Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családi összejövetel rémálom?

Családi összejövetel rémálom?

Figyelt kérdés

2,5 évesem hisztis, sírós, válogatós.

Egesz nap sír, mászik rám, két lépést nem tudok tőle megtenni.

Jönnek a családi összejövetelek időszaka ami egy rémálom nálunk. Az egyik része a hisztéria és, hogy egy percre sem tudom letenni, szoptatni is alig tudok tőle. A másik a rokonok, tudják, hogy rosszul eszik, de "teletomik" aztán éjszakázhatok vele.

Ez az ünnepi katasztrófa kikészít. Hasonló korban, helyzetben lévő anyukál, hogy oldjátok meg?



2016. dec. 11. 11:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja és van egy 2 hónapos kiskutyánk, ha kiszabadul a gyerek az udvarra csapkodja, bántja,tépi. A plussoket meg simogatja. Ezzel sem tudok mit kezdeni, sajnálom szegényt :(
2016. dec. 11. 11:52
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem feltekeny a babara.


Nem vagyok a veres hive, de ha harmadszor sem fogad szot, hisztizik, kapna a fenekere.


A rokonok: beszeld meg, hogy ne etessek!

2016. dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

En sem vagyok a verés híve ezért nem is verem. Tudom én, hogy ez normális, de bírni is kéne idegekell.

Hiába szólok a nagyiknak, csak tömik :@

2016. dec. 11. 12:13
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

En nem hagynam.

Ha nem ertik meg akkor kinyitnam az ajtot,es szevasz.

Nekem is olyan Anyisom,hogy tomne a 8hosomat mindenfele tejes cuccal,mert az ismeros ismerosenek az ismerose mar 7hosan pudingal eteti a babajat.

Megmondtam,hogy akkor menjen oda,es vigye neki a tejszeletet a joghurtal es tomje meg azt a gyereket.

Megsertodott,de kb teszek ra.

A gyerekre meg.igen valoszinuleg feltekeny.turelem kell hozza.de egy ponton tul mar nem biztos,hogy eleg a turelem.

Ha sokadjara sem erti meg,hogy nem bantjuk a kiskutyat akkor en mondjuk az o hajat is meghuznam(nem tepnem,csak jelzeskepp)es elmondanam,hogy a kiskutyanak eppen ilyen erzes.

A fenekre csapas sem akkora bun,mint ahogy mostanaban beallitjak.nem kell verni a gyereket ejjel nappal,de neha nem art egy egy fenekre pacsi.

2016. dec. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Neveld már meg a gyerekedet!
2016. dec. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nagymamák nem értik meg, akkor erőteljesebben kell fellépni.

Volt ilyen kutyával és gyerekkel is. A gyereket csecsemőként akarták korának nem megfelelő étellel etetni. Kétszer szóltam, harmadszorra odamentem, kivettem a kezéből és betettem a hűtőbe. Utána nyomatékosan megkértem, hogy legyen kedves az én szabályaimat betartani.


Kutyát meg csokoládéval akarták etetni (a teobromin mérgező a kutyáknak). Szóltam, tolta a kutya orra alá továbbra is. Kertben voltunk, kivettem a kezéből és bedobtam a bokrok közé. Többet nem etette.


Vagy apósom, aki alapvetően sem híres a higiéniáról, nem akart kezet mosni újszülött fogdosása előtt. Mondtam, hogy oké, akkor válasszon, fürdőszoba vagy kijárati ajtó. A kijáratot választotta, azóta se láttuk, nem is bánom.


Hiszti ellen próbáltad már lefoglalni valamivel? Ennyi idős a lányom is.

Építőkocka, matricás-ragasztgatós könyv (most olyan van, ahol kb 200 állatmatrica van a közepében, a többi lap pedig üres kifutó és ő rakja össze az állatkertet), valamilyen primitív hangszer (fújós légkürt, edény fakanállal dobként, stb.), nagyobb plüssök pelenkázása (ilyen célra vettem valami ócska, nagyon olcsó újszülöttpelenkát), öltöztetése. Nálatok most úgyis van újszülött méretű ruha, hadd öltöztesse be valamijét.


De nagyon jó gyereklefoglaló egy marok rizs kiborítása a padlóra, aztán tálkába szedje össze. Mivel hajlamosak darabonként szedegetni, jó ideig elvan vele. A maradékot meg porszívóval vagy seprűvel 1 perc eltűntetni.

2016. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A tesói (van egy ikertesója és egy 5,5 éves bátyja) Ők játszanak bármivel, olvasnak, építenek hívják Őt is, de nem nem és nem.
2016. dec. 11. 12:50
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Középső gyerek? Nekem is nehéz eset a középső. Ha két 2,5 évesed van meg egy 5 éves, akkor kit nem tudsz szoptatni? És ha rosszul eszik, akkor mivel tömik tele? Édességgel? Fáj utána a hasa, hogy éjszakázni kell, vagy felpörög? Apa mennyire tudja kezelni?

Amit tanácsolni tudok: türelem, és fapofa.

2016. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Van egy 2 hónapos húga.
2016. dec. 11. 13:10
 10/14 A kérdező kommentje:
Olyat etetnek meg vele amit nem szeret, de elterelik a figyelmét vagy olyanokat mondanak neki, hogy beteg lesz ha ezt meg azt nem eszi meg (tegnap anyós). Aztán este meg viszont látjuk.
2016. dec. 11. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!