Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni ez ellen? Más...

Mit lehet tenni ez ellen? Más is van így?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy egyedül nevelem a 10 éves lányomat Klaudiát, amióta a férjem betegségben elhunyt. Tanárként dolgozom a lányom iskolájában, így iskolaidőben minden órában találkozunk. Nem tudom számít e, de a lányom örökbefogadással került hozzánk másfél éves korában. Édesanyám néha átjön és elviszi Klaudiát vásárolni egyet a városba vásárolni. Tegnap én is velük mentem és sajnos azt tapasztaltam, hogy a lányom bármit kér, azt megkapja anyámtól. Például meglátott egy minecraftos plüsstehenet, amit először anyám sem akart megvenni. Aztán Klaudia sírni kezdett, hogy légyszi, soha nem kérek semmit stb. Addig sírt-hisztizett, míg anyám meg nem vette azt a plüssöt. A lányom nagyon szeret játszani egyaránt gépen és valóságban is, videókat készít arról hogy játszik, minecraftos figuráival, plüsseivel is elvan, ritkán olvas vagy tanul kicsit. Van egy szobakutyánk Mutyi, sajnos vele foglalkozik a legkevesebbet, pedig ő sírta ki nálam, hogy legyen kutyánk. Bár én is akartam. Rájöttem, helytelenül cselekedtem, hogy mindent megkaphatott amit akart, mert így talán soha nem fogja fel, hogy az ember sok dolgot szeretne akkor is, ha nem lehet. Valamit tehetek ez ellen, hogy jó irányba forduljon a dolog?

49/N



2016. aug. 23. 14:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a 2. vásárolni levonva, véletlen írtam oda
2016. aug. 23. 14:01
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagymamák elkényeztethezik az unokát, megvehetnek bármit nekik, Édesanyaként kell korlátokat szabni, veled éli a mindennapokat.
2016. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet tenni ez ellen :)


Megtaníthatod arra pl ha valamit elvégez, azért jutalom vagy zsebpénz jár. Egyből össue fogja tenni a képet hogy meg kell dolgozni a dolgokért :)

Vagy lehet perselye amiben gyűjthet valamire. Vagy játszhatsz hintelintézetet is aki izzaszto kamatokra ad hitelt :)

Könnyen lehet őket tanítani!:)


Nálunk gyerekkorban tudod mi volt az aduász?tesómnak olyan sok pénzérméje gyűlt össze, hogy anya beváltotta papírpénzre.hatalmas szó volt!:) én meg szomorkodva néztem hogy nekem nincs annyi..mert mindig igy voltam vele pl ha kapunk szülinapra az arra valo hogy elköltsük. Anyátol megtanultam, hogy gyűjteni is nagy érték.

2016. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

*szoval a saját zsebpénzét költse.

Az hogy a nagyit ajándékosztonak kategorizálja be, az a nagyi baja már.majd jön azzal hogy nem is őt várja a gyerek, hanem az ajándékokat..


Én ez mellett meg tanítanám a pénzügyi kultúrára. Nagyon fontos, mert gyerekkorban berögzül egy életre!

2016. aug. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!