Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom most múlt 3 éves....

Andy8719 kérdése:

Kislányom most múlt 3 éves. Nagyon befelé dőlnek a bokái, amikor megy vagy fut, illetve a jobb lábára kicsit csámpás (befelé fordítja a lábfejét). Milyen cipőt javasoltok? Jó a suplinált cipő neki?

Figyelt kérdés
2013. márc. 29. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem normál cipöt adjál rá. Ez életkornak megfelelö.

Az ortopéd orvos szerint az elsö években kb 3 éves korig a gyerekek lába kifelé döl, így O lábuk van, majd kb 3-6 éves kor között befelédöl és X labuk lesz, majd kb 6 éves kortól egyensedik ki.

2013. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyis ismerősömnek lánya ugyanúgy tartja a lábát,mint a tied és azt tanácsolta nekik a doki, hogy 3 hétig fordítva adják rá a cipőt a gyerekre, így a cipő formájamiatt kifelé fordul majd a lábfeje. Érdekes ésmeglepő dolog volt, amikor az oviba észrevettem, hogy fordítva van rajta a cipő. 3 hét után javulás volt és folytatták a fordított cipős eljárást, már 2 hónapja ...
2013. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem ne itt szavaztasd meg hanem vidd el orvoshoz. majd ő megmondja milyen cipőt vegyél neki, lehet fel is ír speciálisat. én 1,5 éves korától hordom ortopédushoz, többféle cipője volt már, most 3,5 éves és egész jól helyrejött
2013. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenképp megyünk dokihoz,már meg van az időpont,csak kíváncsi voltam,ki,hogy van ezzel a kérdéssel.Mert sokan szidják az orvosokat is,hogy feleslegesen vetetnek meg velük 10-15 ezer forintos cipőket,mert nem használ semmit.
2013. márc. 29. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!