Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél évesnek zsíros kenyér?

Másfél évesnek zsíros kenyér?

Figyelt kérdés

Másfél éves múlt a lányom és nem hajlandó megenni a vajas kenyeret. Csak a pirítóst és a zsíros kenyeret. Utóbbit max heti 2-3-szor kap. Egyik barátnőm a múltkor meglátta és teljesen kiakadt.

Nem eszünk zsírosan, rántott dolgokat kb havi 2-szer.

Szerintetek ne adjak neki?

Nagyon kis libazsírt szoktam kenni teljes kiőrlésű kenyérre, só nélkül, és mindig kap hozzá zöldséget.


2015. okt. 30. 07:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Semmi baja nem lesz tőle. Esetleg kíaérletezz sajt és vajkrémekkel, kőrözöttekkel, hátha változatosabbá tudod tenni.
2015. okt. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Semmi baja nem lesz.
2015. okt. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Mennyivel lenne rosszabb a zsiroskenyér, mint a vajas?


Semmi baja sem lesz a gyereknek, a barátnöd meg csak egyszerüen buta.

2015. okt. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Semmivel nem rosszabb, mint a vajas kenyér. Valójában egyikben sincs sok hasznos tápanyag (max. akkor, ha a kenyér valami jó minőségű, teljes kiörlésű kenyér), de mi is szoktunk enni.
2015. okt. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Egészséges és egészségtelen ételek nincsenek, csak egészséges és egészségtelen étrendek. Mindig összefüggésben kell nézni, és a mérték is nagyon fontos. Csak az egyszerű embernek sokkal könnyebb egy fekete-fehér dolgot a fejébe verni (zsír->egészségtelen, vitamin->egészséges), mint valami összetettet, ami legalább helyes is (zsír->ha túl sok, az egészségtelen, de valamennyire szükség van, vitamin->egy bizonyos mennyiség szükséges, túl sok már túladagolást okoz).


Ha nem vastagon kened azt a kenyeret, nem minden nap ezt eszi, van elég lehetősége mozogni, akkor baj nem lesz belőle. Az, hogy elég zöldség legyen az étrendben, zsíros kenyér nélkül is fontos.

2015. okt. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A libazsír teljesen jó, ha megeszi. Próbálj csinálni krémeket szerintem is amúgy, joghurtosat, vagy amit alapból is megeszik egyébként is. Padlizsán, csirkemáj, sajtkrém (ez vajas is lehet), vajjal kikevert kevés szalámi ízesítésnek stb.

Nálunk most a zakuszka nagyon megy, olivaolajjal csinálom, de kentem már vajas pirítósra is és a fiam imádja. Nézz receptet, ha a lecsót szereti, ezt is fogja.

2015. okt. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megnyugodtam...

Ezt a zakuszkát nem is ismertem, ki fogom próbálni.

2015. okt. 30. 08:47
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem semmivel sem rosszabb, a vajnál, sőt, megkockáztatnám, hogy egészségesebb. A margarinnál, sajtkrémeknél meg mérföldekkel jobb.
2015. okt. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Nyugodtan adj neki. Attól semmi baja nem lesz (ellentétben a "vajaskenyérrel" amit sokan szívesen adnak a gyereküknek - természetesen margarinnal kenve)
2015. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

margarint én se adok neki, csak teavajat. Már ha megeszi. :)

Kőrözöttet, padlizsánkrémet szereti, csak abból se akarok boltit, házit pedig sajnos ritkán van időm készíteni.

2015. okt. 30. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!