Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti beadattátok a kullancs...

Ti beadattátok a kullancs (lyme-kór) elleni védőoltást a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
2 éves a lányom és a doktornő javasolta még közösségbe kerülés előtt.

2012. jan. 31. 13:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor öntsünk most tiszta vizet a pohárba: a Lyme-kór ellen nincs védőoltás, de gyógyítható (unokaöcsémnek is volt, ez az, aminek egyik feltűnő jele a nagy piros karika a csípés körül). Ez egy bakteriális fertőzés, s mint olyan, antibiotikummal gyógyítható.


Az oltás a kullancsok által terjesztett vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladás ellen van. Ezekből is ki lehet gyógyulni, de gyakori a maradandó károsodás – ezért helyezik a hangsúlyt a megelőzésre, tehát az oltásra.

2012. jan. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

10 válaszoló vagyok, olvasd el világos leA járványos agyhártyagyulladás elleni védőoltás (Meningitec, Menjugate)

A Neisseria meningitidis nevű baktériumnak több csoportja ismert. A baktérium cseppfertőzéssel terjed, közösségben fertőződhetnek vele a gyermekek.

A fertőzés súlyos következménye lehet az agyhártyagyulladás, mely hosszas kórházi kezeléssel járhat együtt. Az oltás három részből áll.

További információk: [link]

Kullancs okozta agyvelőgyulladás elleni védőoltás (Encepur/FSME-Immun)

A hazai erdőkben, mezőkön találkozhatunk olyan kullancsokkal is, melyek hordozzák az agyvelőgyulladást okozó kórokozót. Ez viszonylag ritka, de a betegség nagyon súlyos lehet, tartós kórházi kezeléshez vezethet. Azoknak a gyerekeknek, akik olyan területen élnek, vagy olyan területre mennek (pl. nyaralni, táborozni), ahol ezek a kullancsok élnek, javasolt beadni az oltást. A teljes védettséghez 3 oltás szükséges, ezért érdemes idejében, 1 évvel előbb elkezdeni az oltásokat.

Fontos tudni, hogy ez az oltás a Lyme-kór ellen semmilyen védelmet nem ad, az védőoltással nem előzhető meg.

sz:

2012. jan. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nálunk az óvoda udvarán és a kertben is (Bp.) nagyon sok kullancs volt tavaly is – így én beadattam. (Ez az egyetlen nem kötelező, amit kértünk egyébként.)
2012. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor azt hiszem hogy az oltás mellet döntünk.

2012. jan. 31. 15:09
 15/19 anonim ***** válasza:
Én beadattam az akkor 2 éves fiamnak, és a tesó s meg fogja kapni, csak még nőnie kell egy kicsit. Mi Zalában lakunk, ez az egyik legfertőzöttebb terület.
2012. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok. Bocsánat, azt nem írtam, hogy a Lyme-kórt, -ha időben észre veszik- akkor kezelni lehet! Sajnos elég súlyos következménye lehet, pl. bénulás. :( Ha kullancsot találunk magunkban, azonnal ki kell venni, és azonnal orvoshoz kell fordulni,a kullancsot vinni bevizsgálásra, még akkor is, ha be van oltva az illető! Sajnos egyre gyakori a Lyme-kórt terjesztő kullancs, így időben orvoshoz kell fordulni, ha észre vesszük magunkon ezt a vérszívó kis állatkát, ami nagy galibát is tud okozni. Éppenséggel nem ártunk vele persze, ha beoltatjuk magunkat, mert az is véd ugyan, a lényeg, hogy ha észre vettünk magunkon egy kullancsot, azonnal ki kell venni, és orvoshoz kell fordulni!

Más: Meningitec oltást beadattam, a kötelezőkön kívül, plusz Rota ellenit is, bárányhimlő ellenit is--> (bár ezt lehet nem kellett volna, de orvosunk beszélt rá).

Mindenki vigyázzon magára, nézze és nézesse meg magát alaposan egy kirándulás után! Jó egészséget kívánok Nektek!

2012. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Én a kötelezőkön kívül eddig csak a meningitist és a pneomococcust adattam be, meg szerintem akkor a kullancs ellenit fogjuk.

2012. jan. 31. 16:13
 18/19 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adasd be a kullancs ellenit, mi már tavalyelőtt nyáron megkaptuk a másodikat. Jobbanmondva a férjem és a lányom - engem nem szeretnek a kullancsok :).

Semmi baja nem lett a lányomnak, és mellékhatásra sem emlékszem.


Nálunk káb 6-7 hónapos volt, amikor az udvarunkon a nagy plád közepén "napoztattam", és este a kis térdhajlatában ott volt a fránya dög. Azonnal hívtam a doktornőt, de azt mondta (ez kb. szeptemberben lehetett), hogy egy éves kora után tehát következő tavasszal beadja az oltást.


Azóta is többször volt benne, még lyme-kórral fertőzött nem volt, viszont anyósom már igen a saját kertjükben szedte össze, ahol sokat vagyunk mi is.

2012. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem adattuk be, de mivel nem vagyunk nagy természetjárók, nem éri meg háromszor oltatni szegény kicsimet. Sajnos egy oltás erre nem elég. Egyébként meg, ahogy már előttem is mondták, a Lyme - kór ellen NINCS védőoltás.
2014. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!