Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljem 2 éves fiam...

Hogyan kezeljem 2 éves fiam hisztijét és akaratosságát?

Figyelt kérdés
Tegnap a vásárlásból hazafelé jövet levágott egy olyan földön fetrengős hisztit, hogy én is megijedtem, pedig már elég edzett vagyok (illetve azt hittem). Ti mit csináltok ilyen esetben?
2012. ápr. 26. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele mit ketdeni csak tűrni,ami igen nehéz.A legkisebb 28 hónapos,de ez nálunk már mindennapos.

Akaratos és erőszakos.

Már gondoltam veszek egy könnyű babakocsit amibe beleteszem,ha álmos,mert egyébként abba se ül már bele.

Ezt nevezik dackorszeknak.


Kitartás!


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Azért gondolom, hogy én csinálok valamit rosszul, mert tegnap 2 óra kellett, hogy lenyugodjon, addig fetrengett a járdán, üvöltött, vergődött. Igyekeztem érdekeset mutatni neki (busz, repülő, teherautó), rá se nézett, pedig imádja őket; próbáltam nem figyelni rá, semmit nem ért; próbáltam eltávolodni tőle (a nagyi leste, nehogy baja legyen), egy utcányira elmentem, de rám sem bagózott, nem jött utánam még akkor sem amikor már nem látott; lespricceltem vízzel, ez sem érdekelte. Egy hölgyet megkértem, hogy tegyen úgy, mintha el akarná vinni (ez régen bejött), erre simán elment volna vele... Nem értem mi van vele. Eddig is hisztis volt (6 hónapos korától, amikor nem tudott felülni egyből, akkor dobálta magát az ágyban), de ez egyre rosszabb lesz, most már úgy vágja magát a földhöz, hogy felszakad a szája vagy púp nő a fejére. A büntiszőnyeg sem érdekli már. Ha rájön az ötperc, akkor bajt csinál, önmaga leül a szőnyegre, csendben megvárja a 2 percet, majd odabújik és összeszedi amit szétdobált, majd ugyanúgy csinálja a további rosszaságot, és kezdődik az egész előről. :(

2012. ápr. 26. 16:05
 3/3 Firesnake válasza:

Figyeld meg, mi váltja ki nála a hisztirohamot. Az ilyen korú gyerekek gyakran frusztráltak amiatt, hogy nem tudják kifejezni,mit szeretnének, a problámamegoldó képességük sem elég fejlett még, ráadásul igyekszenek a függetlenedési törekvéseiket is megmutatni. Ez teljesen rendjén való életkori sajátosság. Nem rontottál el semmit. :)

Ha teheted vidd nyugodt helyre, ahol lehiggadhat. Általában félelmetes nekik a saját hisztijük, maguk se tudják mi ez, hogyan kéne kezelni. Maradj mellette, amikor lehiggadt beszéljétek meg mi történt, öleld át, semmiképp se hagyd magára, az még félelmetesebb. Amikor önveszélyes ölelve is tarthatod, amíg lehiggad, egy szó nélkül, üvöltő gyerekkel úgysem lehet érvelni, ha te kiabálsz, az csak ront a dolgon.

Nekem is két éves a fiam, így gyakorlatom van már a dologban, amióta így látom a hisztijét sokkal kevesebb van belőle, és jobban megértjük egymást.

2012. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!