Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek nem vették...

Anyukák, akiknek nem vették fel a gyerekét oviba/bölcsibe! Mihez kezdtek?

Figyelt kérdés

Nálunk a kerületben 4 hónappal a bölcsi kezdés előtt lehet beíratni a gyereket. Tegnap mentünk is, de nem írattuk be, mert a 28. helyet kaptuk volna a várólistán. A vezető azt mondta, hogy a kerületben összesen 120 gyerek van csak a bölcsis várólistán.

Én teljesen kiborultam....Vissza szerettem volna menni dolgozni, mert a gyesből nem lehet megélni. De sajnos nem tudok....9 hónapig a küszöböt rágjuk?!

Már arra is gondoltam, hogy vállalok gyerekfelügyeletet, lehet állandó is, persze az otthonomba. Vagy valami bedolgozós meló.

Rettenetesen kétségbe vagyok esve, kérlek írjátok meg, hogy ti mit csináltatok/csináltok, hogy átvészeljétek ezt az udőszakot.


2011. szept. 7. 11:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen egyéb kereseti forrást kell keresni, te ismered a lehetőségeidet/képességeidet, illetve hogy mit szeretsz csinálni, a gyerekfelvigyázás jó ötletnek tűnik.

Nem szeretnélek elkeresíteni, de az ovi sem sima ügy, én a helyedben már most érdeklődnék az óvodáknál, milyen eséllyel veszik majd fel a gyerkőcöt szeptembertől. Mi a XI. kerületben lakunk, és itt igen nagy az ovis túljelentkezés is.

2011. szept. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Családi napközi házaknál?
2011. szept. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bölcsi...én már lemondtam róla. Itt is iszonyatos várólista van, egy évben mindössze 12 férőhely van...

Úgyhogy én most azon töröm az agyam, hogy mikor írassam inkább oviba, hogy ott biztos legyen a helye. Úgy tűnik lányomat 2,5 évesen adom oviba, a bölcsit elfelejtem inkább.

Másik lehetőség a családi napközi, ami viszont elég drága.

Amúgy sok helyen már ovikba sem veszik fel a gyereket (csak 5 évesen), mert nincs hely...igazán családbarát és anyukabarát helyzet mit ne mondjak.

Gondolkozz előre, nézegesd a lehetőségeket és reméljük találsz valami jó megoldást.

2011. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszolónak:2.5 évesen felveszik oviba?Akkor azért szerencsésnek mondhatod magad,mert nálunk csak betöltött 3. életévtől menet.A kisfiam májusban volt 3 éves(nem akartuk szeptember előtt vinni,rugalmas a munkám,akkor és annyit vagyok itthon,ahogy nekem jó),múlt héten kezdte az ovit,és 5 csoporttársa még hiányzik,mert az októberben,és decemberben töltik be a 3-at,és akkortól jöhetnek csak(pedig már szobatiszták).
2011. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Bocs,a 3. válaszolóra gondoltam!
2011. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

én is úgy tudom, hogy csakk betöltött 3. évtől mehet oviba.

Jövő májusba beíratjuk bölcsibe, szeptemberbe kezd.

Senkire sem tudjuk bízni, mindegyik nagyszülő dolgozik.

Családi napközire én is gondoltam...talán az.

2011. szept. 7. 12:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Náluk felveszik 2,5 évesen, már utánajártam. Igen, ez szerencse, sok helyen egyáltalán nem veszik fel, nemhogy idő előtt! Viszont az új szabályozás szerint mehetnek majd előbb oviba a gyerekek, csak hát férőhelyeket kellene teremteni hozzá!


Sajnos nehéz helyzetben vannak az anyukák, nehéz a gyerekeket elhelyezni, mindig nehézségekbe ütközik az ember.

2011. szept. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint a betöltött három életévvet gyerek mehet óvodába. Mi sajnos lecsúsztunk de aztán fellebeztünk, de a tapasztalat az, hogy igazatok van, és már a beiratkozáskor, nyiltan mondjátok meg, hogy kell a hely, mert bizony dolgozni kell mennetek. Nekem eluszott a munkahely, mert elsőkörben elutasítottak minket, és addig ültek rajta, hogy sajna.. a tapasztalat az, hogy nincs férőhely!!!! és ha nincs protekció, vagy vastag bőrőd, odamész cirkuszolni(önkorm) leráznak, és mossák kezeiket... de kell a gyerek mert fogy a magyar, de aztán éhen halsz, mert nem tudsz vissza menni dolgozni.. szép egy helyzet :)
2011. szept. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Először is időben utána kéne járni a dolgoknak, nem az utolsó pillanatban.

Nálunk évente egyszer van beiratás, márciusban. A bölcsibe bármikor lehet vinni-ha van hely. Nálunk 15 hely van, és mindkét szülőnek dolgoznia kell.

Az ovitm ár most kezd el intézni-ebből kifolyólag.

Igen, van ahol már 2,5 évesen beveszik, ha megfelel a feltételeknek-általában ott, ahol nincs bölcsi, - de ez rikta. Nálunk is betöltött 3 év.

Viheted napközibe-ha meg tudod fizetni.

Kereshetsz munkát is, ha találsz, és közben tudod hova tenni a gyereket... (én takarítani jártam egy házhoz , igaz csak hetente 1X, de az éhhaláltól mentett meg. Addig dédi volt a kicsivel. )

2011. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsémet 2 év 5 hónaposan felvették oviba. Feltétele az volt, hogy mindkét szülő dolgozzon, és legyen szobatiszta a gyerek. Bölcsi van itt, de férőhely soha, viszont ovikból több van, gondolom ezért tehetik meg, hogy felveszik a gyereket.

Ja, és azt hiszem fél évesen már beíratták őt, hogy tuti legyen a hely!

Lányom most lesz 1 éves, mi mostanában intézzük, mert nálunk lehet évközben is intézni az ovit. Idén áprilisban beírattuk volna jövőre bölcsibe, de már most elküldtek minket melegebb éghajlatra.

2011. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!