Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » TSMT torna segíthet-e ép...

TSMT torna segíthet-e ép gyereknek is?

Figyelt kérdés

Adva van egy ötéves kislány. Értelmi képességei nagyon jók, figyelme olykor kevésbé, illetve a szófogadás terén vannak komoly gondok a következetes szülői nevelés, ugyanakkor szeretetteljes háttér és sok foglalkozás ellenére.


Fejlesztő pedagógus és pszichológus is vizsgálta, hivatalosan "normális".


Mégis: segíthet-e neki a TSMT torna vagy más mozgásos tevékenység? Elérhető-e egyáltalán a TSMT egészséges gyerekek számára?



2014. márc. 11. 10:36
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy, tényleg, köszönöm a biztatást! :o) A szimmetrikus és az aszimmetrikus tónusos nyaki reflex, illetve a tónusos labirintus reflex vagy mi a szösz maradt fenn. Az már tuti, a nevtan is megerősítette, hogy vastagon fennállnak. Sajnos még nem kaptuk meg a második tornasort, már a kislányom is nehezményezi, hogy miért nem tornázunk már :)
2014. júl. 7. 18:24
 22/23 anonim válasza:

Kedves Anyuka!


Bár egy évvel ezelőttiek a kommentek, mégis írok neked. Nálunk ugyanez a szituáció volt. Nekem is fura volt a most majdnem ötéves fiam, aki egyébként magától 2-vel tud szorozni, összeadni és kivonni. Mozgékony, értelmes gyerek. DE, ha fáradt volt tűlpörgött, ha nagyon ritkán hisztizett már annyira sírt hogy ő ordított hogy nem tud megnyugodni, 3 éves koráig csak bal kezes volt és azután most cseréli mindkét kezét, valamint ágytisztaság sem alakult ki nála. Mindenki azt mondta, majd kinövi, hisz milyen okos. Mellesleg betűket is cserélt. Még 3 éves korában is azt mondták a nevelésiben (nem pszichológus hanem gyógypedagógus hogy a kézhasználat 5 éves korig rendben van - nem hallgatott meg hogy elejétől egy kezes volt), és hogy pénz kidobás, majd rajzol, a fiúk amúgy sem szeretnek. Végül újra mentünk nevelésibe, én akartam hogy az éjszakai ill. az óvodában bepisilés miatt nem áll e a költözés ovi váltás miatt szorongás. Ott már meghallgattak. és elmondták, hogy 2 éves korig mindenképp 2 kezet használnak, hogy csak azután alakul ki hogy két illetve egykezes lesz a gyerek. Megnézták, hogy melyik keze erősebb, kiderült hogy jobb keze erősebb de a bal is nagyon erős. Színezés közben váltogatja amúgy a ceruzát. A betűcsere és a az állandó kézváltás diszlexiára utal. Elküldtek TMST-s szakemberhez. Aki megállapította a figyelemzavart, mert pl. egy adott ritmusú mozgásnál is látszódik hogy hogy begyorsít. Nem csináltuk meg a tesztet, mert ismert volt a probléma, hanem kaptuk a tornát!

Tehát csak annyit akartam mondani, hogy igenis láthatja mindenki az apró jeleket és igenis nagy szégyen hogy az idegrendszeri rendellenességet az óvodában nem ismerik fel és nincsenek TMST-s szűrések!

És azok, akik beszóltak és leszóltak amiért tapostam az utat hogy végre meghallgasanak - nem ők fognak egy diszlexiás vagy figyelemzavaros gyerekkel szenvedni az iskolában, hiába nagyon okos...

2015. jún. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Sajnos engem is nagyon sokan hátráltattak ebben az útkeresésben. És nehéz volt önmamnak is eldöntenem, hogy rendben van-e a gyerek vagy nem, vagy hogy neki van valamilyen problémája vagy csak én vagyok csapnivaló anya. Hát ez egy nagyon-nagyon rossz időszak volt. Most már egy éve tsmt-zünk, most várjuk a felmérés eredményét.
2015. jún. 5. 17:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!