Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akiknek nem vették...

Anyukák, akiknek nem vették fel a gyerekét oviba/bölcsibe! Mihez kezdtek?

Figyelt kérdés

Nálunk a kerületben 4 hónappal a bölcsi kezdés előtt lehet beíratni a gyereket. Tegnap mentünk is, de nem írattuk be, mert a 28. helyet kaptuk volna a várólistán. A vezető azt mondta, hogy a kerületben összesen 120 gyerek van csak a bölcsis várólistán.

Én teljesen kiborultam....Vissza szerettem volna menni dolgozni, mert a gyesből nem lehet megélni. De sajnos nem tudok....9 hónapig a küszöböt rágjuk?!

Már arra is gondoltam, hogy vállalok gyerekfelügyeletet, lehet állandó is, persze az otthonomba. Vagy valami bedolgozós meló.

Rettenetesen kétségbe vagyok esve, kérlek írjátok meg, hogy ti mit csináltatok/csináltok, hogy átvészeljétek ezt az udőszakot.


2011. szept. 7. 11:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az ovi a gond, 3 és fél lesz mire kezdhet, úgyhogy mi bevállaltuk a tesót, aki úton is van már:DDDDD
2011. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ma 13:38!


Utána jártunk a dolgoknak, nem az utolsó pillanatban kaptunk észbe, hogy jé, hát a gyereket be kell íratni. Tavaly tavasszal mentünk beíratni, de akkor azt mondták, hogy nem lehet, csak a kezdés időpontja előtt 4 hónappal max.! Ezt nem én találtam ki, a 17. kerületben így van és kész! Szóval nem én vagyok a hülye, szerintem, hanem a rendszer.

Gondoltam én is takarításra, és gyerekvigyázásra is. A jó, hogy a férjem már legkésőbb d.u. 3-ra itthon van a melóból, így tud vigyázni a lányra.

2011. szept. 7. 13:06
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én családi napközibe viszem a gyereket. 45ezer/hó+7ezer a kaja. Ha azt veszem, hogy ezt kell kifizetnem a fizumból, még mindig több marad a zsebemben, mintha itthon maradnék vele 25ezer gyessel. Két hét múlva kezdi, én október elejétől dolgozom.
2011. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!