Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél évesnek zsíros kenyér?

Másfél évesnek zsíros kenyér?

Figyelt kérdés

Másfél éves múlt a lányom és nem hajlandó megenni a vajas kenyeret. Csak a pirítóst és a zsíros kenyeret. Utóbbit max heti 2-3-szor kap. Egyik barátnőm a múltkor meglátta és teljesen kiakadt.

Nem eszünk zsírosan, rántott dolgokat kb havi 2-szer.

Szerintetek ne adjak neki?

Nagyon kis libazsírt szoktam kenni teljes kiőrlésű kenyérre, só nélkül, és mindig kap hozzá zöldséget.


2015. okt. 30. 07:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%
Nekem a szomszédom úgy fogyott le kb 20 kg-t hogy átállt egy életmódra, aminek a fő alapja hogy zsírban készülnek az ételek :) És még Rubint Rékáék is megmondják hogy a zsírral semmi baj, mert 0 a glikémiás indexe, nem emeli a vércukor szintet :D
2015. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
79%
Semmi baja nem lesz. A zsírra szüksége van a szervezetnek. (alapból az anyatejbe is van)
2015. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Semmi baj nem lesz, nyugodtan ehet néha zsíros kenyeret!


Néha az egészségesnek kikiáltott ételek is hordoznak magukban jelentős kockázatokat! Én például gyereknek nem adnék teljes kiőrlésű kenyeret!!!


Elárulom azt is, hogy miért. Esős nyárvég és ősz okozhat fuzáriumos gombafertőzést a gabonán aratás előtt. Ennek a gombának a toxinjai rákkeltőek. A gombától a hántolással meg lehet szabadulni. A teljes kiőrlésű lisztekben benne marad. Korábbi évjáratok nem fertőzött lisztjeiből szokták visszahígítani éppen az egészségügyi határértékre. De ezt a határértéket általában felnőttekre méretezik, gyerekeknek nem ajánlanám a teljes kiőrlésű lisztből készült termékeket...

Többet veszítünk vele a magas aflatoxin miatt, mint amennyit a benne lévő korpa segít a gyerek emésztésén...

2015. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
0%
Simán add neki ha szereti :) Én 3hónaposan(!!!) tölöttkáposztát ettem.
2015. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!