Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam megharapott egy...

Kisfiam megharapott egy kislányt az oviban, az óvónő pofon vágta, megteheti ezt?

Figyelt kérdés

Elmentem a gyerekért,és láttam,hogy az egyik fele az arcának vörös,tudom,hogy ez probléma ,hogy néha harapdál ,de nem gondolnám,hogy ezt egy pedagógusnak így kellene kezelni,megteheti egyáltalán?

Kiscsoportos amúgy a fiam.


2011. nov. 30. 17:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
67%

ha megoldas lenne a pofon, azt mondanam megteheti.

de a pofon, a kiabalas, stb _nem_ megoldás, egy pedagógusnak ezt tudnia kéne, én szólnék a dirinek, sajnos kiakadnék, ha a gyerekemet pofonnal akarnak "nevelni"

2011. nov. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Sajnos az esetet nem láttam.Kb 6gyerek volt bent a teremben már mikor mentem érte,és már mind nagyok,nem feltételezem ,hogy ők bántották.Múlt héten szóltak az óvónők,hogy a gyereknek semmi baja a szocializálódással csak az ért csinálja szerintük,mert nem illeszkedett még be a csoportba,mivel nem volt közösségbe szokva.ez érthető is.Ma mikor mentem érte az esetet nem láttam csak azt,hogy a gyerekek egy kupacban voltak szinte ő meg külön,könnyes szemmel.Kérdeztem mi történt,mondta az óvónő megharapta a kislányt már láttam vörös a fél oldala a fejének,tudtam,hogy mikért le sem lehet tagadni,de azt nem láttam,hogy az óvónő tette.A fiammal bocsánatot kérettem a kislánytól aki megsimogatta,tudom,hogy a kislány nem szolgált rá erre,aki feltette azt a kérdést mit szólnék hozzá ha fordítva lenne ez,biztos én is kiakadnék,de gondolhatjátok,hogy nem direkt nevelem harapósnak a fiamat.Nekem ugyan olyan kellemetlen ezt hallani róla és ezzel a gonddal küszködni mint annak akit megharap.egyáltalán nem egyszerűbb,de azt sem tudnám elviselni ha kiderülne verik az oviban a gyereket.Tudom,hogy egy végtelenül aktív gyerekem van ,azt is ,hogy nagyon értelmes csak most léptünk a lázadásba bele ,tudom azt is amire nem vagyok büszke,hogy én is legyintettem már meg néha,na de nem állandóan.Én is külön szoktam ültetni,bünti helyre,amikor kikap akkor már nagyon a végét húzza a türelmem,pedig sztem végtelenül türelmes vagyok vele.Na de nem tudom elképzelni sem,hogy akkor mi történ.Nem eshetek az óvónőnek,hogy miért volt vörös a feje a gyereknek,úgysem mondaná el..viszont bizalmatlan sem akarok lenni,hogy hagyjam úgy ott egész nap,hogy ilyeneket érzek.Nem akarok a dirihez menni ,első eset,hogy ezt hallottam,de tudom a gyerek szava sem megbízható,mert egyszer ezt ,másszor amazt mondja..csak a látszatra tudok alapozni.egyenlőre annyira friss az eset,nem tudom mit tegyek...várok ,de nem tudom mire..ez sztem egy véletlen dolog volt,hogy én épp az eset után tapasztaltam ezt,sajnos napközben ha ilyen előfordul nem vagyok ott ,nem látom mivel büntetik....,nem tudom mit csináljak..egyre bizonytalanabb vagyok jó helyen van e egyáltalán..
2011. nov. 30. 19:52
 13/21 anonim ***** válasza:
92%

A gyerek mondta, hogy az óvónő ütötte meg? Akkor kérdezz rá újra és újra más-más helyzetben. A gyerekek sokszor a verbális agressziót tovább kombinálják fizikai agresszióvá. Ha következetesen mindig azt mondja, hogy az óvónő ütötte meg, akkor úgy is volt.

Nálunk is volt olyan, hogy a lányom összeveszett az óvónővel, mert hordta szét a homokot az udvaron, és az óvónéni kissé erélyesebben szólt rá. Éjjel sírva ébredt, hogy az óvónő megverte. Kérdeztem, hogy ezt álmodtad? Mondta, hogy nem, de tényleg megütötte, mert hordta a homokot. Én általában kiállok a gyerek mellett, de az az óvónő akkor 2 hete volt ott próbaidős, örült, hogy van állása egyáltalán. Én nem hinném, hogy azzal kezdi, hogy az udvar közepén mindenki szeme láttára felpofoz egy gyereket. Én mindenesetre megkérdeztem egy másik óvónőt, hogy mi történt, és pofozkodásról nem esett szó.

Szerintem te is kérdezz rá az óvónőtől, hogy mi történt, mitől piros a gyerek arca, elesett, vagy mi. A reakciójából fogod látni, ha hazudik.

2011. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%

"Igaz,nem megpofozni kellett volna,de megbüntetni igen."


és ki a franc mondta, hogy nem kéne megbüntetni?


Csak nem verni kéne!

2011. nov. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
68%

de úgy látom itt azért is lepontozás jár, ha felháborodok azon, hogy vernek gyerekeket, ami nem azt jelenti, hogy akkor a gyerek csinálhat amit akar "büntetlenül"...

egyesek fejében tényleg komoly zűr van :(

2011. nov. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az ovónőt mi történt a fiad arcával. Én ezt azonnal megkérdeztem volna.
2011. nov. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Jaj, itt mindenki le lett pontozva többé vagy kevésbé...

Az is aki mélységesen felháborodott, és az is aki felvetette, hogy bár jogtalanul pofozkodik, talán mégsem teljes mértékben az óvónő a hibás...

Ebből arra lehetNE következtetni, hogy az a válasz lett volna hasznos, amely egyet ért a pofonnal??? Na ez a szomorú!

2011. dec. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki pontozott le titeket,bevallom én azt sosem figyelem valószínű a kedves hozzá szólók.Mindenkinek köszönöm a hozzá szólást,így utólag pár napra rá már szerintem felesleges feszegetnem ezt a kérdést,a hölgy aki az óvónő egy gyakornok,feltételezem nem tenne ilyet,de ha mégis,hamar ki fog derülni,mert gondolom nem az utolsó lesz és akkor kirugaton az tuti.De addig figyelek,résem leszek.Köszönöm a választ mindenkinek!:)
2011. dec. 1. 08:39
 19/21 anonim ***** válasza:

Ütni nem szabad,főleg neki!

Ne hagyd annyiba!!!!!

2011. dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az eset összes körülményeit tekintve jól döntöttél, mert napokkal később már nincs értelme firtatni, hogy miért volt piros a gyerek arca. A harapásról viszont le kell szoktatni, mert ez a továbbiakban konfliktusok forrása lehet, nem csak az óvónőkkel, de akár más szülőkkel is, akiknek a gyerekét megharapja.
2011. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!