Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor csinálják ezeket a...

Mikor csinálják ezeket a dolgokat a kisgyerekek?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm kislánya nagyon ügyes, legalábbis szerintem. Kicsike még, de már ki tudja fújni az orrát, és a nadrágot is felveszi egyedül. Igaz fenekére még nem tudja felhúzni, de beledugja egyedül mindkét lábát, feláll, és húzza felfelé a nadrágot. Valóban egy nagyon okos és ügyes kislány, de anyukája szerint az miatt is csinálja ilyen hamar ezeket a dolgokat mert másoik gyerek, és sokmindent lát a nagyobbtól, amit leutánoz.


Ezek alapján szerintetek mennyi idős ez a kislány? Kiváncsi leszek messze túlbecsülitek e, vagy csak én vagyok ezen ennyire fennakadva úgymond, hogy milyen hamar csinálja ezeket. Köszönöm a tippeket, véleményeket, esetleg tapasztalatokat.


2015. jan. 29. 13:36
1 2
 1/11 sandrachnologic ***** válasza:
1,5-2 eves?
2015. jan. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A fiam 2 évesen már fújta az orrát, a nadrágját és a felsőjét most, 2,5 évesen kezdte el egyedül felvenni.
2015. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Fiam 2 éves, ha megkérem, tudja fújni az orrát, és próbálkozik a nadrágba bújással is, bár az még annyira nem megy. Lefelé le szokta tolni. Neki nincs nagyobb testvére, akitől tanulhatna.


Ha 2 évnél fiatalabb, akkor ügyes a kislány.

2015. jan. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem elsö lányom 1,5 évesen már egyedül öltözött, csak a pulcsi ment nehezen.De orrot fújni még most 4 évesen is nehezen csinálja(habár lehet vannak neki polipjai)


A második lányom 1,5 évesen fújta az orrát ezerrel, de most 2,5 éves és képtelen a zokniját felvenni. A nadrágot is csak nagyon ritkán csinálja.

2015. jan. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16 hónapos.
2015. jan. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 2 év körülire tippelném. Nekem második lánykám már 1,5 évesen fújta az orrát, a gatyót meg mostanában akarja folyton egyedül felvenni, de a fenekére is felhúzza. Most lesz 2,5 éves.
2015. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2,5 èvesen tudta ezeket megcsinálni, barátnőm kislánya már 2 èvesen, viszont ismerek olyan majdnem 3 èvest, akinem mèg nem mennek ezek a dolgok.
2015. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 1 évesen remekül fújt orrot, aztán most 2,5 évesen esze ágában sincs. 2 éves kora körül kezdett érdeklődni a nadrág felhúzás iránt, most 2 éves 4 hónapos és a kabátot , sapkát, nadrágot, zonkit leveszi egyedül.
2015. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2 évesen fújta az orrát és 2 évesen már felvette a bugyit, nadrágot, akkor lett szobatiszta, egyedül járt ki, szóval ez tuti, hogy előtte mikor volt az, hogy a fenekéig felhúzta azt nem tudom, de legyen 1,5 év.


1,5 évesre tippelem.

egyébként ebből a kettőből nem lehet tippelni :) minden gyerek másképp fejlődik, aki később fújja az orrát az nem ügyetlenebb vagy ha valamelyik előbb öltözik az nem ügyesebb. egyszerűen csak másokat látnak, másokat utánozna és iskolás korukra ugyan ott fognak tartani :)

2015. jan. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Valaki telibe trafálta, 16 hónapos a kislány. Akkor jól gondoltam, tényleg nagyon ügyes.
2015. jan. 29. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!