Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandulaműtét, kukac műtét,...

Orrmandulaműtét, kukac műtét, tesó érkezése? Minden összejött, hogyan csináljam? Melyik hány napos?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3.5 éves. A gyerekorvos szerint semmi gond nincs a kukacával, viszont van mert nem jön fel a bőr műteni kell. Ezt tudom, hogy csak reggel megyünk, délután jövünk. Viszont elég sokat beteg kicsi kora óta, akkor voltunk vele fül orr gégésznél, azt mondta kinövi. Most 2 hete itthon van, taknyos, orrból beszél és horkol. A doktornéni azt mondta ki kell venni az orrmanduláját. Ezekhez hozzájön, hogy 30 hetes kismama vagyok a tesóval. Volt már valaki így? Mit csináljak? ?
2014. ápr. 11. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Az orrmandulájával kezdeném, főleg így a terhesség vége felé, még mielőtt megszületik a kicsi, de tudtommal azt csak egészséges gyereken végzik, tehát mindenképp előbb meg kell gyógyulnia. A fül-orr-gégészeten meg tudod kérdezni, hogy mennyi ideig kell bent lennie, és mikorra írják ki műtétre.

A kukacot biztos műteni kell? Szűkületes, vagy csak le van tapadva? A fiamnak 4 évesen csinálták meg, de neki csak le volt tapadva, bementünk reggel a sebészetre, bekenték egy krémmel, fél órát vártunk és szépen hátrahúzták neki. Itthon már durvább volt a helyzet, mert csípte a pisi, így csak meleg vízben ülve mert pisilni pár napig. De ezt is sebészeten meg tudják mondani, hogy mennyire súlyos, ha nincs begyulladva neki és nem szűkületes (csak le van tapadva), akkor én azzal várnék.

2014. ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindkét műtét az a kategória amit a legújjabb nézetek szerint nem szabad megcsinálni!

Tavaly az akkor 3 éves fiamnak is kivették az orrmanduláját amit örök életemben bánni fogok:semmit nem ért,ugyanolyan beteges,ugyanúgy volt már neki azóta besavósodva a füle,úgyanúgy néha éjjel horkol!

Ajánlom figyelmedbe ezt a blogot:

[link]

és ezt az oldalt:

[link]


Kukac:Külföldön azt mondja a legtöbb orvos nem szabad műteni,rángatni stb ráér akár még 6-7 éves koráig is feljönni a bőr és legtöbbször ez meg is oldódik viszont a felrántásnak,piszkálásnak lehetnek következméyei egy életre!

2014. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Itt nem húzzák hátra, hanem bódításban megcsinálják neki. Ezzel nincs is nagy gondom, humánusabbnak érzem, mint az ébrenlét alatti húzogatást.
2014. ápr. 11. 12:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Orrmandula műtéttel kezdeném én is. Az én fiam is 3,5 éves volt, amikor átesett rajta. Ahogy írták, először meg kell gyógyulnia, utána lehet műteni. Utána kellene mielőbb járni szakorvosnál, nekünk 3,5 héttel későbbre tudtak időpontot adni a műtétre. (Melyik orvos mondta, hogy ki kell venni, háziorvos vagy szakorvos?) Ettől a műtéttől nem kell félni, mi egyik reggel mentünk, másikon jöttünk, 25 órát töltöttünk a kórházban. Inkább az érdekesebb, hogy 30+ hetes terhesen te ott maradhatsz -e? Vagy inkább apuka.
2014. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lányom van, úgyhogy kukac ügyben nem tudok nyilatkozni. De:

Az én lányomat 1 éve műtötték orrmandulával. Azóta egyszer volt annyira beteg, hogy nem mehetett oviba. Előtte minden hónapban beteg volt. Rettenetesen horkolt, folyton be volt dugulva az orra és mire elküldtek minket FOG-re, addigra süket lett az egyik fülére. Műtét alatt felszúrták, utána még 4 hónapig kezelték, mire helyrejött.

Terhesség: bnőm lányát is akkor műtötték orrmandulával, amikor kb. 33-34 hetes volt. Apukával volt bent, de VIP szobában, mert a kórteremben nem lehetett a többi anyukával.

2014. ápr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
58%

Az orrmandula ügyben várnék míg meggyógyul és elvinném egy szakorvoshoz, aki meg tudja mondani hogy szükséges e a műtét. Ha nem az akkor felesleges kínozni szegény gyereket.

Kukac: Ez a téma egy idegbaj, senkit nem áll szándékomban megbántani, de ez a hülyeség már szinte csak Magyarországon téma. Mint egy előttem szóló is írta 6-7-8 éves korra magától megoldódik és világ-szerte a normális orvosok ezzel tisztában is vannak, viszont itthon sajnos még mindig vannak bizonyos orvosok akik bizonyára kb. 20db továbbképzést kihagytak életük folyamán, mivel még mindig nekiesnének szegény 1-2-3 éves gyerekeknek. Beszéltem ez ügyben egy urológus professzorral akinek az elmondása szerint sajnos 80%-ban női orvosok követik el ezt a kicsinek tűnő, ámbár a gyerek későbbi életére nézve igen szarvas hibát.

Emellett sajnos az is baj, hogy a magyar anyukák is túlságosan szeretik ezt a témát. Tisztelet a kivételnek.

El a kezekkel a kukitól!!!!! A természet megoldja!

2014. jún. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!