Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba van beszoktatás ha a...

Oviba van beszoktatás ha a gyerek nem volt bölcsis?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő szeptemberben kezdi az ovit, de nagyon tartok tőle, nem várom egyáltalán. Nagyon anyás és cicizik is még. Nálatok hogy ment a beszokás? Főleg akkor ha még cicin aludt el, akkor a bölcsiben meg ott fog üvölteni alvás időben??
2012. dec. 4. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Bölcsikezdésig mindenképpen le kell szokatni a ciciről. Különben nem fog tudni elaludni. Ahogy mondod, üvölteni fog. Dupla trauma lesz neki.
2012. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ovikezdésig, bocsánat.
2012. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam cicizik még, ő most kezdte a bölcsit (26 hós). Sajnos nem hajlandó o4t aludni, így minden nap hozom haza délben és csak cicin alszik el továbbra is.

Én is azt mondom, hogy ha lehet, ovi kezdés előtt jópár hónappal szoktasd le a ciciről, mert nagyon nehéz dolgotok lesz...

S hogy a kérdésedre is válaszoljak, általában csak pár napot adnak a beszoktatásra, sokkal kevésbé figyelnek a gyerek és az anya igényeira, mint a bölcsiben. Legalábbis nálunk a kerületi óvodákban 2-3 nap alatt teljesen be kell szokni az oviba, ott alvással együtt.

2012. dec. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, kérdezz rá a ti ovitokban a beszoktatásra, mert ovinként változó. Nálunk például már első pillanattól ott kellett hagyni a gyerekeket, és két-három óra múlva értük menni. Egy hét után már ebédre is ott lehetett őket hagyni. Igazából minden szülő maga dönthette el, milyen ütemben szoktatja be a gyerekét, és hogy mikor hagyja ott aludni is. Ha valaki nagyon sírt, azonnal telefonáltak a szülőnek, hogy jöjjön. Én nagyon féltem tőle, de azt kell mondjam, hogy nem volt vészes, kb. három hét alatt beszokott a kisfiam ebédig. A cicizésről viszont tényleg le kell szoktatni addig, de ezt gondolom, hogy te is tudod. Addig van még 9 hónap, úgyhogy, szerintem, meg tudod oldani addig. Egyébként nagyon ügyesek a kis manócskák, folyton figyelik egymást, sokat ügyesednek, önállósodnak az oviban.
2012. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az is megoldható, hogy az elején csak fél napot marad az oviban és ebéd után elhozod. Persze csak ha neked így jobb és nem dolgozol. Az ovonőknek csak könnyebb, mert eggyel kevesebb gyereket kell ott altatni. Legalább is nálunk ez a helyzet, hogy aki nem dolgozik, azt megkérik hogy vigye haza ebéd után.

Lehet hogy ez a megoldás nem lenne olyan nagy trauma a kislányodnak. Aztán amikor már látod hogy minden rendben, akkor bent alhat. Persze addig még van majdnem egy év, rengeteget változhat ez a túlzott ragaszkodása is, és a ciciről is leszokhat addig.

De elmondom, hogy a sógornőm kisfia még cicizett amikor oviba ment, és olyan anyás volt, hogy idegenek rá sem nézhettek, mert egyből ugrott az anyja ölébe és beledugta a fejét az ölébe. Ő naponta többször is kérte a cicit. És az oviban semmi, de semmi gond nem volt vele, még csak nem is sírt elváláskor, mindenki nagyon csodálkozott rajta. Először elhozta az anyja ebéd után, majd 1 hónap után bent aludt. Közben a ciciről is leszokott magától, mert már lekötötte sok más dolog.

2012. dec. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
csak beszoptatás
2012. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!