Nincs esélyem, hogy egyszer örökbe fogadhassak, egyedülálló nőként?

Figyelt kérdés

A szüleimmel élek, de külön hàztartàsban. Nem tudom, most az új törvény módosítások, mennyiben befolyásoljàk ezt,nem olvastam még utàna. Illetve, jelenleg nem dolgozom, de természetesen tervezek, tudom, hogy anélkül nem fogadhatnék örökbe. Nincs korban, szàrmazàsban "kitételem", úgymond.

Köszi előre is!


2021. nov. 8. 01:48
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha egy gyereknek nem találnak házaspárt, akkor veszik elő az egyedülállókat. Elméletileg... gyakorlatilag viszont külföldre adják őket örökbe. Tehát kb a nullával egyenlőek az esélyek sajnos.
2021. nov. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Csináltasd fel magad és akkor garantáltan lesz gyereked. Nevelheted egyedül is
2021. nov. 8. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nincs korban kitételed? Simán kapsz gyereket-7-12 év közötti roma gyereket egyből! Nagyon jó, hogy vannak ilyen emberek:)
2021. nov. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyelőre sajnos nincs. Az alkalmassági vizsgálat során mindenkitől kérnek jövedelem igazolást, illetve környezettanulmányt és pszichológiai vizsgálatot is végeznek. Ha ezeken meg is felelnél, az egyedülállóknál jelenleg külön engedélyhez kötik a határozatot.


A szavaidból úgy gondolom, hogy még nagyon fiatal vagy, és nem most rögtön szeretnél örökbefogadni. Ezért azt javaslom, előbb teremtsd meg a körülményeket. Vállalj munkát, legyen egy stabil állásod és anyagi tartalékod. Ismerkedj, barátkozz, építs ki egy támogató közeget, akik melletted állnak, mert lesznek nehéz pillanatok. Olvass utána nagyon alaposan az örökbefogadásnak. Olvasd ki az orokbe.hu-t az utolsó betűig, ha jól fel akarsz készülni. Lépj be facebook csoportokba és beszélgess sorstársakkal. Ez eltart néhány évig, de addigra a szabályozás is változhat és az elképzeléseid is. Viszont sokkal magabiztosabban fogsz tudni belevágni.

2021. nov. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
nincs esélyed.de spermadonor?
2021. nov. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Ne írjatok már neki olyat, hogy nincs esélye... Igaz, hogy nagyon sokat kell várni egyedülállóként és az új törvény bevezetésével valóban jelentősen lecsökkent az esély, de még ha minimális is, akkor is van.

Kérdező, én azt mondom, ha érdekel az örökbefogadás, érdemes alaposan utánaolvasni, ajánlom az orokbe.hu oldalt, ott nagyon részletesen leírnak mindent.

Ne hagyd, hogy hozzá nem értők lebeszéljenek, az örökbefogadás is egy módja a szülővé válásnak.

2021. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Én szívesen segítenék a teherbe esésben, ha az is elfogadható megoldás lenne.

36/F

2021. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jesszus... azt sem tudod, hogy nézek ki, és ez fordítva is igaz. (Nem is a szülés volt a téma.)
2021. dec. 31. 22:33
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem házassági ajánlat volt, a gyerek viszont megfogan akkor is, ha a szülei nem tetszenek egymásnak.

Neked nem kell a joggal törődni, viszont lesz vér szerinti gyermeked. Egyszerű és biztos megoldás.

Szerintem gondold át akkor is, ha elsőre esetleg meredeken is hangzik.

2021. dec. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!