Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti olvastok a gyerekeknek...

Ti olvastok a gyerekeknek Grimm vagy Andersen meséket? Mi az ilyen történetekről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Több angol újságban olvastam, hogy az ottani szülők már nagyrészt hanyagolják az ilyen történeteket, mert túl félelmetesnek tartják őket.


Nemrég beleolvastam pár ilyen mesébe, a Grimm-mesékben tényleg nem ritkák a horrorfilmekbe illő jelenetek, az Andersen mesék pedig nagyon lehangoló, nyomasztó hangulatúak, kiérződnek belőlük a meseíró hányattatott életéből adódott gondolatvilága.



2015. jún. 7. 21:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy kérdező, hogy újdonság volt neked, hogy a Grimm és Andersen mesék ilyenek? Piroska és a farkas? Jancsi és Juliska, nem volt ismerős? Én gyerekkorom óta ismerem és szeretem őket, de sosem féltem, mert annyira abszurd történetek voltak. Egy gyerek bele sem tud gondolni, hogy őt megegye egy farkas, el sem tudja képzelni, hogy elzavarják és magára hagyják az erdőben a szülei vagy hogy megegye egy boszorkány. Pedig ezek a nagybetűs életről szólnak a maguk módján. Kártékonynak a tv-ben látható rajzfilmeket tartom, ahol a dühös kaszaboláson keresztül, a vicsorgó ordításon át, egy pergős gyerek akciófilmet néznek a gyerekek, a szereplők ütik-verik egymást, nincs tanulság, nincs mi leülepedjen, nincs mondanivaló.
2015. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Gondolom nem azt a verziót olvassák fel a szülők, ahol Hófehérke tüzes vascipőben táncoltatta a mostohát, amíg meg nem halt.:)

Én olvasok ilyen meséket is. Semmivel sem rosszabbak, mint némelyik magyar népmese.

2015. jún. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek tényleg máshogy élik meg ezeket a meséket mint mi tehát annyira nem is érinti meg őket pl az h felvágják a farkas hasát meg ilyenek.

De: van már amit igenis felfognak azért, és az ha valami negatív nagyon is meg tudja őket hatni, rossz értelemben.

Én máig emlékszem egy Andersen mesére, amiben a hergec szobra odajándékozza mindenét egy kis fecskének, aranyát, drágaköveit, végül a szívét, és ezzel meghal. De a kis fecske élete is kilátástalan, és hiába a sok ajándék, valamiért végül őt sem lehet megmenteni és ő is meghal. Ez olyan nyomot hagyott bennem, hogy utána órákig sírtam, és még ma is emlékszem rá.


Egyszer egy pszichológus prof az egyik órán azt mondta, hoyg majdnem bármi ehzésgé lehet a mesében, csak fontos, hog a vége jó legyen, hogy ne maradjon a gyermek lelkében utána feszültség. Hát ez lehet hogy így van.


Egyébként nemcsak Grimmék meg Andersen durva néha, Zelk Zoltán meséi is úgy végződnek egyszer-kétszer, hogy jaj, és még lehet elvétve találni noname mesekönyveket is szinte horrorsztorikkal.


Úgyhogy szerintem ilyenekkel vigyázni kell.

2015. jún. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez volt az: (egyébként meg Oscar Wilde, de ez most lényegtelen)


https://www.youtube.com/watch?v=QIwupcYwimY


NA ILYET NE!

2015. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!