Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 szobás lakásba hogyan...

2 szobás lakásba hogyan oldottátok meg, hogy elférjetek 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

2 szobásba lakunk jelenleg 1 gyerkőccel (2 éves), de tervezzünk még 1 babát.

Szerintem költöznünk kellene egy nagyobba, mert nem tudom elképzelni, hogy 4-en hogyan férnénk el itt.

Leírnátok, hogy ti hogyan oldottátok meg, mikor jött a 2. baba?

Köszi!


2011. aug. 5. 07:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
Őszintén megmondom, nekem nincs gyerekem, de szerintem csak az a megoldás, hogy nagyobba költöztök. 2 szoba az még 3 embernek is nagyon szűkös, 4-en lehetetlen úgy élni, főleg, mikor majd nagyobb lesz. Nem azt mondom, hogy most rögtön költözzetek, de idővel muszáj lesz.
2011. aug. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyik szoba gyerekszoba, másik szoba nappali/háló.

A két gyerek mehet egy szobába.

2011. aug. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Amíg nagyon pici a gyerkőc és még kel éjszakánként, addig is tegyem a nagyobb gyerek mellé?

A nagy szoba így is a mi hálónk és a nappali egyben, de sokszor így is úgy érzem, hogy nem férünk el, pedig nagyon jól, praktikusan van berendezve.

2011. aug. 5. 07:25
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne őket egy szobába rakni?

Vagy ha ez zavar téged, akkor pár hónapig tedd a kisbaba ágyát a ti ágyatok mellé. Csak ez nappal zavaró lesz, amikor aludna a pici, a nagy meg ott játszana mellette.

2 szobában azért el lehet lenni, nincs mindenkinek 4-5 szobás lakása.

2011. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
49%
El lehet, de gondolj arra, ha nagyobbak lesznek. Mondjuk 14-18 évesek. És még mindig az lesz az elrendezés, hogy van egy nappali, ami egyébként a szülők hálója, és van egy "gyerekszoba"? Amíg kicsik, kis aranyosak, addig persze ez nem gond, de arra is kellene gondolni, hogy később a gyereknek mi lesz a jó.
2011. aug. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi is 2 szobásban lakunk és nem vállalnék ide 2. babát. magunkból indulok ki, nekem öcsém van, és szerintem "megöltük" volna egymást egy szobában. Az elején zavarnák egymást, egy újszülött mindig sír, a nagyobb nem tud pihenni. Aztán meg nőnek és úgysem férnének. Ha biztos lennék benne hogy a 2. is kislány, akkor esetleg, de hát ez lehetetlen.

Viszont férjem és az öccse felnőttek 4 m2-en, 1,5 szobás lakásban laktak 4en. Hát nem volt egészséges, de felnőttek.

Öcsém elég agresszív típus, sokat gyepált engem, én visszahúzódó kislány voltam, aki elvan a maga világában, egész nap képes voltam egyedül játszani bármivel. Mi lett volna ha egy szobában vagyunk? El se merem képzelni...

2011. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen anyagi körülmények között éltek, de itt a mi környékünkön megszokott dolog a 4 fős család 2 szobás lakésban. Sőt, tudok több 5 fős családról is. És azt már nem is említem, ahol a nagyszülők az egyik szobában, anyu, apu gyerek a másikban.

egyébként mi is 2 szobásban lakunk egy fiú és egy lány gyerekkel. Szerintem ráérünk majd akkor nagyobba költözni, ha már zavarni fogja őket, egyenlőre még nem.

Amikor hazajöttem szülés után a kistesóval ráadásul mind a négyőnknek egy szobában kellett laknunk, mert a frissen felújított gyerekszoba beázott( de nagyon) Ezért a kicsi 5 hónapos koráig ott aludt velünk a 3 éves nagytesó is. De szerencsére nem ébredt fel, amikor éjszaka etettem. Kibírtuk.

Egyébként én inkább olyan lakást szeretnék, ahol van egy nagy nappali és 2 kisebb háló.

2011. aug. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezen én is elgondolkodtam már: mi is kétszobás lakásban lakunk egyenlőre 3-an, és ugyanúgy, ahogy nálatok, most az egyik szoba a háló és nappali is egyben, a másik a gyerkőcé.

De nem is tudom, hogy mi ebben olyan nagy probléma, hogy 4-en két szobában, mikor én is így nőttem fel. Ugyanilyen lakásban laktunk, öcsémmel egy szobában voltunk, anyuéknak meg volt nappali kihúzhatós kanapéval. És mellettünk még sokan mások is így nőttek fel, és mai napig nőnek, mert egy házban nálunk 54 kétszobás lakás van, a lépcsőházakat meg nem is számoltam :o)


Szóval én azt gondolom, hogy mi is elkényelmesedtünk eddig, hogy volt külön hálónk, franciaággyal, super matraccal, amitől már igencsak nem válnék meg egy kanapé kedvéért, a másik meg, hogy anyuéknál is szaladt a lakás hétközben, mert reggel nem azzal foglalkoztak, hogy beágyazzanak és rendet rakjanak a szobában, hanem velünk. Ezt próbáltam én is áthidalni a külön hálóval, de mostmár nem megy, így marad a reggeli beágyazás, ágytakaró stb. Csak nem tudom mi lesz, ha majd én is dolgozom.


DE: mi is tervezzük a tesót, és ahogy körbekérdeztem, meg itt olvasom a második gyerkőccel mindenki "engedékenyebb": már nem kell, hogy egyszobában legyen a szülőkkel, a nagyot egyáltalán nem zavarja a sírás, és fordítva sem, mert ő már abba nő bele (nem az örökös csendbe).

Szóval mi is tervezzük a költözést, de más okokból: jobb levegő, kis kert, kevesebb ember, amerikai konyhás nappali, nyugalom, stb miatt, de még nem találtuk meg az álomkörnyéket, ezért nem esem kétségbe, ha ide születik a tesó.

A szomszédunkban 6-an laknak két szobásban, egy nagyobb gyerkőc, pici ikrek, anyuka, apuka és a nagyi segítségnek.... ennyi, elférnek ők is (értelmiségi család)

Még annyi, hogy eddig 1+3 szobás lakást akartam, hogy két gyerkőc két külön szoba, de már ebből az igényemből leadtam, mert ha lenne is, lehet, hogy akkor is egy szobába tenném a két gyereket. Persze ez a korkülönbségtől is függ.

2011. aug. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Termeszetesen az lenne a jo, ha tudnatok koltozni, de emiatt ne halasszatok el a kisteso erkezeset, mert nagyobb lakasra tudtok kesobb koltozni...

Mi is vartunk a 2. babaval, hatha tudunk koltozni, de nem alakult ugy, vegul bevallaltuk a 2 szobasba a 2. gyereket. Nem mondom, hogy sok a hely, de nem bantam meg, mert tobbet er nekem, hogy ket gyerkocom van ....

Amugy meg, ha nem tudjuk nagyobbra cserelni a lakast, meg mindig ott van egy olyan megoldas, hogy a sajatunkat kiadjuk alberletbe, es mi is elkoltozunk alberletbe, ami nagyobb a lakasunknal.

2011. aug. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Vagy úgy legyetek, hogy a kicsi Veletek; vagy pedig a nagyobbal. Az is lehet, hogy hamar át fogja aludni az éjszakát. Az viszont eszetekbe ne jusson, hogy Apa a nagyobbal, Te meg a kisebbel, mert a házastársak összetartoznak. Ez azért jutott eszembe, mert anyósék így aludtak, hogy sógornőm apósommal, Párom meg anyósommal és tönkre is ment a házasságuk...
2011. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!