Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba nem vették fel a kislány...

Oviba nem vették fel a kislányomat. Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Most November 9.-én tölti be a 3.évét és helyhiány miatt nem vették fel.

Tanácstalan vagyok,hogy merre tovább.

Munkahelyem nincs ahova visszavárnak,de el kell mennem dolgozni.

Felebezni lehet,de nem tudom mit íjak,mire hivatkozzak!

Bölcsibe sincs hely,nagyszülők meg betegeskedőek.

Mit írjak a felebezésbe?


2012. máj. 4. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a körzet szerinti óvodába kötelesek bevenni.
2012. máj. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekünk ez a körzeti ovi.Igaz a városban még van ezen kívül kettő,de ez a legközelebbi.

Ezek szerint ha novemberbe betölti a hármat,akkor kötelesek lesznek valahova felvenni?

2012. máj. 4. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy igen.
2012. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én csak egy példát tudok írni. ismerős gyermeke is elmúlt 3 éves. nem veték fel az oviba, de más oviba sem. viszont anyuka mivel egyedül neveli, vissza akart menni dolgozni. sok sok bezárt ajtó után bement az önkormányzathoz és erélyesen közölte hogy márpedig az ő gyereke oviba fog járni...mit tesz az ötletesség, pár nap múlva (vagy talán másnap?) csöng a telefon, és közölték másnap már viheti a gyereket egy közeli oviba. ha nincs más megoldás és lenne munkahelyed, tedd te is ezt. gondolom mivel nincs konkrét melód, azért ezt is nézik.
2012. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nem is várnak vissza, de még érvényes a munkaviszonyod, akkor kérj munkáltatói igazolást és próbáld meg a munkahely szerinti körzetes oviban. Nem sok esély, de hátha. Ha ez nem megy, keress egy családi napközit. Tudom, drága, de ha annál kevesebb, mint amennyit kereshetsz, akkor megéri.

Még egy tipp: bemehetsz az oviba / bölcsibe elsírni a bánatodat és kérni, hogy előbbre vegyék a kislánykádat a várólistán. Hivatkozhatsz szociális okokra.

2012. máj. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3éves kor alatt nem veszik fel.Az én gyermekem is okt-ben tölti a 3-at,szintén helyhiány...!Örülök,ha jövő tanévben felveszik.Ősszel érdeklődj,nem volt-e üresedés,addig lehet,hogy találsz valami melót is.Sok-sok sikert Nektek!
2012. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 4. 15:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelesek még felvenni akkor sem ha betölti a 3-at:(

De mindenképpen fellebbezz, írj bele mindent amit csak lehet. (Nehéz anyagi helyzet, hitel - ha van, nagyszülőkre nem tudsz számítani, muszáj munkát keresned, mert nem tudjátok fenntartani magatokat 1 fizetésből, stb...)

(Az én lányomat sem vették fel tavaly a körzetesbe, fellebbezést vissza utasították. Agusztus utolsó hetében körbetelefonáltam az összes ovit, és másnap az egyikből visszahívtak, hogy valaki elköltözött és lett egy üres hely. Én még az önkormányzatot is felhívtam, hogy melyik oviba lenne esélye (akkor tudtam meg, hogy egy ovit bővítenek év közben egy csoporttal ...).

2012. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kötelesek felvenni. AZ majd csak 2014-től lesz. Nálunk eleve megmondták, hogy az október után született gyerekeknek kvázi nincs esélyük, mert akkora a túljelentkezés mindenhova. (ugye nem csak azok a gyerekek járhatnak az oviba, akik ott laknak, hanem akiknek a szülő arrafelé dolgozik)
2012. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!