Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg óriási felelőtlenség,...

Tényleg óriási felelőtlenség, hogy hagytam kb.5 percet focizni a kisfiamat a közelben "lakó" hajléktalan bácsival?

Figyelt kérdés
Már hazafelé tartottunk, a lépcsőháznál még gurigatta a fiam a fociját. Erre felpattant a közeli padról ez a hajléktalan idősebb férfi (nem alkoholista, a körülményeihez képest normális) és elkezdett vele focizni, párszor oda-vissza rugdosták egymásnak, nem hívtam el közben a fiamat, hanem kivártam, aztán a bácsi elköszönt. A lépcsőházban már ott várt az egyik szomszédasszony, és közölte, hogy felelőtlen anya vagyok, és hogy ezzel ráadásul most "odaszoktattam" a férfit.
2017. aug. 1. 23:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Undorito a szomszed.
2017. aug. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Élj a magad morálja szerint és ne törődj a mások véleményével.
2017. aug. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

Már a focizás előtt is ott volt, szóval nem te szoktattad oda.

Attól mert valaki hajléktalan, még nem kell elítélni és rossz embernek gondolni.

Gondolom ha egy arra járó nem hajléktalan állt volna le focizni, akkor egy szot sem szolt volna. Ez a férfi is csak egy férfi volt, aki szerzett még egy pár jó pillanatot a fiadnak azzal, hogy párat még passzolgattak.

A szomszédnak meg megmondanám, hogy nem kérek a nevelési tanácsaiból, mert nem akarom, hogy a fiam olyan mentalitású legyen, mint ő.

2017. aug. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó buta a szomszédasszony. A hajléktalanok nem macskák, hogy oda szokjanak. Azt te tudod, hogy milyen az a hajléktalan ember, kinézetéből is sok mindent meglehet állapítani, de alapvetően semmi rossz nincs benne. A hajléktalanok nem bűnözők, hogy óvakodni kelljen tőlük.
2017. aug. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Üzenem innen a szomszédodnak hogy nyugtával dicsérje a napot! Sosem lehet tudni, főleg ebben az országban hogy mikor kerül nehéz helyzetbe az ember.
2017. aug. 2. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hajléktalan nem egyenlő a bűnözővel. Csak mert olyan szerencsétlen és borzalmas helyzetben van, hogy nincs hol laknia, attól még ő is egy ember. A szomszédasszonyod gusztustalan. Próbáljon meg ő egy hétig az utcán lakni, meglátjuk hogyan érzi magát. Inkább legyen hálás, hogy nem ő van abban a helyzetben.
2017. aug. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem néha vigyél neki 1-1 tál kaját, ha van pluszban. Mert kedves gesztus volt tőle, hogy "focizott" a gyerekkel, te is tehetsz felé egy kedves gesztust.

Ezzel a gyerekedet arra tanítod, hogy ha tehetjük, segítsünk a nálunk rosszabbul élőnek, a szomszédasszony meg had pukkadjon meg!


(mivel írod, hogy "normális" hajléktalan)

2017. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kulfoldon elek, jenenleg anyaszallon lakom a babammal, ergo hivatalosan hajlektalan vagyok.

Kozben egyetemi diplomam van, 10 evig vezeto beosztasban dolgoztam. Valoszinu mar mostanra tobbet ertem el mint a szomszedasszonyod. Barki kerulhet nehez helyzetbe!

Most akkor velem sem focizhatna a gyerek ?!

2017. aug. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akárkivel megtörténhet, hogy hajléktalanná válik. Ettől még nem bűnöző és nem is rossz ember. Én is azt tanítom a gyerekeimnek, hogy ne a külső alapján ítéljenek.
2017. aug. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egyetértek a válaszolókkal, viszont, kedves kérdező, visszakérdeznék, tényleg jóindulattal, csak hogy kicsit tovább tágítsuk a kört: mitől egyértelmű, hogy az a férfi hajléktalan? Ő állította saját magáról? Vagy hivatalos szervek közölték?


Nem értem, mitől volna olyan egyértelmű, hogy valaki hajléktalan, ha normálisnak tűnik -ahogy utaltál rá-, és nem állat módára viselkedik, meg, mondjuk, nem egy park közepén vette elő a vágódeszkát, szalonnázni...

2017. aug. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!