Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiszti. Ti inkább kerülitek a...

Hiszti. Ti inkább kerülitek a problémás helyzeteket, vagy jobb, ha minél többször találkozik vele és megtanulja kezelni?

Figyelt kérdés

Ha tudod valamiről, hogy legtöbbször hisztit vált ki a gyerekből, tudatosan kerülöd, vagy inkább direkt nem?

Gondolok arra pl, hogy egy konkrét üzletben mindig gond van, inkább arra sem mész?


2015. máj. 26. 10:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen helyzet nálunk nincs. Soha nem engedek a hisztijének.

Hamar leszokik róla.

2015. máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Azzal pont elérné amit akar. Mert a hiszti azért van.

Nálunk (2 éves a fiam) leginkább hajmosáskor, vitamin bevételkor van. Na most ugye ezeket nem kerülöm el. Ha kell, akkor kell. Persze elmagyarázom neki szépen, aztán ráhagyom az ordítást. Pér perc múlva abbahagyja.


Ha elér valamit a hisztivel, máskor is csinálja. Ha hiszti ellenére is mentek a boltba, előbb-utóbb rájön, hogy felesleges, mert nem éri el vele a célját.

2015. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem engedek neki, más kérdés. Nem ez a lényeg. Egyáltalán megkockáztatod, hogy hisztizni kezdjen? Ez nem azon múlik, hogy te engedsz-e neki.
2015. máj. 26. 10:44
 4/31 A kérdező kommentje:

Pont fordított a helyzet. Van egy bevásárlóközpont a közelben, ahová szoktunk menni. Az egyik üzletben vannak autók. Ha oda bemegyünk, gyakran hisztibe torkollik, mert meg akar vetetni valamit (nem, ilyenkor nem szoktam neki venni semmit).

Kérdés: inkább ne is menjünk arra, tehát nem fog hisztizni, mert nem látja az autókat, vagy menjünk akkor is, hátha előbb-utóbb rájön, hogy nincs értelme?

2015. máj. 26. 10:46
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy magyarázod, ugyanaz a lényeg. Te változtatnál valamin a gyereked hisztije miatt. Ne tedd.

A fiam is hisztizik csanába menetkor. Ettől még mennie kell.

2015. máj. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Óvodába menni muszáj, játékboltba menni nem muszáj. Ez azért nem a napi rutin része. Ha úgy döntök, nem megyünk a bevásárló központba, és annyi. Az életünk nem változik meg. Csak azt szeretném tudni, mi a jobb a gyereknek. Ha többször találkozik ilyen helyzettel vagy ha kerüljük.
2015. máj. 26. 10:52
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Nem kerülök semmit. Éljük az életünket és ő alkalmazkodik hozzá. Nem félek a hisztitől, azzal is együtt élünk. Majd elmúlik. Ahogy az is, hogy felfogja, hogy van, amit NEM lehet.
2015. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk nem napi rutin a csana, mert heti 1 vagy 2 napot megy Ezért is hisztizik.

De én nem változtatok semmin a hiszti miatt. Mint előttem írták, ő alkalmazkodik hozzánk.

2015. máj. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Csak gondold végig, hogy ezzel igenis engedtél a hisztijének. Látszólag valóban nem, valójában mégis.


Azért nem mész a plázába, mert van egy bolt ahol a gyerek hisztizik. El akarod kerülni és ezért inkább nem mész a plázába. Innentől a gyerek irányítja az életedet.Most a plázát kerülöd aztán az ovit aztán a játszóteret aztán az x rokont. Akkor is így van ez, ha nem esik nehezedre másfere menni. Elért egy célt. Nem feltétlenül azt, amit akart, de mégis elért valamit. Hisztivel. Szerintem nem véletlenül merült fel benned a kérdés.. csak a saját kérdésedre nézz rá újra: ...és megtanulja kezelni". Úgy is kérdezhetted volna: hagyjam hogy ő irányítson, vagy már most tanulja meg kezelni?

Nem mondom, hogy könnyűek ezek a dolgok. Se Neked, se neki.. és mégis: most kell megtanulnia, hogy később könnyebb legyen neki az életben.

2015. máj. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Akkor is ez a helyzet, ha eddig csak az ő kedvéért mentem a plázába? Pl ha esett az eső és nem tudtunk játszóra menni, tudjunk kicsit sétálgatni?

Tehát lényegében elvettem tőle valamit, nem engedtem.

2015. máj. 26. 12:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!