Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mossátok fel a padlót...

Hogy mossátok fel a padlót kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés
Nem érti meg, hogy nem szabad bele nyúlni a vödörbe. Víz mániás 1.5 éves. Viszont van olyan hely, ahol akkor nem tudok felmosni, mikor alszik.
2011. dec. 8. 15:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
57%
Vagy hétvégén apa vigye el egy körre sétálni, te meg addig moss fel.
2011. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Felmosni mindennap szoktam. Kösd be az etetőszékbe. Kibírja.
2011. dec. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
én bezárom a szobába. Csukott ajtón keresztül csak nem jön ki!
2011. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Azt napi 10 percet kibírja a baba nálunk is az etetőszékbe bekötve, míg végzek a felmosással. Nem is ordít mindig :).
2011. dec. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kérdező! A kisfiad egy macgyver (:
2011. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Nevezhetjük kicsi hurrikánnak, atombombának, duracel nyuszinak, meg még sok mindennek. A lényeg, hogy nem ismer lehetetlen, makacs és amit akar, azt tűzön vízen keresztül viszi és nem tanul a saját hibájából sem. Azt szoktam mondani, hogy a fecskefészekből és az egérlyukból kell kiszedni, mert mindent meg kell nézni.

A felmosást meg szoktuk oldani úgy, hogy apa elvan vele, de ha dolgozik akkor necces. Azért kérdeztem rá, hogy ti hogy szoktátok. Mert a mi padlónk valamilyen okból kifolyólag, mindig pecsétes. :D Egyébként szokott segíteni porszívózni, meg felmosni is, ha ébren van, de a vödör vonzása, az hihetetlen.

2011. dec. 9. 15:30
 17/21 anonim ***** válasza:
bezárom a vödröt a vécébe, de a fürdőkád sem rossz. Egyébként már nagy, nekem 1,5 évesen megértette, hogy ne nyúlkáljon a vödörbe, hangosan rászóltam és cipeltem magammal a vödröt mindig.
2011. dec. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ő is megérti, meg tudja, hogy nem szabad, de nála a makacsság nagyobb úr (dacol). Egyébként ő az a fajta, hogyha hangosabban szól neki valaki, akkor jobban beindul a szelektív hallása és akkor azért se, mintha suttogva mondom neki.
2011. dec. 9. 21:28
 19/21 anonim ***** válasza:

Hát ha hagyod, hogy ő legyen a főnök, akkor lesz még durvább is :)


Nem vagyok gonosz, de ahhoz már hozzá tudtam szoktatni a kicsikémet, hogy vannak dolgok, amit nekem muszáj megcsinálni, neki pedig türelmesnek kell lennie pár percig. Nem hiszem, hogy nem tudnál találni valamit, ami addig leköti.

A követelőzés ellen nekem bevált a "nem hallom, hogy ordítasz" hozzáállás. Sokkal okosabbak ezek a kicsik, mint gondolnánk sokszor.

Még egy példa. Tudja a kislány, hogy mit nem szabad (macskakaját szétszórni, papucsokkal játszani) Néha mégis bepróbálkozik, olyankor jön a "fogság", azaz bekötöm az etetőszékbe, és kap játékot, amíg befejezem, amit muszáj, mert mondjuk még két bögrét kell elmosni, hogy kész legyek. Eleinte rettentően felháborodott ilyenkor, de szépen megtanulta, hogy mi következik, ha tilosban jár. Időnként meg határozottan úgy látom, hogy megéri neki az a pár perc kényszerpihenő egy kis rosszalkodásért :))). Elkezdi dobálni a cica kajáját, és közben les, hogy mikor lépek oda, és ültetem be a kisszékbe, sóhajt egyet, és utána eljátszik ott ülve. Csavaros észjárásuk van :))))

2011. dec. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy csavaros, de még mennyire. Mindent megért, nálunk a mosogatással meg semmivel sincs gond, mindent eltűr, türelmes gyerek. Segít mindenben, a porszívót tologatja, meg a felmosót is. Ha törölgetek, akkor is ott pakolászik mellettem, csak a vödör a mánia. Ő nem fönökösködik itthon, nem az van amit ő akar. Próbálkozik mindig, de nem jön össze neki. Nálunk azt már tudja, hogy a macskakaja, az a macskáé és ha megy a cica a tálkájához, akkor megy és ad neki egy kicsit. A kutyakaja meg el van zárva.

De majd bezárom a vödröt valamelyik helységbe.

2011. dec. 10. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!