Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családi összejövetel rémálom?

Családi összejövetel rémálom?

Figyelt kérdés

2,5 évesem hisztis, sírós, válogatós.

Egesz nap sír, mászik rám, két lépést nem tudok tőle megtenni.

Jönnek a családi összejövetelek időszaka ami egy rémálom nálunk. Az egyik része a hisztéria és, hogy egy percre sem tudom letenni, szoptatni is alig tudok tőle. A másik a rokonok, tudják, hogy rosszul eszik, de "teletomik" aztán éjszakázhatok vele.

Ez az ünnepi katasztrófa kikészít. Hasonló korban, helyzetben lévő anyukál, hogy oldjátok meg?



2016. dec. 11. 11:49
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Az apjára nem mászik annyira, de ha erőteljesen rászól akkor egy kicsit Őt nyúzza.
2016. dec. 11. 13:15
 12/14 anonim ***** válasza:
93%

Fenékre verést inkább a rokonok érdemelnének, akik teletömik! Mondd meg, hogy csak te határozhatod meg a gyerek étrendjét, ellenkező esetben nem mentek el az összejövetelre. Határozottan és következetesen kitartani, akár ebéd közben is elköszönni, ha nem tartják be, amit kérsz.

A "rajtad lógó" kicsivel "szoptassatok" együtt, üljön melléd a babájával, közben mesélj neki. Ez a gyerek túl érzékeny és túl féltékeny, azért mászik rád. Nagyon-nagyon sok türelem és szeretet kell neki.

Kitartást nektek és sok sikert!

2016. dec. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

1,5 éves volt a lányom mikor született a kisöcsi. Bevontam a pelusozásba pl oda adta a popsitörlőt vagy pelust, kivitte a kukába a koszosat vagy megengedtem, hogy bekenje a lábát. Babáját is pelusozta. Mikor szoptattam ő is megszoptatta a babáját. :) vagy mikor altattam akkor atatta a babáját vagy éppen ő is tologatta velem a kocsit.

Féltékeny.

A rokonoknak meg megmondanám etessék nyugodtan de akkor viszed oda éjszakára. Ha nem értik meg akkor te is tukmálj rájuk olyan kaját amit nem szeretnek vagy nem bírnak és rájönnek milyen érzés. Ez nálunk bevállt. Tesóm akarta tömni a fiamat de nem szerette azt az ételt, majd oda ültem mellé elkezdtem krémessel tukmálni, nyomkodtam a szájához és mondtam neki ugye milyeb rossz érzés? A gyereknek is ugyan ilyen. Azért mert gyerek még ugyan olyanok mint mi felnőttek.

2016. dec. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egyszeruen csak figyelemre vagyik a gyereked. Semmi mas. Biztos figyelsz ra de ugy latszik nem eleget. Kene hogy legyen neki is mindennap kulon a babatol fuggetlen ideje amikor csak ra figyelsz csak vele vagy. Ha lehet minel tobb hogy erezze nincs kirekesztve. Igy fejezi ki azt hogy szeretne veled lenni. Nem tudom mennyire vonod be pl a baba korul vagy mindig azt mondod hogy menj innen, most ne, majd kesobb stb.. ? Segitsen neked amiben tud igy fontosnak es nagyfiunak/lanynak erezheti magat. A nagy tesonak ezzel egyutt foglalkozol vele is kozben, de ha alszik a pici akkor kulon vele is jatszal.

A nagyszulokre meg erejesebben kell raszolni, vagy ha adja neki a kajag vagyis adna akkor kozbe lepni elvenni es szolni hatha ugy felfogja...ne hagyd magad mert igen utana te ejszakazol. Te vagy az anyja te mondod meg mikor mit egyen es ehet es neki tiszteletben kene tartani

2016. dec. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!