Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik a Mikulás? És a Jézuska?

Létezik a Mikulás? És a Jézuska?

Figyelt kérdés
Mit mondtok a gyermeketeknek? Ki hozza az ajándékot?
2011. nov. 4. 18:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen a Télapó és a Jézuska!
2011. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk (Erdélyben) karácsonykor az angyal jár. Persze, hogy létezik, minden gyereknek létezik.
2011. nov. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%
Igen, a gyerekeknek természetesen létezik,de amikor maguktól rájönnek már nem kell győzködni őket az ellenkezőjéről.
2011. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
3 éves fiamnak az oviban mondta egy barátja, hogy nincs is Télapó, a szülők adják az ajándékot. Akkor azt mondtam neki, hogy de igen, a Mikulás hozza az ajándékot és karácsonykor pedig a Jézuska.
2011. nov. 4. 18:21
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Előző vagyok , anyósoméknál divat az, hogy ezt a mama és a papa Télapója hozta meg a mama és a papa Jézuskája.Engem az idegesít, mert szerintem ezzel csak hamarabb eloszlanak az illúziók a gyerekben a Télapó és a Jézuska felől.Egyik ismerősöméknél meg az a divat,hogy elmondják a gyerekenk,hogy melyik ajándékot ki ,,rendelte" a Jézuskától, nem tudom miért olyan fontos ez, szerintem ez csak nekik fontos, hogy a gyerek tudja mégis kitől kapta az ajándékot. Nálunk csak Jézuska és Télapó van nem mondom el külön a gyerekeneknek,hogy melyik ajándékot kinek a Jézuskája hozta, persze amit éppen anyukáméktól vagy tesóméktól kapnak azt úgyis oda hozza a Jézuska amikor ott vagyunk Karácsony első vagy 2. napján, de akkor is a fa alá csempésszük az ajándékot és nem emeljük ki külön, hogy ezt most a mama ezt pedig a keresztanyu Jézuskája hozta, de ha anyósomáknál vagyunk ott aztán mindig elmondják nekik ,hogy melyik ajándékot kitől kapta vagyis ,hogy kinek a Jézuskája hozta.
2011. nov. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Vagyis igazából az első voltam nem az előző.
2011. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én arra jöttem rá, hogy a gyermeki logika nem olyan kemény, mint a felnőtt, ezért igen sok minden elfér egymás mellett a kis agyukban.

Nálunk is karácsonykor a Jézuska, dec. 6-án pedig a Mikulás hozza az ajándékot. Nem dimenzionáltuk túl az ügyet, én ugyan paráztam rajta, hogy egyszer rákérdez a fiú, és mit mondjak neki, mert hazudni nem akarok.

Azonban azt vettem észre, hogy az egyébként igen éles eszű gyerekemen csont nélkül átmennek az olyan információk, mint hogy egy mesében (mondjuk az amcsi rajzfilmekben) a Mikulás hozza karácsonykor az ajándékot.

Emellett az alábbi beszélgetést folytattuk az akkor 5 éves fiúval egyszer:

Leírok egy példát, az 5 éves gyerekemmel az alábbi beszélgetést folytattuk.

gyerek: – Van egy kérdésem!

én: – Igen?

gyerek: – Mondd csak, a télapó hozza az ajándékokat, vagy ti rakjátok oda?

én: – Ezt most miért kérded? – kérdezem, hogy időt nyerjek.

gyerek: – Mert furcsállom, hogy egy régen élt ember hozzon ajéndékot.

én: – Ez egy mesebeli figura, márpedig a mesében minden megtörténhet, nem? – mondom, mert jobb nem jut eszembe.

gyerek: – De igen… de ő hozza, vagy ti?

én: – Ha létezik télapó, akkor ő hozza.

Namármost tovább nem firtatta a dolgot. Így jól jött ki a szitu, ment nem kellett hazudnom, és bizonygatnom, hogy persze, hogy létezik télapó, de nem is ábrándítottam ki. :)

2011. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
létezik,nekem még mindig.én nem hiszem hogy kor függő,ha akarok hinni benne akkor van,ha nem nincs.fiamnak mikulás hoz sok csokit,és a Jézuska sok ajándékot.és én igy 40 évesen is hiszem hogy és jó ezt érezni,hogy igenis van mikulás.
2011. nov. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk Télapó és Jézuska.
2011. nov. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Télapó van nálunk, de nálunk karácsonykor is ő jön (én nem szeretem Jézuskát, akkor már inkább angyalka).

Igen, nem baj, ha a szülőket is belekeverik a gyerekek, hiszen a Télapónak annyi dolga van, hogy muszáj nekünk is segíteni neki. De Télapó létezik, én a mai napig elhiszem, mikor (anyukám) a cipőmbe rejti a csokit :)

2011. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!