Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereketek evett a beszoktat...

A gyereketek evett a beszoktatás alatt a bölcsiben?

Figyelt kérdés

3 éves lesz... ma volt a 3. napunk, egyszerűen semmit sem eszik meg. Tízóraira érünk oda, se tízórai nem kell neki (egy pohár gyümölcslé) se ebéd.. egy falat után eltolja a kezemet, ő maga meg se próbálkozik az evéssel. Itthon eszik egyedül, de elég borzasztó az evése. :(( A kedvenceket eszi, ami nem tetszik, vagy ismeretlen, azt meg se próbálja megkóstolni.


Mit csináljak vele? Vigyem reggeli nélkül? :(


2011. okt. 12. 12:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy jól eljátszik, és jól érzi magát, szóval nem a szomorúság miatt nem eszik. Meg hát még én is ott vagyok még vele. Ma is felpattant az asztaltól, hogy megy játszani. Sírt, amikor vissza akartam ültetni, pedig nem vagyok egy határozatlan szülő. Teljesen el vagyok keseredve... a nála kisebbek olyan szépen ültek ott, és evett mindegyik.
2011. okt. 12. 12:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne aggodj, adj neki egy kis idot. A nalla kisebbek meg lehet, hogy pont igy kezdtek. Ugyhogy nem eri meg hasonlitgatni. A kisfiam lassan 1 eve jar bolcsibe es nekunk is voltak az elejen nehezsegek. Pl. nem akart aludni es mar hulla faradt volt mire mentem utanna. O is inkabb jatszott de nem aludt. Uj neki meg ez a helyzet, meg kell szoknia. Halad o szepen a maga modjan, nem szabad eroltetni mert ennel rosszabb. Tudom, hogy nagyon nehez elnezni, hogy nem eszik de hidd el ha majd latja a tobbi gyereket es te sem leszel ott akkor menni fog neki.
2011. okt. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem leszel ott vele, akkor sokkal hamarébb elkezd enni a bölcsiben, ahogy a többiek. Egyébként ha nem eszik egy gyerek, és van elötte elég kaja, akkor nem éhes. Ha ráhagyod, akkor rövidesen eszik rendesen, ha erölködsz vele, akkor egyre inkább rájön, hogy ezzel ö tud téged kézbentartani.
2011. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém ugyan még csak 23 hónapos, és másfél hete járunk bölcsibe, de minden nap elmondják a gondozók, hogy milyen jó étvágya van a gyerekemnek. Én csak a legelső napon voltam(lehettem) bent vele. Ja, és egyébként itthon az enyém is hajlamos arra, hogy csak játszik evés helyett, vagy alig eszik, és inkább megy játszani. Lehet a tiéd azért nem eszik jól, mert te vagy mellette. Lehet, hogy az "idegen néninek" jobban szót fogadna, ha te nem vagy ott, és akkor jobban megülne, és szépen enne. Talán próbáld ki ha van rá mód, hogy evés alatt te menj ki. Vagy a másik lehetőség, hogy még annyira új neki a sok új játék, hogy elvonja teljesen a figyelmét. Lehet pár nap után megszokja az új légkört, lehiggad, és jobban meg fog ülni a fenekén, amikor ülni és enni kell.
2011. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó hogy ezt írod, és hogy egyáltalán írtál! :)) Olyan feszült vagyok most, hogy el nem tudom mondani. El se bírom képzelni, mi lesz jövő héten, mikor már ott próbálják altatni. Ezt az időszakot valahogy szívesen átugranám az életünkből:) Köszi szépen, és szép napot Nektek! :)
2011. okt. 12. 12:50
 6/6 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok! :) Köszönöm! :)


Nálunk a 2. héten nem lehetek bent az ebédnél. Még 10 percet sem volt nélkülem, pénteken kell majd először "elbújnom" az épületben, amig ők az udvaron vannak.


Nagyon remélem, ha nem leszek ott ,és nem lesz kinek "műsorozni" akkor enni fog a többiekkel ő is.

2011. okt. 12. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!