Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MI a véleményetek az olyan...

MI a véleményetek az olyan anyukáról aki otthon van a kistesóval és az 5 éves gyermeke szeptembertől ennek ellenére egész napos lesz az oviban délután 4-ig?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 20:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez (is) emberfüggő. Tudod, az óvónők is emberek, mindegyik más-más stílusú, más a hozzáállása is. Van, akik szívesen foglalkoznak minden rájuk bízott kisgyerekkel, függetlenül attól, milyenek, otthon van-e az anyukájuk vagy sem, milyenek az anyagi körülményeik... Persze, vannak mások is..

Hogy a ti ovitokban milyenek az óvónők, nem tudhatom. De: ha te így szeretnéd, neked jogod van így csinálni! Mivel minden felvett kisgyereknek biztosítani kell az egész napos ellátást, akkor is, ha anyuka épp otthon van. Nálunk pl. soha nem szóltak azoknak, akiknek az oviban aludt a gyereke... délután úgysincs más: ebéd, mosdóhasználat, fogmosás, alvás 3-ig, aztán uzsi, kötetlen játék, hazamenetel...

2011. júl. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Nálunk az van,hogy nem helyben van az ovi,hanem mikrobusszal szállítják a gyerekeket a falunk és a legközelebbi kisváros között.

MI idáig nem vettük igénybe a falunk által biztosított mikrobuszt,hanem saját autóval vittem a gyereket és hoztam délben,így viszont reggel negyed nyolckor indultunk,hogy nyolcra odaérjünk,hazaértem háromnegyedkilencre,majd 11:15-kor indulás vissza.


Semmit sem tudtam megcsinálni,mert egyfolytában úton voltam ráadásul a kissebbikkel,egyébként nagyon keveset járt a gyerek ,mert beteg volt,egész ovis évben kb 2-3 hónapot járt.


Lehetséges,hogy a hazahozatalra legalább igénybe vesszük majd a mikrobuszt ami 4 óra felé hozza haza a gyerekeket.

2011. júl. 5. 20:47
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Így el se várhatják, hogy autókázz. A ti helyzetetekben természetes, ha egésznapos a gyerek :) még mindig az óvónéni
2011. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 TKI Ibolya ***** válasza:
81%
Az a véleményem hogy jól teszi.Az 5 éves is megérdemli hogy annyit játszon a társaival mint a többi gyerek és az 1 évesnek is jár hogy csak rá figyeljen anya úgy mint amikor az első kicsi volt.Egyébként ha eddig otthon volt a gyerek anyukával akkor anyuka is megérdemel ennyit.Nem olyan egyszerű lefoglalni egy öt évest úgy hogy mellette van egy pici is.Ezért van az óvoda.
2011. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%

Novemberben lesz 3 éves a fiam, szepteberben kezdi az ovir. A kicsi akkor lesz egy éves. Az ovi a házunktól 50 m-re van.

Kb 9 körül viszem majd és 3 felé megyek érte.

2011. júl. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
82%

Az én fiam 3és fél éves lesz, mikor szeptemberben az ovit kezdi. Kistesó 1,5 éves, itthon vagyok vele.

A fiam már kb 1 éve sóvárogva nézi az ovisokat, ha arra sétálunk. Menni akar. Megértem, hiszen más/nagyobb a szociális igénye, mint amit mi(az anyukája és az öccse) itthon nyújtani tudunk neki.

A mi óvodánkban meg sem kérdezték, ki dolgozik, ki nem, hol van kistestvér, hol nincs.

2011. júl. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
77%

Megértem.

Anyuka reggel elviszi a nagyot, utána foglalkozás a kicsivel, séta, házimunka, főzés... délben alszik a gyerek, nehéz a kicsit rángatni, hogy az oviban pont ebéd után, de még a lefekvés előtti 15-20 percben anyuka készenlétben álljon.

Az oviban meg felkelnek, uzsonnáznak és szabad játék, amit nem nagyon szeretnek a gyerkőcök, ha megzavarnak.


Ha tényleg nem ő az első aki hajnalban érkezik és az utolsó, aki hazamegy, akkor semmi baj nincs ezzel.

2011. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
49%
mégis mi a baj ezzel?5 évesnek szerintem szüksége van a társaságra,meg a fejlesztésre is.Azt meg hogy egész nap ott van,nem bisztos,hogy anyuka akarta,nekem van a családban olyan aki maga a kisgyerek kérte,had maradjon még.igy jobban tud az egy évessel is figlakozni,ha 5 re menne a gyerekért,azért már lehet ferede szemmel néznék,de ez is az ő dolga.
2011. júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom,hogy konkrét nincs kimondva az óvónénik által,de a célozgatás jellemző,hogy jobb lenne anyuka a gyermeknek ha délben hazavinné,vagy az anyukát elítélik az óvónők,hogy milyen anya aki otthon van és egész napos az 5 éves gyerek az oviban.


Törvényben mi van leírva???


Én idáig délben hoztam haza a kisfiamat,most szeretnénk igénybe venni a falunk által biztosított mikrobusszal való hazaszállítást.

Nekem mindig azt mondták az óvónénik,hogy jaj mennyire jó ez a gyereknek.

Volt,hogy a kissebbel félbehagytam orvosi vizsgálatot,mert a nagyobbért mentem.az oviig 45 perc autókázással jutok el,mire hazaértem indulhattam visza a kicsivel,ezt nem szeretném a jövő évtől csinálni.

Valószínű meg akarnak majd győzni,hogy jó volt az úgy ahogy tavaly csináltam...

2011. júl. 6. 11:19
 20/33 anonim ***** válasza:
68%
Engem nem nagyon hat meg hogy néz esetleg az óvónéni. Neki ez a munkája fizetésért, nem szívességből. Az meg hogy nekünk hogy jó aztz én tudom. Nem fogom a kicsit délbe rángatni a nagyért, a nagy meg végre nem úgy alszik majd el, hogy a kicsi alvás előtti félórás hisztirohamát hallgatja.
2011. júl. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!