Sajàt gyermek mellé örökbe fogadni még egy gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Már van egy gyermekünk, de szeretnénk mégegyet. Sajnos lett egy betegségem ami miatt rendszeresen gyógyszert szedek és terhességben azt nem lehet. Felmerült az örökbefogadás lehetősége.

Elgondolkodtam azon, hogy vajon a későbbiekben lenne e kisebbség érzete az örökbefogadott gyermeknek, amiért ő nem, de a testvére általam született. Lenne a tesók között feszültség emiatt? Persze az ember igyekszik egyformán nevelni a gyerekeit, de vannak helyzetek amikor igazat kell adni egyik vagy másik gyereknek és nagyon rossz lenne, ha az örökbefogadott gyermek esetleg úgy érezné, hogy őt kevésbè szeretem mert épp nem neki adtam igazat.Lehet, hogy hülyeség a feltételezés, csak kíváncsi vagyok szemèlyes tapasztalatokra.



2021. dec. 18. 18:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
77%
Akik a veleszületett mentális problémákat hozzák fel, ugye tudják, hogy ez saját gyereken is kijöhet, anélkül, hogy a szülőkön bármi látszana, mert lehet, csak hordozók?....
2021. dec. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
örökbe fogadhatok nyugodtan, a vérszerinti mellé.
2021. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!