Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ha valakit örökbefogadnak, az...

Ha valakit örökbefogadnak, az örökbefogadó szülő köteles elmondani?

Figyelt kérdés
2021. jún. 21. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem
2021. jún. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem köteles.

Viszont ha kicsit is értelmes ember, akkor kezdettől nem titkolja, mert így a gyerek ezt tartja természetesnek, nem lesz neki sokk, ha véletlen kiderül.

De ha az örökbefogadó nem akarja közölni a gyerekkel, akkor semmilyen kötelettsége sincs arra, hogy el kelljen mondania.

2021. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem köteles, de címeres hatökör, ha nem mondja el.
2021. jún. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Ismerek olyat, aki nem mondta el. 26 éves a gyerek, elvileg nem tudja. Szerintem kegyetlénség.
2021. jún. 22. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Érdekelne, hogy szerinted miért lenne "kötelesség"?
2021. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

5-ös, borzasztó törés a szerencsétlen gyereknek, ha kamaszként vagy még később tudja meg. Arról nem is beszélve, hogy a kimondatlan titkok akkor is megterhelik a család légkörét, ha soha senki nem beszél róla. És ezt érzékeny antennáival a gyerek felfogja és szorongani fog - maga sem tudja mitől (hisz az égvilágon semmi konkrétumot nem tud).

Szóval nem jogi kötelesség, de mindenképpen a kisgyerek előtt eszmélésétől kezdve őszintén kell beszélni erről, különben nagy kárt lehet okozni vele a lelkében.

2021. jún. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%
az 5-ös vagyok: nem azt mondtam, hogy nem kellene elmondani - szerintem az a normális, ha soha nem titkolják, kezdettöl nyíltan beszélnek erröl - , csak a kérdés stílusa miatt kérdeztem rá.
2021. jún. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Három éves lesz a kislányunk. Az első pillanattól beszélünk róla, hogy ő másik néni pocakjából született. Így neveljük, ebbe nő bele. A húgom szintén örökbefogadott. Az elejétől tudja. Nem, nem kötelező elmondani, de ahhoz nagyon idiótának kell lenni, hogy ne mondják el. Miért kérdezed? Tudok segíteni?
2021. jún. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

Nem tudom ti fogadtatok e örökbe, vagy voltatok tanfolyamon? Mert hülyeséget beszéltek már bocsánat.

A jelen állás szerint kötelező úgy nevelni a gyermeket hogy tudnia KELL hogy őt örökbe fogadták.

Régen buták voltak az emberek és nem mondták el, aztán a kormány közlő levelet küldött a 18. Születésnapján.


Hatalmas törés a gyerek életében ha későn tudja meg, de ha abban a tudatban nevelkedik semmi negatív dolog nem éri.

2021. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

9-es: ilyen nincs, hogy "a kormány küld közlő levelet" az örökbefogadottaknak!

Márcsak azért sem, mert az örökbefogadás esetén az örökbefogadók lesznek jogilag a szülők, és a biológiai szülő adatai titkosak a legtöbb esetben.


Nem tudom, honnan veszed ezt a téves infót, de ilyen soha nem volt, ez csak városi legenda!

2021. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!