Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ennyire rossz anya vagyok?...

Ennyire rossz anya vagyok? Vagy egyszerűen ilyen a lányom?

Figyelt kérdés

A kislányom 16 hónapos lesz.Egy kis örökmozgó.Elég hisztis..gondolom most éli ezt a korszakát, de mondjuk eddig sem volt semmi amit leművelt.Annyira zavar, hogy nem bújós.Pedig én igényelném, hogy néha hozzám bújjon...de semmi.Ilyen születése óta..egyszerűen nem kell a közelségem.Szinte az elejétől eltolja magát, szoptatni se tudtam mert elfordította a fejét, és nem kellett neki.3 hónapig fejtem, aztán vége lett a tejemnek.Akkora csalódások ezek nekem, pedig én nem így akartam.Ha elesik is, és adnék egy ölelős puszit, ahogy ölelném csak tol el, és még jobban ordít.Annyira kis önálló már most.De én szeretném ha szeretne, mert úgy érzem, hogy nem..csak én vagyok aki kaját, piát meg tiszta pelust ad, aztán kész.

Novemberben szülök megint, szerettünk volna kis korkülönbséggel gyerekeket.Átvittük előző héten egy 9 hónapos babához a lányomat, és nem sült el jól.Olyan volt, mint ha idegesítené, és felé is suhintott a kezével, amitől a baba nagyon megijedt és alig lehetett lenyugtatni, persze utána mentünk a lányommal simizni a babát, és mutattam, hogy szeretem..de ez azért durva.Utána már nem volt baj, elvoltak...de hát mi lesz ha megszülök???Félhetek, hogy mikor üti meg a kicsit?Én nem tudom honnan vette ezt, mert senki nem veri..nem vagyok a híve..még nem is értené!! :/

Ha valaki tudna adni valami jó tanácsot, egy hisztis, akaratos, de egyébként borzasztóan okos kislányhoz, azt meg köszönném.Már nevelési tanácsadón is gondolkodtam..de még nagyon kicsi.. :/

Kudarcként élem meg ezt az egészet.. :(

Sajnálom, hogy hosszú lett..legalább kiírtam magamból..az is valami!!



2012. máj. 8. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Unokaöcsém ilyen,mindenkivel elutasitó,hisztis,nem lehet ölelgetni.Csak a kishugával más,11 hónap van köztük,őt ölelgeti egyfolytában,megvédi (játszótéren kishugától elvették a játékot és erre ő megpüfölte a gyereket,majd visszadta a hugának a játékot,3 éves volt ekkor)
2012. máj. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nevelési tanácsot nem tudok adni, de azt leírom, hogy én is hasonlóképpen voltam a kisfiammal kb. 2 éves koráig. Én is úgy szerettem volna, ha oda bújik hozzám, vagy kicsit együtt aludjunk, de nem nagyon akarta. Ő is eltolt magától... Aztán most 3 és fél éves, és teljesen megváltozott: ölelget, puszilgat egyfolytában, egy nap 100szor elmondja, hogy nagyon szeret, velem akar mindig összebújva aludni... Nem tudom minek köszönhető ez a változás, de tök jó! Szerintem te is számíthatsz ilyenre, sőt ha megérkezik a kistesó és kirekesztettnek érzi magát. Attól meg ne félj, hogy bántja a tesót, (bár megjegyzem, hallottam ilyenről). Sokat beszélgessél vele, hogy miket tud majd segíteni neked, ha megszületett a kisbaba, meg majd ő taníthatja okos dolgokra, amiket már tud...stb.

Sok sikert a további neveléshez, nem könnyű dolog!!

2012. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a gyereked. A bolhából csinálsz elefántot. A legtöbb gyerek ilyen idősen nem bújós. Majd változik. Az meg hogy esetleg megüti a babát, az sem tragédia, csak ilyenkor el kell neki magyarázni hogy nem szabad, és nagyon szemmel tartani. Fogják még püfölni egymást később. Ne aggódd túl ennyire. Még nasgyon kicsi a lányod, te meg túl görcsös vagy.
2012. máj. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet tényleg csak bolhából csinálok elefántot, de ez akkor is fáj..na.Csak tényleg látok más, baba-mama kapcsolatot, és ott ha bármi baj van, a kicsi már bújik is az anyjához!! :( Az enyém meg...

De akkor bizakodok a változásban.Hát ha megszületik a kistesó, és akkor a két nagy "nő" megoldja a kicsi körül a dolgokat közösen.. :)

2012. máj. 8. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A nagyobbik fiam kb. 2,5 éves koráig csinálta ugyanezt, mint a lányod.Soha nem ölelt meg, nem puszilgatott és azt sem hagyta, hogy én puszilgassam, szeretgessem.Igaz 1 éves koráig szopizott, de akkor sem simogathattam közben, mert látszott, hogy zavarja.

Most 5 éves és le sem tudom "vakarni" magamról.Legalább százszor elmondja mennyire szeret, ölel, bújik hozzám, érzem, hogy imád.Hogy mi okozta a változást, fogalmam sincs.

Az öccse egész más, ő most 1,5 éves de egész nap puszilgat és ölelget, nagyon bújós fajta.Látod, még a testvérek sem egyformák.

És ne aggódj, mert a testvérét nem fogja bántani, sőt ellenkezőleg, majd meglátod, mennyire fogja félteni:))

Ne csinálj ebből problémát, fog még a Te lányod sokat változni!

2012. máj. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!