Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki szoktatta be bölcsibe/oviba...

Ki szoktatta be bölcsibe/oviba gyermeketeket? Anya vagy apa?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megy 2,5 éves kisfiam bölcsibe. Van egy 2 hónapos testvére is, akivel én itthon maradok továbbra is. Most tanakodunk ki szoktassa be a nagyot a bölcsibe, én vagy a férjem? Mert ugye addig a picire vigyáznia kell valakinek, ráadásul a szoptatást is meg kell oldanom valahogy közben.
2011. júl. 28. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A két nagyot (ikrek) én szoktattam be, a kislányunkat pedig a párom, mert én itthon voltam a legkisebbel.
2011. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
Ez nagyon off, és tuti lepontoztok, de agyam eldobom, hogy szültél még egyet, a 2,5 évesed meg bölcsibe adod. Jó tudom hogy a te gyereked biztos totál unatkozik otthon veled, és imádja a gyerektársaságot. Már csak remélni merem hogy nem egész napra paterolod elé szerencsétlen gyereket.
2011. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

Én is off, mert egyetértek az utolsóval.

Minek adod bölcsibe, ha otthon maradsz? Én csak akkor adnám be, ha felkopna az állunk, és muszáj lenne visszamennem dolgozni.

2011. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Jólvan, ti tökéletes ősanyák vagytok. Lehet keresni másik kérdést és ott osztani az észt. Semmi közötök hozzá hogy a kérdező miért döntött így.
2011. júl. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, hogy megvédtél....:)))aranyos volt! Valóban nincs hozzá közük. De nem is ez volt a kérdésem! Én nem pontozok se fel, se le senkit és tiszteletben tartom, hogy nekik ez a véleményük!
2011. júl. 28. 22:31
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

a 2. offoló vagyok

Nekem egy kisfiam van, és bizony úgy volt, hogy ha lejár a GYED mennie kell a bölcsibe, mert a GYES semmire nem elég. Ezért én elkezdtem utánaolvasni a bölcsinek, hogy milyen hatása van egy kisgyerekre, mi a szakemberek, pszichológusok véleménye a bölcsiről. És minek után elég jól körbejártam a témát, borzasztóan elkeseredtem, mert a szakemberek egyöntetű véleménye az, hogy amennyiben lehet kerüljük el a bölcsit, minden gyerek megsínyli, van aki nagyon, akár a hospitalizáció jegyeit is mutatja, van aki kevésbé, van akin esetleg meg sem látszik, de minden gyereket megvisel kicsit, mert ennyi idős korban a családban érzi magát egy kisgyerek a legnagyobb biztonságban.

Na én ezért tettem fel a kérdést, hogy miért szeretné a kérdező bölcsibe adni, ha nem muszáj.

2011. júl. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
1. Offoló vagyok. Én is körbejártam a témát, mert a lányaim között 2,5 év korkülönbség van, és azt találtam, hogy a bölcsi szükséges rossz, ha nincs más megoldás. De ha anyuka otthon van, akkor igenis vele van legjobb helyen a gyerek. Nekem a kicsi most 1,5 éves, és vissza kellett mennem dolgozni. A kisebbik lányom nagyon barátkozó, és itt nagyon jó a bölcsi, de mégis inkább a nagyik vigyáznak rá. Ettől is lelkiismeretfurdalásom van, nemhogy ha idegenek közé engedném, ahol nem is tudnak rá úgy figyelni. De áruld már el kérdező, hogy mi az a nagyon jó indok, amiért szerinted a bölcsiben jobb helyen lesz a gyereked?
2011. júl. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi 2. offoló, hogy ezt leírtad, erről még nem hallottam. Azért jó ezt is tudni. Én is utána néztem, de nem találtam a bölcsiről ennyire rossz véleményt, bár persze megoszlanak...
2011. júl. 28. 22:43
 9/15 A kérdező kommentje:
1. offoló, neked is köszi. Tényleg nem kötekedni akarok, de ez most igazán magánügy, nem szeretném elmondani, hogy miért megy bölcsibe a "nagyobb". Elég annyi, hogy betegség miatt....:(
2011. júl. 28. 22:46
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor sajnálom hogy erre kényszerülsz és neked ugrottam, csak sok volt mostanában az azt bizonygató anyuka, hogy az ő gyerekének igenis jobb a bölcsi. Remélem megoldódnak a problémák, és a beszoktatás nem lesz nehéz.
2011. júl. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!