Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, Apukák, akik kisfiú...

Anyukák, Apukák, akik kisfiú gyermeket neveltek és még klasszikus módon meséltek is neki! Mit meséltek neki? melyik meséket?

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyuka vagyok, bár még nem tartok ott, de lassan elérkezik az idő h meséljek kisfiamnak. Azonban azon töröm a fejem, hogy mit: Hófehérke, kishableány, csipkerózsika.... kilőve( legalábbis ha a 3 éves unokaöcsémből indulok ki... Unokaöcsém a repülő ventillátorról és hasonló csodás dolgokról szeret mesét hallgatni... csak sajnos én nem vagy olyan kreatív...) Ti mit meséltek a klasszikus, vagy kevésbé klasszikusok közül?

2014. szept. 2. 14:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Még valami: én 0-2 éves korában sokszor verset olvastam a fiamnak (pl. Weöres Sándor Bóbitájából vagy Tamkó Sirató Károly Tengereczkijéből), mert úgy láttam, hogy már egész kicsi korban megfogta a nyelv hangzása, ritmusa, és szeretik a kicsik az ismétlést is, bárhányszor meghallgatják ugyanazt.

Később a verses mesék is jók: Vackor, Bárány Boldizsár vagy a már említett Brúnó kapitány.

2014. szept. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!