Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Au pair-ek! Mennyi idő kellett...

Au pair-ek! Mennyi idő kellett, mire elfogadtak titeket a kisgyerekek, akikre vigyáztatok?

Figyelt kérdés

3 hét múlva repülök Angliába egy magyar családhoz. A szülők nagyon szimpatikusnak tűnnek, a kislányok is aranyosak (2 és 3 évesek, nagyon okosak, sokat foglalkoznak velük), de félek, nem fognak engem elfogadni. Nektek mennyi idő kellett ahhoz, hogy megszeressenek titeket a gyerekek, és ezt hogy sikerült elérnetek?


A másik kérdésem: hogy tudnám gyakorolni az angolt? (A családdal ugye magyarul fogok kommunikálni.)



2015. máj. 28. 14:17
 1/5 anonim válasza:

szia! lehet, h én is bébiszitter leszek angliában, én egy 2 és fél éves magyar kislányra vigyáznék.

én is félek attól, h nem kedvel majd meg a kislány... :S

2015. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyi idős korban a gyerekek nagyon fogékonyak a kedvességre és a csendes, nyugodt hangra. Amikor először beszélsz velük, lehetőleg guggolj le, hogy az ő magasságukban legyél, akkor kevésbé ijesztőek nekik az idegenek.

Én három, hat-, hét- és kétéves gyerek mellett voltam babysitter Franciaországban, néhány kedves szó és sok mosoly elég volt ahhoz, hogy a második napon már szépen megmaradjanak velem, a szülők nélkül. Pedig ők franciák voltak, én meg jóformán alig beszéltem a nyelvet.

Az angol tanulásod attól függ, hogy milyen a szerződésed a szülőkkel, tudsz-e a gyermekőrzés mellett néhány órát tanfolyamra vagy ilyesmire járni.

Legtöbbször ez alapfeltétel a babyiszitterkedésnél.

Sok sikert, ne cidrizz! Nem lesz semmi baj, ha természetes maradsz.

2015. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: írok privát üzenetet, ha nem baj!



Julianna, nagyon megnyugtattál, köszönöm!


A gyerekek, azon kívül, hogy elfogadtak téged, mint barátot/játszótársat, hallgattak is rád? Úgy értem, ha valamire megkérted őket, vagy nem engedtél meg nekik valamit, szót fogadtak? Ezt muszáj lenne elérnem, ugyanis egyedül lennék a kicsikkel, amíg a szülők dolgoznak.

2015. máj. 28. 16:30
 4/5 anonim ***** válasza:

én korábban voltam bébiszitter külföldön és a nyelvet én is elég gyéren beszéltem, sajna nem várhattam hogy a beszélni alig tudó gyerkőcöktől tanuljak meg, bár a mesekönyvek olvasása csodákra képes! Az este hazajövő szülők pedig érthető módon nem velem akartak társalogni, erre nagyon jó volt a nyelviskola, sok helyen működik ingyen vagy nagyon olcsón - neked is egy kikapcsolódás (az au pair-nek, babiszitternek is külön szabályzata van -szerződéssel vagy feketén mész-e ki...stb).

Most hogy kb.ilyen korú gyermekeim vannak (1,5 és 2,5 évesek) mondhatom, hogy nem lesz könnyű feladatod, mert pont abban a korban vannak, amikor a hiszti, dackorszak, erőszakosság uralkodik. Nagyon jó szakirodalom a "szuperdada"könyv, érdemes még utazás előtt beszerezned. Próbálj meg nem csak "felügyelni" rájuk, hanem tényleg játszani velük, mosolyogni szinte álladóan, de következetesnek is kell lenned, mert Te fogod meginni a levét ha veled lesznek egész nap. A gyerkőcök nagyon meghálálják ha valóban odafigyelnek rájuk. Már az elején le kell fektetned az ő nyelvükön (gyerek) szabályokat - hidd el, el fogják fogadni. No, most olvasom, hogy a család magyar - sebaj, véleményem általános, sosem tudhatod, hogy két hónap múlva nem kötsz-e ki másik esetleg angol családnál. Nyelvgyakorlásra nagyon jó a játszótér, könyvtár, más nemzetiségű bébiszitterekkel való kapcsolat.

2015. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez inkább 6-7 éves kortól kezdve okozhat gondot (főleg ha a gyereknek nem volt au paire kiskorától fogva), 2-3 éveseknél még nem. Nekem Spanyolországban egy kétéves gyerekre kellett vigyáznom, úgy, hogy egyetlen spanyol szót sem szólhattam hozzá, csak angolul beszélhettem neki. Mégis pár hét alatt megszokott és megszeretett. Ezen nem kell parázni, a bölcsődei gondozónők sem görcsölnek azon, hogy mi van, ha nem fogadja el őket a gyerek :) Te meg ráadásul velük élsz, pár hét után családtagnak fognak tekinteni.


A nyelvtanulásról: ha a család Angliában él, feltételezhető, hogy jól beszélnek angolul. Kérd meg őket, hogy angolul társalogjatok!

2015. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!