Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire baj hogy a 2,5éves...

Mennyire baj hogy a 2,5éves lányom egyáltalán nem hajlandó a szobatisztaságra? Mit kellene tennem, kezdek elszomorodni!

Figyelt kérdés

Kb 2éves korától próbálkozunk,sikertelenül! Milliószor elmondtam neki ha pisilni/kakilni kell szóljon,de ő nem hogy szólna még le is tagadja. Ha megkérdezem bekakált e,a válasz NEM,pedig érzem a szagot.:(

Fél év alatt jó ha 5x produkált valamit a bilibe,de akkor is ott ültem mellette mert csak fel le ül rajta,és játszik.

Most a nyáron próbálkoztam hogy nem adok rá pelust,de ő oda végzi a dolgát ahol éppen van legyen pisi vagy kaka. Egyáltalán nem szól,én meg nem ülhetek mellette órákat!

Nagyon fusztrál ez a helyzet,tudom hogy 3éves koráig kéne hogy szobatiszta legyen,de benne a szikrája sincs meg!:(((



2012. júl. 25. 16:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én 7-es válaszoló módszerével kísérleteztem hetekig, de - ne haragudj - nem ajánlom. Ugyanis ha kicsit elúsztam a dolgokkal, és nem tudtam időben megpisiltetni, vagy kicsit többet ivott a szokásosnál, mindig bepisilt. Ennek így semmi értelme nem volt, ugyanis az elsődleges cél nem az, hogy bugyit hordjon pelus helyett, hanem az, hogy maga felismerje az ingert, és vissza tudja tartani a megfelelő ideig.

Az én kisfiam tavasszal múlt 2, néha én is elkeseredem egy kicsit. A védőnő nekem azt tanácsolta, ha nem megy, ne erőltessem, ha úgy dönt, egy nap alatt szobatiszta lesz. De bevallom, kicsit riasztanak ezek a beszámolók a 3,5-4 évesen szobatisztává vált gyerekekről. :(

2012. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Riaszt nem riaszt vannak ilyen gyerekek.Én sem gondoltam hogy ilyen nehéz lesz az első lányom nappalra-éjjelre 2 éves korában szobatiszta lett pár nap alatt,a másodiknál nagy magabiztosan hozzákezdtünk amikor 2 éves lett.és ez lett belőle hogy 3 elmúlt mikorra sikerült.
2012. júl. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Mikor kezdi az ovit?

2012. júl. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem baj még, hogy nem szobatiszta.

(Két gyerekem van, a kicsi bölcsis, szeptembertől kezdi az ovit)

Nyugodtan add rá vissza a pelust, és ha megérett rá, akkor tudatni fogja, és napok alatt abbahagyja a bepisilést.

Ezzel csak a saját idegrendszeredet teszed tönkre, ő meg csak azért sem fog a bilibe pisilni.

Néha megkérdezheted, kell-e az a büdös pelus, kicsípi a fenekedet ebben a nagy melegben... de ne erőltesd túl.


Ez az én véleményem.

Kitartás!


Egyébként úgy tudom, nekünk azt mondták most a szülői értekezleten, hogy mivel már 2,5 éveseket is felvehetnek, ezért már nem feltétel a szobatisztaság. Nem pelenkázzák őket, mert nincs rá ember, de nem csinálnak belőle problémát, ha nem az.

2012. júl. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Jól van,ha már fél éve próbálkoztok,akkor most 2 hónapig hanyagold a témát.Nyugodtan add vissza a pelusát,de ha lehet vidd olyan gyerekek közelébe,akiknek már bilibe pisilnek.Szerintem az sokat segít!Keresztlányom volt ugyanígy,hallani sem akart 2.5évesen bilizésről.Visszakapta a pelust,viszont 3 éves kora előtt 1 hónappal,közölte anyjával,hogy vedd le,nem kell már!Hidd el,ha kicsit lazítasz,hamarosan ő kéri majd,hogy pisilhessen a bilibe.Ja,egy ismerősnek a zenélős bili jött be!Kitartás és lazíts!
2012. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi újság? Sikerült vagy most nem próbálkoztok?
2012. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Most hanyagoljuk a dolgot! Nem is voltunk itthon,de amúgy sem érdekli a dolog.
2012. aug. 5. 19:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!