Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fürdés milyen gyakran?

Fürdés milyen gyakran?

Figyelt kérdés
Sziasztok, előre elnézést a kérdésért :) csak azt szeretném kérdezni, hogy van még valaki, aki 2-3 napont fürdeti a 3-4 éves gyerekét? Természetesen csak ha nem épp nyakig koszos, stb. Valahogy a mindennapos fürdést túlzásnak tartom.. esetleg zuhanyzás, az ok. Nagyon elvetemült vagyok, hogy így gondolkodom? :)
2016. okt. 4. 18:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%

Hát én úgy gondolom a rendszer nagyon fontos, meg a tisztaság, egy 2 éves gyerek is leizzad úgy h csak na, ugyanúgy ahogy neked is jól esik a fürdés a nap végén, ugyanúgy neki is. A másik dolog, családon belüli példa, anyu sokszor ráhagyta öcsémre h jajj most fáradt szegény hagy feküdjön le fürdés nélkül stb. Na most ott tartunk 18 évesen úgy kell ráerőltetni h ugyan fürödjön meg minden nap, de hát megszokta h "neki nem muszáj" minden nap, ugye anyám miatt. Anya meg pattog h h lehet ilyen, és amikor megemlítem h ugyan miért is van ez, úgy tesz mint aki nem hallja...

Nekem ebben a hónapban születik a babám, én minden nap fürdetem majd, ugyanúgy ahogy én is meg az apja is fürdik minden nap, plusz igény szerint. Számomra ez a normális, nem mondanálak elvetemültnek, de azért próbáld ki milyen 2-3 nap fürdés nélkül.

2016. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%
En minden nap furdetem a gyerekemet amiota megszuletett, most 15 honapos, osszesen tenyleg szerintem nem maradt ki haromnal tobb nap. De szerintem egyaltalan nem ciki ha egy gyerek nem furdok minden nap.
2016. okt. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%

4 gyerekünk van. 8 hónapos, 5-8-9 évesek.

Minden nap fürdenek/zuhanyoznak, min. 2x mosnak fogat és minden este, minden ruhadarab megy a szennyesbe.

Igen, 6 tagú családnál rengeteg víz és még több szennyes, de mivel a gyerekek így tanulják meg, hogy legyenek önmagukra igényes felnőttek ;)

2016. okt. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
46%
Kíváncsi vagyok h te is egy héten egyszer fürdessz? Az ilyennek nem való gyerek. Undorító
2016. okt. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
Te jó isten... ezen szétakadtam. Születése óta fürdetem kisfiamat mindennap. Mi is fürdünk/zuhanyzunk minden este, férjem reggel is. Alapvető higiénia. Ja, és mindennap tiszta ruha, mindenből. Esetleg a farmert adom rá 2 napig, ha nem lesz koszos, sáros stb... most hűvősebb időben már (nem izzad bele).
2016. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
86%
Sokszor naponta kètszer is fürdetem, zuhanyoztatom. Pl: Ovi után ,ha ebèd utàn jön haza ès itthon alszik. Az oviban homokozik, homokos mindene. Úgy lefektetni ostobaság lenne.
2016. okt. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%

Nálunk kb. hetente egyszer ki szokott maradni 1 nap, főleg, ha valamilyen program miatt már túl késő van fürödni, pl. vendégségből későn érünk haza. A kézmosás, arcmosás, fogmosás, alsóneműváltás ilyenkor sem szokott elmaradni, bár nagy ritkán előfordul, hogy mégis (pl. ha elalszanak az autóban), akkor reggel bepótoljuk. 2 ovis gyerekem van. A 2-3 naponta fürdést már én is túlzásnak tartom. Bár ha a popsiját, az intim részeket, arcát, kezét, fogát megmosod, és egész nap házon belül volt, akkor el tudom képzelni. Az én gyerekeim max. kánikulában izzadnak, és ekkor sem lesznek izzadtságszagúak (hiszen gyerekek), emiatt nem aggódnék. Viszont szeretnek pancsolni a kádban, és igénylik is, így ok nélkül nem hagyjuk ki.

Nekem is érzékeny (ekcémás) a bőröm amúgy, ezért én nem fürdök/zuhanyzok minden nap, de megfelelően tisztálkodom a lényeges területeken, és persze naponta cserélem a ruháimat. Nem hinném, hogy bárkinek is feltűnik, szerencsére nem vagyok izzadós, nincs erős testszagom.

2016. okt. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
6 és 3 éves lányaim vannak. Minden nap zuhanyoznak. Télen 1x furdés, hajmosás (nyáron heti 3x is lehet). Szomszédomban szulettek ikrek. Az apuka kérdezte tolem, h én minden nap furdetem-e a gyerekeket, mert észre vette, ha csak minden másnap furdenek (nyáron szulettek) akkor nyugosek. En azt szoktam mondani, hogy nekem is jol esik este a zuhanyzás. Hát még egy babának, gyereknek, aki napi 24 órában pelenkát visel.
2016. okt. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Minden nap zuhanyzunk. Kivétel ha pénteken beájulunk, akkor csak szombaton
2016. okt. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

:) Úgy látszik, hogy aki naponta fürdik, azt lepontozzák

Vigyázzatok mit írtok, Lányok! :) ;)

2016. okt. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!