Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig normális,...

Mennyi idős korig normális, ha egy kisgyerek cumizik?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam is cumizik elalváshoz, egyébként sosem (ha sír valami bántalom miatt, és odaadnám neki, akkor is kiköpi:). Ő most 11 hónapos. Igazából furcsállva látom, hogy akár 4-5 évesek is rohangálnak cumival a szájukban nappal a játszótéren. Tavaly még nem figyeltem, mert akkor nem igazán jártunk még ilyen helyekre, de most, hogy rendszeresne kint vagyunk, egyre többször látok ilyen nagyokat cumival... Tényleg ilyen nehéz lesz majd leszoktatni róla az enyémet is?
2009. máj. 27. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lessz nehéz! A fiamnak bent mindig volt,de ha jött valaki eldugta mert szégyelte.Én elvettem tölle amikor már nem aludt kint,9 hónapos kortol.Bent és alváshoz 3 év elött vedtem el,elvitte a cica a bilivel együtt.

Itt nem lehet oviban vinni cumit.

A lányom 14 hónapos de ő csak alváshoz használja,pedig én is odda adtam,ha nyügis volt,de eldobta.

2009. máj. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fura egy ovis korú szájában a cumi.Főleg a játszótéren,otthon alváshoz el tudom képzelni,de állandóan nem.Nekem nem volt nehéz leszoktatni őket.Elősször is szopiztak,és csak alváshoz használtuk,így kb. 2 éves korban egyszerűen amikor tönkrement nem vettünk újat.Mondtam Nekik,hogy ha rossz lesz acumi kidobjuk,és nincs többé nyamnya.A lányom magától dobta ki,egyszer csak láttam a kuka tetején.:)
2009. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most 2,5 éves a lányom, és úgy látom, hogy szépen fokozatosan magától szokik le róla. Én sosem izgattam magam emiatt, viszont zavar, ha mások, pl. nagyszülők szóvá teszik a cumiját. Most már csak tényleg nyugicuminak használja, például ha nagyon fáradt, vagy sír valamiért, akkor kéri, és egyre többször alszik el nélküle éjszaka is. Lakáson kívül már régóta nem használjuk, és olyankor egyáltalán nem is hiányolja, még ha fel is zaklatja valami. És itthon is egyre többször csak fogja a kezében, gyűrögeti a kezében pl. elalvás előtt.

Én is pont ilyen voltam, egész 8-10 éves koromig egy ócska cumi volt az "altatóm", a gumi már rég lejött róla, csak a műanyag részével babráltam (a kezemmel) elalvás előtt.

2009. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na hát én nagyobb bajban vagyok úgy érzem.

2 éves volt a lányom nemrég, de ő az ujját szopja.

Egy időben egész elhagyta, aztán most jobban kezdi megint, utcán mindenhol. Aztán van aki az utcán nagyot néz, van aki csak mosolyog, hogy milyen aranyos.

Engem igazából nem is érdekel különösebben, mert majd elhagyja ha nem kell neki, csak azért utcán kicsit zavar.

Meg mostanában ha otthon unatkozik, vagy ha megyünk valakihez, és nem tud magával mit kezdeni akkor csinálja. De amúgy inkább akkor ha fáradt! De ilyenkor bal hüvelykujj szájba, jobb kezével a haját birizgálja, aztán tudjon menni vele az ember az utcán. Persze általában nincs gond, csak most sokat voltunk orvosnál a közeli városban és ugye korán kellett kelnie, szerintem ezért is csinálja!

De amúgy remélem magától el fogja hagyni!

2009. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Ne aggódj! Hacsak alváshoz kell neki, lehet már egy fél éven belül elfelejtheted a cumit!:) A kisfiam 4 hónaposan kezdett cumizni a fognövések miatt ... és éjjel nappal a szájában volt! Aztán 16 hónaposan -amikor a "többség már kint volt" -egyszercsak már nem kellett neki!

A 3-4 évesen cumival rohangálókat én is döbbenettel nézem ... az már nem normális! :O

2009. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!