Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy nézett ki nálatok a...

Hogy nézett ki nálatok a bölcsis beszoktatás?

Figyelt kérdés
Nálunk 2 hét, de nem tudom, mikorra szokja meg valóban....
2011. okt. 22. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
nalunk is ket het volt a latvanyos idoszak DE a valosagos beszokas az szerintem most fog lassan-lassan elerkezni. az itthoni viselkedese a bolcsibe indulastol kezdve hatalmas valtozason ment keresztul. mintha nem is o lett volna. hisztizesek tomkelege,"nem" korszak,rossz alvas etc.. a legremisztobb viszont az volt hogy nem beszelt. azokat a szavakat se mondta amit azelott rendszeresen hasznalt. mintha leblokkolt volna. csak gagyaraszott mint honapokkal elotte. szeptember 5. -tol bolcsis es csak most miota egy hete itthon van himlo miatt kezdett javulni latvanyosabban es beszelni is.gondolom azert meg kell ido az igazi beszokashoz.
2011. okt. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 hét volt. Október 3-án kezdte a fiam. Első nap 1 órát voltunk, második nap 2 órát, ebédelni nem akart, hisztizett. 3. nap már kiküldtek 1 órára, 4 nap is, még ekkor sem evett, 5. napon már reggelre vittem és ebédig maradt, ez volt még 2 napig, aztán utána már ott is aludt. Most telt a 3. hét, mostanra már nevetve megy be, múlt héten volt sírás reggelente, most már jó kedvű, reggelizni nem akar, csak a teát, tejet issza, tízóraira mindig megissza a gyümölcslét, az ebédet hiszti nélkül mind megeszi, majd szó nélkül megy lefeküdni aludni. Az alvásával vannak gondok, mert alig alszik 1 órát, de legalább nem zavarja a többieket amikor felébred. Érdekes a viselkedése is, mert míg ott lehettem vele mindig hisztizett az evésnél, még az asztalnál sem akart megülni, ment volna játszani, mióta hazajövök, nagyon szófogadó gyerek lett belőle.:) Aztán itthon próbálja kiélni magát /amúgy ez normális dolog/, csak én nem foglalkozom vele, mert csak hisztizni próbál, amint ott hagyom rögtön befejezi. A második nap már elkapta a takonykórt, este volt kis láza ami reggelre lement, így nem kellett hiányoznia, mert minden kicsit vittek orrfolyósan. Az már elmúlt, most jön a bárányhimlős időszak, kíváncsi vagyok mikor ér el ide is.

Úgyhogy a fiam a 3. hétre már beszokott, és jó kedvvel megy.

2011. okt. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

második vagyok

A beszéde viszont rohamosan elkezdett fejlődni, pár szót mondott eddig, bár többre lett volna képes, csak lusta rá. Mostanra látványosan megnőtt a szavai száma, ami sajnos "csúnya" szavakkal kezdődött, mint hülye, buta, stb, de most már "normális" szavakat is mond. Eddig még nem is köszönt, a hét elejétől pedig már mondja szépen, hogy szia, és a két szavas mondatokat is elkezdte mondani.

2011. okt. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az 1. válaszoló teljesen megrémített, mi majd csak februárban kezdjük 2 évesen. Egy ismerős anyuka fél évet mondott, hogy addig sírt mindennap a kisfia. Egy 21 hós kislány anyukája mondta, hogy sokkal hisztisebb már a 2. hét után és már köpköd is, állandóan rajta lógna, sokkal nehezebb természetű lett a kislány, ebéd után alvás után, a nagymama már hozza is haza, szóval nincs is végig.
2011. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Off, bocsi:

Mi majd 3 hónap múlva kezdjük, de engem is megrémítettetek.

A fiam rettentően hisztis most, és nagyon unatkozik itthon. Ezért gondoltam, hogy talán még jót is fog neki tenni. Mikor keltek? Mert én most fél 8-kor keltem, mert viszem a nagyot oviba, és hát mindig hisztivel kel. Szerintem korán van ez neki, hétvégén simán alszik 9-ig, de ha dolgozom, még korábban kell majd kelni. Azt gondoltam, hogy emiatt reggelente sírás lesz, de a közösségtől nem tartottam eddig. A gondozónők kedvesek? Az a baj, hogy egy ekkora gyerek nem is nagyon tudja elmondani, hogy mi történt, a 3,5 éves lányom azért már mesél dolgokat az oviról. Írjatok még, én is szívesen olvasom.

2011. okt. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
elso vagyok.hat igen sajnos ez van ,az ismerosok nem tuloztak. az enyem is az elso amit megtanult az a kopkodes es a kaja kikopese a viz viribulese volt. en is azert adtam be mert unatkozott itthon .egyenlore latvanyos okossagot meg tapasztaltam hogy tanult volna de gondolom majd eloadja azokat is.o is allandoan a kezembe akar lenni es teljesen ram van tapadva. hat nem konnyu az tuti!ha rajtam mult volna en csak 2,5 evesen adtam volna be mikor mar jol beszel es ert szinte mindent mert igy konnyebb banni vele ha mar szavakkal elmondja mit akar nem nekem kell kitalalni a hisztikbol.a mi bolcsinkben nincs beszoktatas elso naptol mar 9-5-ig volt. eloszor megremultem de nem latok kulombseget a viselkedesukben azoknal akik lassan -lassan szoktak be. en kerdeztem a himlorol de meg nem jott valasz nem tudtok valaszolni veletlenul? elore is koszi!
2011. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Mi fél 7-kor kelünk, fél nyolcra megyünk a bölcsibe, mert 7.45-kor már készülődnek a reggelihez. Azért lesznek a gyerekek hisztise/bbe/k, mert a bölcsiben szigorú szabályok vannak /nem kelhet fel az asztaltól ha nem eszik már, ha nem akar aludni akkor az ágyon kell ülni v. feküdni, nálunk egy nagy udvar van és minden csoportnak meg van a saját területe és nincs átfutkározás stb./ és otthon adják ki a felgyűlt feszültséget. A fiamnak a legnagyobb gondja az udvaron volt, nagyon kicsi területe van 24 gyereknek, és ő imád szaladgálni, mondják is, hogy nem szeret kimenni, pedig velünk sokat sétál, játszóterezik és nem kell erőltetni. A gondozók aranyosak, pedig nem mai darabok, 25 éve vannak a szakmában. A csecsemőkre fiatalok vigyáznak, hát rájuk tudnék keresetlen szavakat mondani, ahogy bánnak velük.:( Ezzel nem akarok minden fiatal gondozót minősíteni, de nálunk tényleg látszik, hogy baromira utálják és unják ezt a munkát, csak a pénzkeresési lehetőségként vannak itt. Nálunk sok gyerek tud már beszélni, és látom, hogy szeretik a gondozókat, puszilgatják őket, nem gondolom, hogy rosszul bánnának velük.
2011. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tapasztalatokat, kíváncsi vagyok, nálunk hogy lesz majd.
2011. okt. 23. 15:25
 9/9 anonim ***** válasza:
egy hetig itthon voltunk a himlo miatt,minden kezdodik elorol. tehat meg mindig nem szokott be rendesen szeptember ota! elso voltam.
2011. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!