Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fürdés milyen gyakran?

Fürdés milyen gyakran?

Figyelt kérdés
Sziasztok, előre elnézést a kérdésért :) csak azt szeretném kérdezni, hogy van még valaki, aki 2-3 napont fürdeti a 3-4 éves gyerekét? Természetesen csak ha nem épp nyakig koszos, stb. Valahogy a mindennapos fürdést túlzásnak tartom.. esetleg zuhanyzás, az ok. Nagyon elvetemült vagyok, hogy így gondolkodom? :)
2016. okt. 4. 18:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
40%
A pár hónapos gyerekedet is heti kétszer fürdetted? Hiszen ő sem lesz koszos...
2016. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
33%
Régen sem fürödtek mindennap és még sem haltak meg. Most valamiért furcsán néznek az emberre ha azt mondja,hogy nem fürdik mindennap, pedig ha belegondolunk mi a fenétől lennén koszosak egyes eseteket leszámítva. Mi is mindennap fürdünk de belegondoltam,hogy mennyi vizet elpazarolunk ezzel ! Sokszor elég lenne csak egy vizes ruhával áttörölni magunkat .
2016. okt. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
Mindharom furdik minden nap. Minden ruha megy a szennyesbe. 8, 13 es 17 evesek. Mindig naponta furodtek.
2016. okt. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
71%
Minden nap,van amikor zuhany van amikor fürdés.
2016. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
60%

Egek....

Minden nap...

2016. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
Hagyjuk már ezt, hogy mi volt régen. De ne legyünk már ennyire s.zaervők hogy pazarlásnak gondoljuk. Meg egymás után fürdenek egy lében...magas fokú igénytelenség.
2016. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
47%

Igen egy állat vagy!

Az állatok is tisztálkodnak amennyire tudnak.

Akkor te gondolom mint felelős felnőtt heti 2x fürdessz.

Jól gondolom?

Ennyi hülyét komolyan mondom!

2016. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
Én újszülött korától fürdetem mindennap, hozzá tartozik az esti rutinhoz
2016. okt. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
48%

Bevallom, nekem nagyon száraz a bőröm, így télen általában nem fürödtem minden nap, mert nem izzadtam, beöltözve, irodában koszos sem lettem, így keváébé vakartam magam véresre. Természetesen a kényes részeket, hónalj, ágyék és láb inden nap megmostam, tehát mosakodtam és természetesen fogat is mostam!


Ezzel azt akarom mondani, hogy nem gondolom igénytelenségnek, ha valaki nem konkrétan fürdik minden nap. Nyilván a gyereket sem indokolt feltétlen fürdetni, de a fürdés vagy a mosakodás és a fogmosás akkor is része kell legyen a napi rutinnak, mert a higiéniai szempontokon túl segít ráhangolódni az elalvásra, a pihenésre, és ellazít. Valamivel "zárni" kell a napot, és ez gyerekeknél különösen fontos, én úgy vettem észre. Hívhatjuk napirendnek is, ha úgy tetszik, aminek része kell legyen az esti tisztálkodás. A gyerek megszokja és tudja, hogy ezt követően már mindig az alvás következik és ráhangolódik.


Ha csak minden harmadik nap van fürdés vagy mosakodás, akkor nyilván elalszik úgy is, de később lehet utálni fog fürödni, hiszen nem fogja érteni egyik nap miért kell, mikor másik nap meg nem, és menne helyette aludni inkább, vagy folytatná a játékot, amit tegnap még folytathatott.


Nem vagy elvetemült, csak legyél következetes.

2016. okt. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem milliárdos leszel ha írsz egy könyvet arról, hogy nem lesz koszos egy 3-4 éves :-)


Minden nap fürdik/zuhanyzik az ennyi idős lányom.

2016. okt. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!