Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » TSMT torna segíthet-e ép...

TSMT torna segíthet-e ép gyereknek is?

Figyelt kérdés

Adva van egy ötéves kislány. Értelmi képességei nagyon jók, figyelme olykor kevésbé, illetve a szófogadás terén vannak komoly gondok a következetes szülői nevelés, ugyanakkor szeretetteljes háttér és sok foglalkozás ellenére.


Fejlesztő pedagógus és pszichológus is vizsgálta, hivatalosan "normális".


Mégis: segíthet-e neki a TSMT torna vagy más mozgásos tevékenység? Elérhető-e egyáltalán a TSMT egészséges gyerekek számára?



2014. márc. 11. 10:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Persze. A mozgás minden másnak az alapja. Vidd csak tornára, találsz ilyet, csak fizetni kell érte.

Gyógypedagógus anyuka

2014. márc. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

mivel fizetős, nyilván elviheted.

de mire fogják írni a tornát? mert pont az a lényege a tsmt-nek, hogy az agy egyes részeit stimulálja a tornasor. vagyis a feladatok sorrendje van hatása az agyra.

a mi tornasorunk a homloklebenyt stimulálta, ez felel a beszédért. beszélj szakemberre, de nem hiszem, hogy a szófogadatlanság egy agyi éretlenség következménye lenne, így értelmét se látom.

az gondolom, hogy pont ez a probléma az, ami egyrészt életkori sajátosság, másrészt neveléssel korrigálható. önmagában a következetesség nem feltétlenül elég, minden gyerek más, így mindegyikre mással lehet hatni. próbálj büntit váltani és nagyon sokat beszélni vele. na és persze fogadd el, majd 1-2 év múlva már más lesz

2014. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2. vagyok. még annyi, hogy egy mezei foglalkozás lehet épp úgy jó lenne, pl. egy tánc vagy valamilyen sport fogklalkozás, ami kicsit kötöttebb, tehát azt kell csinálnia amit a tanár mond
2014. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
A figyelmével van gond, azt írta. Arra pont jó.
2014. márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen, van némi figyelmi problémája, olyan típus, aki tök el tud merülni a gondolataiban és meg se hallja, amit mondanak neki, nehéz kizökkenteni a saját kis medréből. Az ingerküszöbe alacsony, a tömeget, ricsajt nem szereti, ilyenkor ő nem sírásba, hanem rosszalkodásba menekül. De ha fáradt vagy frusztrált, akkor is. Vagy ha mozgáshiánya van vagy bármi más baja :)


Másfelől ami érdekli, azzal hosszan és kitartóan tud foglalkozni, egy a lényeg, hogy ez az ő döntése legyen! Amint a kényszer szagát megérzi, azonnal visszakozik, így nehéz bármire is rávenni. Bár már sokat javult a helyzet az évek során, sok könnyem van is benne.


Természetesen úgy gondoltam, hogy előzőleg felmérné a foglalkozást vezető szakember, hogy mi is a helyzet, és az ő javaslatait követnénk.


Néha váltogatom a büntiket, jutalmazásokat, és szoktam sokat tépni a számat, csak tudjátok néha már utálom ezt és küszködésnek érzem (neki is az meg nekem is) szeretnék olyan módot találni, amivel SEGÍTEK is neki jónak lenni... nem tudom, értitek-e. Ő annyira igyekszik, olyan jó lelkű meg minden, de neki annyira más a természete mint akár még nekem is... Aki szereti a megfelelés jóleső érzését (mint én is), az nehezen érti meg azt az embert, akit ez alig motivál...

2014. márc. 11. 14:31
 6/23 A kérdező kommentje:
Ja bocsi amúgy jár néptáncra meg balettre, előbbin nem vagyok ott, de úgy tűnik, szereti, utóbbi ugye egy elég szigorú, kötött valami (ő választotta és ragaszkodott hozzá), hát vannak jobb időszakok és vannak nehezek...
2014. márc. 11. 14:33
 7/23 A kérdező kommentje:
Nézegetem a netet, de nem tlálok a kerületünkben ilyen foglalkozást. Milyen alapítványnál vagy kinél kellene érdeklődni? Más fejlesztő torna is érdekelne (nem értek hozzá abszolút, hogy melyik a jó és melyik nem, csak ez a TSMT most olyan divatos...)
2014. márc. 11. 15:49
 8/23 anonim ***** válasza:

Később jobb lesz. A lányom is hasonló volt, elsőben még voltak magatartás problémái, de már a kitűnő tanuló példás magatartással. Meg kell majd találnod a neki legjobb tanítónénit. Én nagyon következetes voltam vele mindig, ez bevált. Szerintem jó úton jársz. Még a szenzomotoros torna lehetne jó neki.

1. voltam megint.

2014. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy csak a megfelelési kényszeredet akarod rá kivetíteni? mert ahogy írod, sőt szakemberhez elvitted, és rendben van, de mégsem felel meg az elvárásaidnak.

szerintem benned lehet a hiba, ő gyerek, amiket leírsz az teljesen normális. szerintem azzal az 5 évessel van a baj aki megfelelési kényszeres és inkább nem rosszalkodik.

ne rontsd el a gyerekedet, te magad is leírtad, hogy mi a hibád, tehát felismerted, innentől kezdbve pedig szerintem foglalkozz ezzel és ne a gyereke felé állíts túl nagy elvárásokat

2014. márc. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezek a hisztik, kényszeres idétlenkedés és türelmetlenség stb meg kell, hogy oldódjanak lassan, mert az iskolában ez már nem lesz okés. Már egy ötévesnél se okés, hogy artikulálatlanul ordibál, hogy ANYAAAA miközben fél percre szót vátok az óvónővel, csak mert nem vele foglalkozom. Vagy hogy kiküldik a különóráról, mert a néni pénztárcáját rámolja éppen kifelé nagy örömmel. Még háromévesen azt mondtam, nem olyan nagy baj, örüljünk, hogy beszokott klasszul az oviba. De ötévesen ez már nem oké.


Nem(csak) nekem kell, hogy megfeleljen. Vannak már elvárások egy ötévessel szemben. Nem akarom, hogy neveletlen majomnak nézzék. Nem akarom, hogy hátrányba hozza saját magát, mikor egyébként rendkívül érdeklődő és a képességei is ennél többre teszik érdemessé.

2014. márc. 11. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!