Sajàt gyermek mellé örökbe fogadni még egy gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Már van egy gyermekünk, de szeretnénk mégegyet. Sajnos lett egy betegségem ami miatt rendszeresen gyógyszert szedek és terhességben azt nem lehet. Felmerült az örökbefogadás lehetősége.

Elgondolkodtam azon, hogy vajon a későbbiekben lenne e kisebbség érzete az örökbefogadott gyermeknek, amiért ő nem, de a testvére általam született. Lenne a tesók között feszültség emiatt? Persze az ember igyekszik egyformán nevelni a gyerekeit, de vannak helyzetek amikor igazat kell adni egyik vagy másik gyereknek és nagyon rossz lenne, ha az örökbefogadott gyermek esetleg úgy érezné, hogy őt kevésbè szeretem mert épp nem neki adtam igazat.Lehet, hogy hülyeség a feltételezés, csak kíváncsi vagyok szemèlyes tapasztalatokra.



2021. dec. 18. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy ilyen családot, náluk pont fordítva van. A vsz gyerek érzi magát elhanyagolva, mert a szülők attól tartva amit te is irtál, túl hypolják az öf gyereket. De ezt szó szerint értsd, állandóan bálványozzák, a maximumig elkényeztetik, mindig ő kap mindent elsőnek aztán jön a vérszerinti gyerek...
2021. dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha mellém befogadtak volna egy másik gyereket kiskoromban, úgy éreztem volna, hogy csalódtak bennem, ezért most egy másikkal próbálkoznak. Biztos lennék benne, hogy "nem váltam be", nem vagyok "elég".
2021. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek nem fehér papír, amire csak írni kell, a természete és nagyrészt az intelligenciája mind genetikus örökség. Mi van, ha pszichopátiát örökölt valamelyik felmenőjétől, vagy kiskori traumák miatt személyiségzavar alakul ki nála? És mondjuk ellenséges lesz a hozzátartozóival, mint a borderline-ok. Így, hogy van már gyermeketek, vennétek egy zsákbamacskát.
2021. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Èn megelègednèk egyel, másèt nem nevelnèm fel. De tisztelem azokat, akik erre kèpesek saját gyerek mellett.
2021. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
2es, akkor ennyi erővel vérszerinti tesót se szabad vállalni, mert attól is kevésnek érzi magát az első? Vérszerinti tesó sem azért lesz, mert az első gyerek nem sikerült jól, úgyhogy megpróbálunk egy jobbat összehozni...
2021. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Már meglévő saját gyerek mellé nem fogadnék örökbe, megelégednék egy gyermekkel.

Ha nem lehetne vérszerinti gyerekem, akkor minden gondolkodás nélkül belevágnék az örökbefogadásba, akár több gyermeket is örökbe fogadnék.

2021. dec. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Én szeretnék örökbe fogadni a meglévő gyerekek mellé egy gyereket még.
2021. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Kizárt. Sosem tudod milyen csomaggal érkezik az a gyerek.

Pici babára majdhogynem 0 az esélyetek, az idősebb gyerek pedig borzalmasan sérült, elmaradt a korához képest, és akkor nem tudod milyen genetikai + mentális háttere van.

Őszinte leszek. Saját gyerek mellé nem fogadnék örökbe.


Ha semmilyen úton nem lehetne. Na akkor, de csak is akkor és még ez sem 100%.


Mondom ezt úgy, hogy férjem nevelőszülőknél nött fel.

2021. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem az elsőszülöttem vsz-i, a 2. örökbe fogadott. Nem fogok ide írni nagy szavakat- gondolatokat. Szívesen beszélgetek veled, hogy megnyugtassalak! . Ha szeretnél beszélgetni, akkor írj nyugodtan privit. :)
2021. dec. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18%

Nézd meg ezt, ha tudsz angolul!


[link]


Sze.. an zaklatta a nevelőapja a kislányt. Utána a kislányt örökbefogadták, és zaklatta, valamint majdnem megölte a vérszerinti gyereket (fiú).

Végül zárt intézetbe kellett vitet nni a lányt.

2021. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!