Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Naponta hányszor és hány órát...

Naponta hányszor és hány órát van kint 2 év körüli gyermeketek a levegőn? Kertes házban vagy társasházban laktok?

Figyelt kérdés

#séta #levegő #szabadtér #kinti játszás
2015. máj. 23. 22:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Családi házban lakunk, 2 éves fiam délelőtt és délután is kb 2 órát van kint az udvaron (tehát kb 4-et, jóidő esetén) de van hogy többet. Esős időben nem megyünk ki. Amúgy nekem sincs időm eljárkálni vele ide-oda, egész nap pakolok-főzök-mosok, soha nem értettem én sem azokat akik egész nap az utcát-játszóteret járják a gyerekkel.
2015. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Én kétnaponta főzök, általában reggel felkelés és gyors reggeli után összerakom az ebédet, a fiam imád a konyhapultnál ténykedni, gyurmázni, figyelni engem, tehát nem akadályoz, úgyhogy egy gyors ebéd 1 óra alatt kész van. Tehát 10 órára, amikor indulunk sétálni, el is készül az ebéd.

Takarítást pedig hétvégén a férjemmel közösen végezzük, együtt rutinosan elég hamar rendbevágjuk a lakást. Hétközben egy rövid porszívózásra-felmosásra pedig bármikor találok időt, csak akarni kell.

Mosást reggel beteszem, mielőtt elindulunk, ki is lehet teregetni.

Mosogatnom nem kell, megcsinálja a mosogatógép. A tiszta adag edényt mindig elpakolom, így a piszkosakat automatikusan rakom be a gépbe, ha megtelik, elindítom. Így sosem áll a mosogatóban a mosatlan edény.

Délután, amikor a férjem végez, azonnal jön utánunk csavarogni, tehát minden nap együtt csinálunk programot, így nem sajnáljuk hétvégén azt az 1-2 órát a takarításra. Ő mindenben segít.

2015. máj. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Mi ugyan nem vagyunk kint egész nap, de nem is csinálom minden nap a házimunkát sem. Jó, nyilván minden nap felmosok, elmosogatok, stb., de nem főzök minden nap, alvásidőben vasalok, a mosást és a takarítást is igyekszem tömbösíteni, vagy akkor csinálni, ha nem vagyok egyedül velük. De én azt az "oldalt" képviselem, ahol első a gyerek, második a háztartás. Úgy érzem, sok minden várhat, jó ha minden tiszta, azt meg is teszem, de nem kell ragyognia. Remélem, érthetően fogalmaztam. :)
2015. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
6. vagyok: Korán reggel főzök, amikor még alszanak. Mosni is mindig délelőtt szoktam, mire lejár a gép, teregetés közben már kint vagyunk a kertben. Alvásidőre mostanában beszárad, addig kivasalok, amíg nyugi van. Takarítani szintén reggel szoktunk, vagy hétvégén, amikor a férjem is itthon van. Mosogatógépem van nekem is, reggel és ebéd után kb 5 perc megpakolni.
2015. máj. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én is kétszer másfél-2 órára viszem ki, kutya is van, úgyhogy mi tényleg minden időjárási körülmény közt kimegyünk, nem is volt még soha beteg a gyerek.

Reggel mikor felkelünk 7-8.kor, reggeli aztán "együtt mosunk". Szeret szennyest válogatni, meg ő nyomja be a mosógép gombját, hasonlók.

Kicsit játszok vele, olvasunk,teregetünk kb. fél 10-ig, tízóraizik aztán kimegyünk. (Elég lassan eszik, ilyenkor van 15-20 percem mellette a konyhában szöszmötölni.) 10/fél11-től délig kint vagyunk. Délben eszik valamit és alvás 2-ig.

Alvásidőben főzök (mindig valami gyorsat ami fél óra alatt megvan, vagy csak bedobni kell a sütőbe és elsülöget magában, pl. csirke) illetve akkor felsöprök felmosok. Ha nagyon kell, vasalok. Ez másfél óra alatt általában megvan, maradék fél órában kávézok,pihenek.

2-kor felkel, megesszük a friss ebédet, utána kis önálló játék a nappaliban, én rendet rakok mellette, ha kell.

3-4 körül kimegyünk és kint vagyunk 5-fél6-ig. Fél6-kor vacsi, aztán 6-tól fél7-ig nézhet tvt, így ilyenkor is van fél órám házimunkára,amíg tv-zik.

Utána fél órát csak vele foglalkozok, mesét olvasunk, hasonlók és 7-kor ér haza apa. Amíg apa fürdet, addig rendberakom a gyerekszobát estére, kikészítem a pizsamát stb... Apa fürdés után még olvas neki, "beszélgetnek" és 8-kor alvás.

8-tól este 10-ig csinálhatom még ha marad valami, van hogy boltba megyek, errefelé 9-ig nyitva van.

Szerintem annyi a lényeg, hogy folyamatosan csináld amikor hirtelen van kis időd. Nekem csak az az esti 1 óra segítségem van, hogy a férjem fürdet/altat ill. nyilván utána otthon marad az alvó gyerek mellett, ha el kell mennem. Meg vond be amibe lehet a gyereket, ha nem is hasznos segítség, amíg ő elszöszmötöl 1 polc letörlésével, addig te gyors leporolsz 5-öt. Vagy ruhaválogatásnál ő viszi a mosógéphez a szennyest. Teregetésnél adogatja, válogatja a csipeszeket meg hasonlók. Vagy ha látom hogy nagyon belemélyül a játékba, akkor mondjuk gyors letörölök ablakmosóval egy tükröt, vagy elteszem azt az 5-10 dolgot ami elöl van az előszobaszekrényen.

Ja amit szeret még: virágot locsolni! Arra mindig figyelmeztet:)

Meg ami fontos, hogy amíg kint vagytok, addig se otthon csinál kupit:) Sokkal kevesebb pakolnivaló van, ha sokat vagyunk kint.

2015. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mosogatógépem nekem is van, meg szárítógépem is. Még jó, mert itt elég gyakran esik az eső. A teregetés elég nehézkes.
2015. máj. 24. 23:03
 17/17 anonim ***** válasza:
Kétéves korában még itthon voltam, délelőtt és délután is játszón voltunk mindennap, ne hidd, hogy így nem lehet megoldani a főzést meg a háztartási teendőket, mert ebből semmi nem igaz. Így napi 4órát mindenképp levegőn voltunk.
2015. máj. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!