Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire fontos a tehéntej...

Mennyire fontos a tehéntej fogyasztása a kisgyerekek táplálásában?

Figyelt kérdés

Kislányom 3,5 éves jó ideje reggel este tehéntejből készített kakaót iszik. Sokáig szoptattam, utána babatejet kapott, mert allergiára hajlamos az egész család, a testvére is allergiás a parlagfűre, háziporra.

Sok rosszat olvasok a tehéntejről, nem tudom mi igaz, mi nem. Kipróbáltam, hogy nem adok tejet, kakaót a lányomnak, már vagy két hete és elvan anélkül. Minden más tejterméket kap, joghurt, túró, sajt stb.

A kérdésem, ki lehet-e iktatni egy kisgyerek táplálásából a tehéntejet? Van-e itt olyan aki nem ad gyermekének tehéntejet akkor sem ha nyugodtan ihatná, mivel lehet helyettesíteni, vagy kell-e helyettesíteni egyáltalán?



2014. okt. 9. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
A kisgyerekek számára rendkívül fontos az elegendő tej és tejtermék fogyasztása, a kalcium bevitel miatt. A tejtermékek, mint a tejföl, joghurt, túró, kevés tejet tartalmaznak, az nem elég a gyereknek. A csontok és a fogak megfelelő állapotához szükséges még egy ilyen kicsi gyereknek a sok tej fogyasztása. Szerintem ne iktasd ki a tejet, mert később sokkal komolyabb következményei lehetnek, mint pl gyenge lesz a csontja iskolás korára, vagy csontritkulás felnőttkorban.
2014. okt. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4,5 éves és hasonló okokból nem iszik tejet, viszont a tejitalba (babatej)teszek kakaót és azt iszik reggelente.
2014. okt. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nemcsak a tejben van kalcium, hanem a hüvelyesekben, banánban, magvakban, mákban stb. A kisfiam évek őta nem iszik tejet, de sajtot eszik, illetve kalciummal dúsított zab vagy rízsitalt.

A tehéntej nem nelkülózhetetlen.

2014. okt. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!