Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek azokat a...

Hogyan kezelitek azokat a helyzeteket, amikor anyukátok/anyósotok/bárki rászól a gyereketekre, de úgy, hogy ti is jelen vagytok, és ti már rászóltatok előtte?

Figyelt kérdés

Anyám állandóan rászól a gyerekemre, pedig ott vagyok én is, és én is rászólok, ha valami butaságot csinál.

Például ma biciklizni kezdett a lakásban, mondom neki, nem szabad biciklizni, hát miért csinálsz ilyet. Gyerekem abbahagyta. Erre anyám is elkezdi neki mondani, hogy nem szabad ezért meg azért. Minden nap fel tudok hozni hasonló történeteket, amikor anyám rászól, pedig előtte én teljesen ugyanazért már rászóltam/megszidtam (és a gyerek már rég abbahagyta, amit csinált).

Ma én szóltam rá anyámra, hogy hagyja már békén, én már megbeszéltem a gyerekkel, miért kontráz még ő is rá.

Hogyan kezeljem ezeket a helyzeteket? Ti mit csináltok ilyenkor?


2011. jún. 21. 12:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

engem alapvetően nem zavar, csak akkor figyelmeztetem őket, ha 1 percen belül legalább 10 nem-mel kezdődő mondatok mondtak (ne csináld ezt, ne így, ne úgy, ne ezt ne azt, stb.)

akkor rájuk szólok, hogy fogalmazzák át, mert az elmúlt egy percben csak tiltottak. simán működik, ők is felfogják.

2011. jún. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
48%

Jézusom....

1 az én gyerekem, én nevelem én oktatom, én szólok rá, ne frusztrálja senki, főleg ha már én a szülő rászóltam ráadásul a gyermek szót is fogad, ha anyámnak nem tetszik ott az ajtó, majd jöhet ha az én családomban az én szabályaimat az én házamban be tudja tartani.

2 SENKI NEM MONDHAT ELLENT, Pláne nem a gyermekemmel szemben!!!! Én biztosítom az ő világában a biztonságot, megbízhatóságot, következetességet, ha ennek valaki ellentmond amikor éppen kénye kedve van és ezt én nem folyton el csirájában akkor ezt a gyerek megtanulja és akkor is gyakorolni fogja ha épp nincs mellette más felnőtt, csak hogy igy teljesen aláássa a én tekintélyem ha nincs tekintélyem nem érzi az én általam nyűjotta biztonságot, ő a kis gyermeki világában nem tudja magának biztosítani azt a biztonságot amire neki még szüksége van/korára és neméra való tekintettel- ezért idővel bizonytalan, frusztrált, kiszámíthatatlan és instabil lesz ami ki fog hatni a teljes életére, tanulmányaira, gyermekkorára, és a többi és a többi... az ő kis életükben még mindennek oka és okozata van és messzemenő következményei, amit ha valaki nem tud felfogni-pl anyós, nagyi, stb- akkor felelősséget sem tud érte vállalni, viszont én mint szülő mikor úgy döntöttem hogy gyermeket vállalok vállaltam a vele járó felelősséget is és ahhoz hogy a gyermeknevelésem sikeres legyen vállalnom kell a nagyszülővel, anyóssal való ütközést is mert ebből is látja a gyermek hogy mennyire vagyok következetes, megbízható, mennyire lehet rám számítani. A szabályokat a szülő alakítja, nem a gyermek, nem az anyós, nem a nagyszülő, HANEM AZ ANYUKA ÉS AZ APAKUA, akinek nem tetszik-anyós, nagyszülő stb- az természetesen kiléphet az életünkből. Ne félj nem fog hanem megtanul tisztelni és egy idő után elfogadja hogy igen ezek és ezek a szabályok, melyek nem betartása következményekkel jár ahogy az is ha átmész a piroson, vagy cápákkal teli vízbe fürdesz..........

2011. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!