Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezeljem a lányom hisztij...

Hogy kezeljem a lányom hisztijét? Kislányom 5 éves lesz és naponta megy a hiszti itthon, lassan már kikészülök, nem tudok rá hatni. Van esetleg valakinek vmilyen ötlete?

Figyelt kérdés

2015. jún. 30. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az segített, ha nyugodtan, lassan, barátságos, de határozott hangnemben rászóltam. Elmagyaráztam neki, hogy este 9 órakor fekvés van és nem játék, majd holnap, hogy ha jól viselkedik ovi után megyünk a játszóra. Ha valamit ígérsz, légy következetes, tartsd be!

A másik, ami nekünk bevált, hogy a hisztizve, üvöltve mondott mondatait figyelmen kívül hagytuk (tudom, baromi idegesítő, mikor üvölt, de ne kezdj el te is kiabálni, ne reagálj rá). Ha értelmesen elmondja, amit szeretne, akkor figyelj, és beszéld meg vele. Ha hisztizik, akkor addig tedd a dolgod, míg elcsendesül :)

2015. jún. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

bőven? min megy a hiszti? mi váltja ki? mindig ilyen volt?

nekem is 5 évesem van, nagyon ritka a hiszti, pl. ha nagyon fáradt és már semmi nem jó akkor tud összehozni igazi bőgős hisztit, de egyébként mindent szépen, nyugodtan meg lehet vele beszélni :) biztos valami oka van ha ennyi idősen még mindig mindennapos nálatok

2015. jún. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha tudná a kérdező az okát, akkor nem itt kérdezgetne.....

Nalunk az a baj, hogy hamar kiabálok, és ezzel generálom az ő hisztijét is. Próbálok türelmes maradni, és azt csinálni, mint az elso válaszoló, és az esetek nagy részében beválik. Ha ideges vagyok , feszült, akkor a gyerek is az lesz.

2015. júl. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
3: De hiszen pont hogy csak a Kérdező tudhatja a hiszti okát. Mégpedig onnan, hogy megkérdezi a kislányt.
2015. júl. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Kérdező,

Szerintem ülj le vele szemben, fogd meg a kezét, nézz a szemébe, és figyelj rá, hogy miért hisztizik. Segíts neki megfogalmazni. Amit mond, ismételd vissza, hogy jól érted-e. Értelmezd magadban, hogy a hiszti közvetlen (tudatos) okáról van-e szó. Ilyen mély szinten még nem tudja kifejezni magát, csak az egészen kézzelfogható dolgoknak tud nevet adni.


Jobban jársz, ha utánaolvasol a korszerű alkalmazott pszichológia mindennapi használatának, pld "erőszakmentes kommunikáció" kifejezésre. Pár könyvet erről nyomtatásban is célszerű megvenni, de ha gondolod, és ha budapesti vagy, személyesen is adhatok tanácsokat/kölcsönkönyveket.

2015. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

például:


kislány(kl): NYALÓNYALÓNYALÓNYALÓÓÓÓÓ

te (higgadtan, a szemébe nézve): szeretnél valamit mondani?

kl: NYALÓ NYALÓÓÓ

te: mi az a nyaló?

kl: (vadul kapkod az édességes polc felé) NYALÓÓÓ

te: az egy édesség? Jaaa, úgy érted, hogy nyalókát szeretnél?

kl: (bólogat) NYALÓ!

te: Mármint ebéd előtt nyalókáznál? Szerintem akkor nem lesz étvágyad az ebédhez.

kl: (földre vágja és dobálja magát) DEDEDE NYALÓNYALÓNYALÓÓÓ

te: (még mindig higgadtan) Látod, éppen főzöm az ebédet, szeretném, ha örülnél majd neki. Te mégis inkább nyalókát szeretnél a főzelék helyett?

kl: IGEN LÉCCI NYALÓÓÓÓ

te: "Nyaló?" Öt évesen már szebben is tudsz beszélni. Gondolod, hogy csak akkor szeretlek, ha gügyögsz és sírsz, mint amikor baba voltál?

kl: (duzzog, és direkt még gügyögősebben beszél) NALÓTÁTTÉJJET

te: Nyalókát kérsz? Nagy, okos, óvodás kislányom vagy már, akit így is nagyon szeretlek. Babát akarsz játszani?

kl: Baba vadot. Nalótát téjet.

te: A kisöcséd a baba.

kl: Öcsi nalótázik.

te: Öcsi sem nyalókázik, hanem cumizik. Az a baj, hogy te nem kaptál valamit, de ő igen?

kl: (itt valószínűleg zavarba jön attól, hogy szembesítik az IGAZI problémával, legszivesebben tagadna még, de ugyanakkor szeretné, ha szabadon tudna róla beszélni)

te: (átöleled) Én szép, okos kislányom, szeretném ha egészséges nagyra nőnél! A nyalókát majd ebéd után vesszük elő, és tudod, öcsi még kicsi, ő meg abból nem kap még. De nem a nyalóka jelenti, hogy szeretlek. Tudod, akkor is szeretlek, ha mondjuk éppen nincs is itthon édesség. Sőt, Öcsi engem nem fog elvenni tőled, akkor sem, ha majd nagyobb lesz, és több nyalókát kell venni, hogy majd neki is jusson....



Itt eljutottunk a nyalókáért való recessziós hisztitől odáig, hogy igazából fel akarja hívni magára a kistestvér miatt elveszettnek vélt figyelmet. Innen már az IGAZI problémáról beszélgetünk, és nem az igazából lényegtelen nyalóka miatt veszekszünk.

2015. júl. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. 3-as, azért csak lehet tudni a helyzetet vagy bármit. a kérdező semmit nem írt, nem tudjuk, hogy nem akar este lefeküdni vagy a boltban mindent meg akar venni magának, vagy csak ha anya csúnyán néz már ordít.

azért ilyen szinten csak lehet tudni, arról nem is beszélve, hogy ha mást nem, azért egy 5 éves gyerek utólag el tudja mondani mi miatt toporzékolt. úgy szerintem tudnánk neki tanácsot adni, de így nehéz :) erre gondoltam...

2015. júl. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

regressziós hiszti :D


Hol járt az eszem :D

2015. júl. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!