Lehet ugy szeretni egy orokbefogadott gyereket mint egy sajatot?

Figyelt kérdés

39 eves ffi vagyok, parom 43, 2 eve vagyunk egyutt. Szeretnenk babat (nekem nincs, neki van egy 17 eves fia), de sajnos en majdhogynem termeketlen vagyok es ez valoszinuleg nem is fog valtozni. Csak a lombik johet szoba, de mivel parom mar ehhez nagyon idos, azt mondtak max 2% esely van a teherbe esesre. Parom ugy dontott, hogy nem vallaja. En is megertem ot h nem akarja magat a semmiert agyonhormonoztatni, viszo t o is megert engem h szeretnek sajat gyereket.


Maradt az orokbefogadas. O nagyon szeretné, en viszont kicsit felek tole, h nem tudnek annyira szeretni egy "idegent" mint egy sajatot.


2020. okt. 13. 11:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
5%

20!


Oke. De megegyszer: az örökbefogadott az nem vérszerinti. Van aki így gondolja, nem is kevés. Továbbra sem mindenkinek való ah örökbefogadás. Pl a kérdés feltevőjének sem

2020. okt. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
90%
21- ezzel vitatkoznék, hogy a kérdés feltevőjének nem való... valóban a kérdező a vér szerintit nevezi "saját" gyermeknek.. mivel nekem van vér szerinti is-örökbe fogadott is, úgy gondolom én tudok "tisztán" gondolkodni-válaszolni.. de .. egyértelmű, hogy minden ember más és mindenki máshogy gondolkodik-érez ezügyben... én a kérdezőnek azt mondanám vágjon bele... nincs mitől tartani, hisz amikor kiajánlanak egy gyermeket, először csak szóban kap egy ismertetést a gyermekről (kora-neme, háttere amit tudni lehet) - ha bármi nem tetszik, mondhat nem-et.. de menjünk tovább.. a szóbeli ismertetés után úgy dönt találkozni szeretne... találkoznak... akkor is kiszállhat. ha úgy érzi "nem az ő gyermeke" .. sőt!!! ki is kell szállni ha úgy érzi a kiajánlott gyermeket nem tudja sajátjaként szeretni!!! Ez a gyermek és a kérdező érdeke is! Ettől nem fognak hátrébb jutni a listán.. Nekem személy szerint magamra kell "erőszakolnom" hogy meséljek a fiamnak az örökbe fogadásról és nem azért mert alapból probléma erről beszélnem, hanem mert egyszerűen nem jut eszembe hogy őt örökbe fogadtuk.. annyira természetes az ő lénye a családunkban
2020. okt. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Mennyi hulye van itt te jo eg. Tisztelet a kivetelnek. Ugy latom kar itt feltenni ilyen kerdest mert a barlangi trollok egybol szetszedik az embert.
2020. okt. 15. 06:47
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
A barlangi trollok a te wrtelmi es erzelmi színvonaladnak megfelelő válaszokat adtak. A kérdésed ugyanis ez volt: "Lehet ugy szeretni egy orokbefogadott gyereket mint egy sajatot?" Magyaran az örökbefogadott gyereket te magad se rátartód sajatnak, de ne zavarjon.
2020. okt. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
23%
Ezekre, és sok más, örökbefogadással kapcsolatos kérdésre ad válaszokat az örökbefogadó tanfolyam, amit szívetek választottjai el akarnak törölni.
2020. okt. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
24es. Sajatkent a sajat veremet tekintem. Erted te, csak jatszod a hulyet.
2020. okt. 15. 12:24
 27/28 anonim ***** válasza:
75%
Tekintsed, de amíg az örökbefogadott nem saját neked, addig ne nagyon ringasd magad abba, hogy sikerül!
2020. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
46%

A hozzászólásokat nem olvastam!

Én úgy gondolom, hogy lehet úgy szeretni (nekem két nem örökbefogadott gyerekem van), de még is így gondolom!

Volt, amikor azt mondták nekem, hogy nem lehet sajátom, és én már, akkor is tudtam, hogy akkor örökbefogadok.

Gondolj bele..(durván fog hangozni és éles hasonlat,...de emberek a házi kedvenceiket is tudják családtagként szeretni. Nem akarok ezzel senki megbántani, megsérteni, és azt is elfogadom.Nekünk is van kutyus és cicus. Akkor egy csodás ki gyerkőcöt, hogy ne tudnának úgy szeretni!!!

Ez a z én véleményem és tiszteletben tartom másokét...!

2020. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!