Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MI a véleményetek az olyan...

MI a véleményetek az olyan anyukáról aki otthon van a kistesóval és az 5 éves gyermeke szeptembertől ennek ellenére egész napos lesz az oviban délután 4-ig?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 20:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Ha felvették,akkor az egész napra szól.Ha esetleg nincs elég hely az altatáshoz,akkor MEGKÉRHETNEK,h vidd haza,de neked nem kötelességed.

Nálunk pl jobban szeretik ha egész nap van a gyerek,mert így kerek a napja,h benne van az alvás és utána az uzsi+ a játék a többiekkel.

Én péntekenként hordtam őket délben haza,és 3 évig ilyenkor az ikreimmel mentünk értük.Sztem semmi jó nincs benne,mert a kicsik ált pont elaludtak mire hazaértünk,akkor fel kellett kelteni őket,mert a babakocsi nem fért a liftbe,a nagyok meg már éppen átestek az álmosságon,és este nyűgösebbek voltak.Szóval jobb az,ha mindenki kipihent,a házimunka,főzés,bevásárlás kész,és lehet játszani az ovissal.

2011. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Nekem 3,5 éves lányom szeptembertől megy az oviba, én pedig itthon leszek az 1 éves húgával. A lányom nagyon várja már az ovit, tisztára lázban ég, másról sem mesél, csak arról, hogy mikor mehet már.Sokáig tanakodtunk a férjemmel, hogy mi legyen, hazahozzam majd ebéd után? vagy alvás után? Hallotta amikor erről beszélgetünk, és kérte, hogy szeretne ott maradni.Ezért mi úgy döntöttünk, hogy ébredés után hozom el. Az ovi nincsen tőlünk messze, kb.20 perc sétálva. Én ebbe nem látok semmi rosszat.
2011. júl. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Nekem folyton azzal érveletek az óvónénik,hogy ez mennyire jó a gyereknek,mármint,hogy délben hazahoztam...most akkor majd azt mondják,hogy hogy lehetek ilyen anya?


Ha megkérnek arra,hogy vigyem haza mint idáig és én azt mondom,hogy másképp szeretném?

2011. júl. 6. 13:57
 24/33 anonim ***** válasza:
Biztos oka van rá, ezt így látatlanban hülyeség lenne megítélni. Amúgy egy ötéves adott esetben tök jól elvan az oviban egész nap, nem? Ha meg nem, akkor később még dönthetnek úgy, hogy ebéd után mégis hazaviszik, bár amúgy is 3-ig alszanak az oviban, ha jól tudom, szóval nem nagy különbség, ha az alvásidőt leszámítod.
2011. júl. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
59%
Az ovónő kér, javasol, de Te döntessz. A gyereked és a Te igényeid nézd, ne az ovónőét. Az meg hogy mit gondol kit érdekel! A gyerek a fomtos, nem?
2011. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
62%

Utolsóval teljes mértékben egyetértek!

Nekik nyilván kényelmesebb, ha előbb elviszed és kevesebb gyerekre kell figyelni. Még kényelmesebb, ha egyáltalán nem viszed oviba. De nem azért vannak az ovik, hogy az ovónők jól érezzék magukat.

A Te gyereked. Ha ő jól elvan az oviban, miért kellene hazavinned?, hogy otthon unatkozzon? Azért, hogy az ovónők örüljenek?

2011. júl. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
62%

"Nekem folyton azzal érveletek az óvónénik,hogy ez mennyire jó a gyereknek,mármint,hogy délben hazahoztam..."


Túrót. Az óvónénik szeretik, ha kevesebb gyerek van. Kevesebb ágyacskát kell kirakni, kisebb a ricsaj délután..

Nekem alvás előtt sosem volt jó elhozni, mert mire hazaértünk nyűgös-fáradt volt, alvás után amikor felébredt még játszott volna a többiekkel mert délelőtt foglalkozás volt...

2011. júl. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Nyilván azéprt, mert:

1. a gyerek már a kistesó előtt is járt oviba, hozzászokott a közösséghez

2. egy 5 éves gyereknek már igenis közösségben van a helye, a régi törvény volt a jó, amikor már 3 éves kortól óvodakötelesek voltak a gyerekek, ugyanis ha nem tanul meg időben társaságban viselkedni, szocializálódni, akkor kamaszkorában még nagyon-nagyon sok probléma lehet vele.

Pártolom, hogy óvodába járassa az anya a kistesó ellenére is a gyereket, nyilván egy kisebb gyereknél (mondjuk1 éves kistesó, 2 éves nagytesó) nem célszerű közösségbe küldeni, mivel az immunrendszer nagyjából 3 éves korban erősödik meg.

2011. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Egyébként meg fél napos óvodai ellátást hivatalosan csak 5 éves korig lehet kérni, ugyanis 5 éves kortól minden gyerek óvodaköteles, hiszen sokan már 6 éves korban iskolába mennek, egy fél napos kis játszikálással meg baromira nem tudnák felkészíteni semmire sem. A másik meg az, hogy semmilyen törvény nem mondja azt ki, hogy a kistesós gyerekeket kisebb eséllyel kell felvenni az oviba mint az egykéket. Ugyanolyan joga van az óvodai élethez mint annak, akinek nincs kistestvére.
2011. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Rólam meg lehet az óvó nénik véleménye, lesz.rom. A kistesó általában 11 órakor már alszik, mert tovább nem bír fennmaradni, vagy ha igen, bealudna a babakocsiban, míg a nagyot elhozzuk, akkor szintén borul minden. Ő ott nagyon jól érzi magát, rengeteget fejlődik nemcsak az oktatások alatt, hanem ezzel a napi rutinnal is. Mostanában kamuznak, hogy nem alszik a lány, de eszik (?), amit kizártnak tartok, mert rendkívül jó alvó, de nem valami jól eszik, sőt du. kirabolja a spájzot.. No comment
2013. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!