Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan aki nem szereti a...

Van olyan aki nem szereti a gyerekét?

Figyelt kérdés
mit érez?
2015. jún. 4. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagymamám. Nem szeretetteljes házasságban élt (és akkor még finoman fogalmaztam), és akarata ellenére jöttek a gyerekek. Csak "kölkeinek" hívja a gyerekeit. Egyet (az elsőt) még úgy-ahogy szereti, de a többit nem. Mikor én vártam a kislányom, el is mesélte, hogy próbált elvetélni otthon, csak nem sikerült. Kétszer volt abortusza is, de apámat "későn vette észre". Csodás történet volt hallgatni :-/
2015. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Olyan van, hogy haragszom rá vagy mérges vagyok vagy dühös. De olyan nincsen, hogy ne halnék bele, ha valami baja lenne. Az ember úgy van összerakva, hogy kötődik a kisgyerekéhez és szereti. Aki nem, annak szerintem segítségre van szüksége, mert nem egészséges.
2015. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
a közömbösség elfogadható?
2015. jún. 4. 12:36
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
egyáltalán nem
2015. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szülés után komoly depresszióm volt, bő háromnegyed év volt, mire úgy-ahogy helyrejöttem. Voltak pillanatok, amikor úgy éreztem, nem érdekel a gyerekem. Persze ez nem volt így, de nem tudtam másképp megfogalmazni, tompaságot, érzéketlenséget, fáradtságot éreztem, és idegesített a sírása is. Ma már tudom, hogy szerettem akkor is, csak így menekültem el az élet elől. Mélyen volt bennem az érzés.
2015. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idös a gyereked? Én néha azt kérdezem magamtöl valóban utál a 4 éves lányom?
2015. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

A 2-es válaszoló miért lett lepontozva? Nincs igaza?

Biztos van olyan, hogy valaki nem szereti a gyerekét, igen, de az is tuti, hogy az nem normális állapot, és pszichológiailag nincs rendben az illető valamilyen okból (akár mert pl. nem akarta a gyereket, vagy gyűlöli az apját, vagy megerőszakolták és úgy fogant, stb.)...

2015. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%
Biztosan van, de én is úgy gondolom, hogy ennek nagyon mély okai vannak, és nem a gyerekben kell keresni, hanem a szülőben, az őt ért hatásokban. Így gyakorlatilag, aki pszichésen és lelkileg egészséges, az szerintem csak szeretni tudja a gyerekét, nem azért, mert olyan hű de szép a jelleme, hanem mert tényleg így vagyunk összerakva. Éppen ezért, aki nme szereti, az sem annyira jellemhibás, mint inkább segítségre szoruló (beteg) szertintem.
2015. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
2-es, 7-es, 8-as, veletek értek egyet, nem nagyon tudok többet hozzáfűzni ahhoz amit leírtatok.
2015. jún. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Régen valóban így volt, nem nagyon ismerték a védekezést, jöttek sorban a gyerekek. Nagyanyám 10 gyereket szült, abból3 1 éves kora alatt meghalt, nem nagyon viselte meg. Akkortájt tehernek érezték a gyereket, nem áldásnak, mint most.

Manapság 1 vagy 2 gyereket vállalnak a párok, és az egész életüket nekik áldozzák, és emiatt szerintem nem nagyon van ilyen. Már amikor tervezett gyerek. Ha csak úgy becsúszott, és esetleg az apa is lelépett, szerintem elég gyakori.

Mellesleg engem sem szeret az anyám, elváltak a szüleim, utána százszor elmondta, hogy örüljek, hogy megtűr. A második házasságából származó gyerekét bezzeg imádja. De mindig úgy adja elő, hogy ez az én hibám, hogy mi nem jövünk ki jól. De felnőttként sem tudok megfelelni neki, anyaként is folyton kritizál, mert ő másképp csinálta, és ő milyen tökéletes anya volt. Aha, a húgommal, hogy velem milyen volt, azt inkább hagyjuk.

2015. jún. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!