Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves fiammal katasztrófák...

3,5 éves fiammal katasztrófák az éjszakák. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Eddig végig aludta az éjszakát, semmi gond nem volt, most 3 hete legalább 5-ször felkel, és nem tudom miért.Kismama vagyok, és elégg nehezen viselem már ezeket az éjszakázásokat..sőt azon jár már az eszem h ha meglessz a kicsi nem is a kicsi fog ébreszteni hanem a nagy??Vmi tanács, ötlet..Nagyon várom a segítségeteket!
2012. márc. 7. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Mit mond miért kel fel?Ez lehet a kistesó miatt is,érzi a dolgot.De életkori sajátosság is,nekem is csinálták a gyerekeim ebben a korban.Minden kis zaj zavarta őket,féltek a sötétben,ilyesmik voltak.Volt hogy a frászt hozta rám a lányom mikor túlvilági hangon,hangosan suttogva beleszólt a fülembe hogy Annnyaaa!Le fog róla szokni,kérdezd meg mi zavarja.Én lefekvés előtt jól kiszellőztettem,hagytam égve éjjeli fényt(az egyiknél bejött a másiknál nem)Lekapcsoltam kicsire a konvektort(a hangjától félt)Készítettem be innivalót,mert a pisi és a szomjas ürüggyel jöttek mikor már nem volt más.Sajnos ez ilyen,el kell neki magyarázni,hogy éjszaka van,te is aludnál.Nekem volt hogy kicsit mellémbújt,aztán visszavittem a helyére.Túl kell élni.
2012. márc. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%

Hasonló cipőben járunk, csak nálunk megvan a pici. Addig egyedül aludt a fiam, de a kicsi születése óta beköltözött mellém. Ha változtathatnék, nem engedném, de nagyon fáradt voltam, altatni őt a sírdogáló kicsivel a karomban, aztán altatni a picit... Volt, hogy kirohant a szobából, ha nem voltam ott (zuhanyoztam), kiabált, felkeltette a babót, rásikította a kiságyában... Kemény időszak volt, nagyon sok türelemre lett volna szükség, nekem sajnos nem volt, néha tört a mécses...

Én csak túlélésre játszottam. Ha segíteni nem is tudtam, nem vagy egyedül.

2012. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Kedves első ne mondja h miért kel fel..csak azért..ez a válasz..remélem változni fog

Második..jó tudni h nem vagyok egyedül..de nagyons ajnállak mai nállatok volt..lehet nállunk is ez lessz..készülök...Sajnos türelmem nekem is fogytán és én is elég hamar elsírom magam..Na majd csak túl éljük vhogy...de azért köszönöm nektek!!

2012. márc. 7. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is 3,5 éves. S ugyanez van. Nálunk is megvan már a kistesó, igaz már 9 hónapos lesz. Nagyon-nagyon nehéz volt az elején. Tényleg túl kell élni valahogy. Nálunk a tesóra sosem volt féltékeny, hanem az volt a gond, hogy nagyon nehezen viselte, amíg a kórházban voltam.Mikor hazajöttünk a kicsivel, azt mondta már nem szeret.... Csak az apjával aludt, evett, fürdött. Már most sokkal jobb a helyzet, de ma reggel is apa mellett ébredt az ágyban. ;) Előfordult, hogy sírt a két gyerek s kínomban/tehetetlenségemben sírtam én is.....Mostmár úgy érzem egyre könnyebb, lassan kezdenek együtt is elleni.... S mostmár mindenki egyre többet alszik a saját ágyában.:) Én nem is tudom hogy csinálja az, akinek 1,5 -2 év van a gyerekek között.
2012. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, nálam 19 hónap van a két gyerkőc között. A fiam mindig is jó alvó volt, egyedül aludt, aztán amikor kezdett nagy lenni a pocakom, elkezdett felkelni, ringatni kellett elalváskor, amit nagyon nehezen bírtam. Ezért aztán kapott egy sima ágyat, amiről le tudott jönni, hát nem volt könnyű. A kórházi bentlétemet jól viselte, de két nagyi meg apa próbálta lefoglalni. A kicsire nem féltékeny, külön szobában vannak, és a kicsi 1 hetes kora óta 13-14 órákat alszik éjjel egy huzamban. Most már 10 hós a kicsi, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kellett felkelnünk hozzá. Viszont a nagyhoz... minden éjjel kelt és kel azóta is. Sosem gondoltam volna, hogy a nagyobbik fog költeni éjjelente és azért kell aggódnom, hogy ő kelti fel a picit a kiabálásával. A nagy most lesz 2,5, most azért kel éjjel, mert pisilnie kell (4-5 körül 7-ből 6-szor), kimegy pisilni, de utána már hozzánk jön az ágyba. Vagy megijed valamitől, ő most kezdett félni (árnyékoktól, borztól, stb). 3 hónapja ovis is lett, azóta meg nem csak hogy befekszik mellénk, hanem mindig az orromhoz nyomja az orrát és úgy alszik. Ha hátat fordítok, fordul velem az orra. :) Szerintem nagyon sok változás ez nekik és nincs mit tenni, mint kivárni amíg megnyugszanak. Napközben egyébként többnyire kiegyensúlyozott, de nagyon sokat bújik, ami nem baj, sőt. Türelem, elmúlik.
2012. márc. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!