Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csinált valaki hagyma teát...

Csinált valaki hagyma teát köhögésre? Mennyit kell naponta meginni? Hogy csináltad? Tényleg használ?

Figyelt kérdés
3 éves lányom nagyon köhög.jó pár köhögés csillapítót,köptetőt fogyasztott már el,mégis mindig visszaesik és rosszabb mint elötte volt,most kipróbálnám ezt a gyógymódot.
2012. ápr. 12. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csináltam a fiaimnak,és szerintem hatásos volt.Több csészével is ittak naponta belőle(4 és 9 évesek).

Másfél liter teához kb 3 vöröshagyma száraz héját kell forró vízbe dobni,picit forralni,majd állni hagyni.Gyönyörű színe lesz! Azután ízesíteni tetszés szerint: a szokásos méz,cukor,citrom.

Kellemes íze van,a gyerekek szerették,szívesen fogyasztották.Mielőbbi gyógyulást!

2012. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Legtermészetesebb, leghatásosabb erre: nyersen, ha szeretik. A vöröshagymát javaslom, a többi irritálja az emberek egy részét ,legalábbis nagyobb mennyiségben.

(A fokhagyma más eset, és részben másra jó, itt nem tárgyalom.)


Legjobb, ha végzel külön hagymaétkezést, vagy végeztetsz a gyermekkel. Úgy értem, étkezések kozott, aképpen, h eltelik minimum 2 óra étkezés után -egy negyed vöröshagyma egy közepes méretűből elfogyasztásra ajánlott-, majd várni érdemes legalább 2 órát, mire következik a köv. étkezés.

De ez nem kötelező, bár így hatásosabb. :)


Nyers vöröshagyma inhalálása is hasznos hurutos problémákra, persze lehet ,h a hagymatea verzio lesz egyedül elfogadhato picurodnak. Mindenestre leirtam a hatásosabb alternativát. :)

2012. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Egész hagymából csináld a teát, ne csak a héjából!


Egyébként meg szimplán C vitamin. Ha 3 éves, akkor nyugodtan adhatsz neki kb 500 mg c vitamint naponta 3 részre elosztva.

2012. ápr. 24. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!