Miért érzem azt,hogy jobb lenne a gyerekemnek ha örökbe adnám?Viszont képtelen vagyok rá.

Figyelt kérdés
18 évesen lettem anyuka.Családi okok miatt nem tudtam befejezni az iskolát és a szüleim kivettek onnan. Összeköltöztem az akkori párommal és teherbe estem,de amikor megszületett a kicsi elhagyott minket( alkohol, drog, megcsalás) és kénytelen voltam hazaköltözni.A lányom már lassan 4 éves és értelmi sérült.Egy csodálatos kislány tele szeretettel,de úgy érzem nemtudom neki megadni azt a szeretetet törődést,amit megérdemelne.Az iskolát nemtudom befejezni,mivel akkor nem kapnék semmilyen támogatást anyagilag és a biztosításom is fizetnem kellene + nemtudom óvodába adni,mivel értelmi sérült és szeparációs szorongása van nemtud nélkülem meglenni 10 percnél tovább.Nem bírom már néha ezt az egészet idegileg és lelkileg kivagyok készülve.Szeretem őt,de úgy érzem jobbat érdemel.Viszont képtelen lennék örökbe adni nem élnèm túl nemtudom mit tegyek kérlek írjatok valami megoldást.

2022. jan. 17. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%
4 éves és értelmi sérült. Nem fogadná valószínűleg örökbe senki. Sajnos.
2022. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Kérj magadnak is segítséget. Járj te is pszichológushoz akár, ha nincs meg nélküled 10 percig, szegénynek milyen lenne egy àllamigondàsban. Kevés esèly lenne , hogy örökbe fogadnàk, mindenki egèszsègest szeretne. Nem ítèllek el, biztosan nem egyszerű a helyzeted, de próbálj más megoldást találni.
2022. jan. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Valami speciális óvodába csak mehet nem? Egyik ismerősömnek oxigénhiányos gyereke született, nem tud se menni, se beszélni és kötelező volt iskolába járatnia
2022. jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

25 kmre van ilyen óvoda.

És nem hajlandó sem enni sem inni mèg a nagyszülőktől sem fogadja el.Ès anyagilag is pont,hogy kijövünk a pénzből.

2022. jan. 17. 20:51
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Tőlünk 30 km-re volt, hozták vitték mindig kisbusszal. Nem fog éhen halni hidd el.
2022. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
98%
Mennyire sérült a lányod? Tudsz vele beszélgetni? Meg tudsz vele értetni dolgokat?
2022. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha nélküled nem bír ki 10 percet, akkor gondold el, milyen lenne neki ha máshoz kerülne. Amúgy meg a speciális intézmény pont, hogy lehet segítene, mert ott szakemberek dolgoznak sérült gyerekekkel. Biztos nehéz lenne az eleje, sokat sírna, nehezen viselné, de ha máshoz kerülne is végig kellene mennie ezen. Akkor inkább úgy, hogy te ott vagy neki. Elhiszem, hogy nehéz, de ha szereted őt, át tudjátok küzdeni magatokat az akadályokon.
2022. jan. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Ez a kormány nem fog segíteni, én autista gyereket nevelek egyedül pedagógus-fizetésből, a kilakoltatás szélén állunk. Ha nem lesz kormányváltás, menekülünk az országból németbe, ott létezik szociális védőháló és segít az állam ha bajban vagy.
2022. jan. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
A legjobb helye veled van, hidd el. Te vagy az anyukája. Le a kalappal előtted, hogy ilyen fiatalon helyt állsz!
2022. jan. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Ismerős, csak 3 évvel később, másik betegséggel, félbehagyott egyetemmel.


Nem fogadná örökbe senki. Sajnálom.


Én két évesen gondolkoztam rajta, azt hittem miattam vannak furcsaságai és nem fejlődik megfelelően(a környezet sugallja, még itt is tettem fel kérdést, mindenki lehurrogott, hogy miattam ilyen, a mai napig vannak páran).


Ahogy nőtt rájöttem, hogy a lehető legjobb neki, hogy velem van, mert nálam több türelme, megértése senkinek nincs/nem lesz felé, mivel az én gyerekem. Egyszerűen kevésbé haragszom arra, aki kicsit is hasonlít rám.


Első körben keress fizetős érettségi felkészítést, ha GYODon vagy, gondolom azon vagy, akkor muszáj. Másrészt én teljesen odáig lennék meg vissza a dologtól, hogy nálatok legalább van millió lehetőség, minden egymi szívesen látná a gyereket, illetve suliból is több van.. Na meg az értelmi sérülést nem olyan könnyű belőni pontosan, az iq szintet csak tippelik kisebb korban, annyi mindentől függ, egyik teszt sem megbízható, pláne ha nem kooperál a gyereked megfelelően. Mondjuk ez az ijesztő is benne.


Mindenképp keresd fel a családsegítőt, nálunk ők hozzák viszik a gyerekeket suliba, oviba, ha távolabbra kell menni. INGYEN! Nyugodtan lehet reklamálni az önkormányzatnál is, ha máshogy nem tudják megoldani, kapsz támogatást hozzá, hogy te meg tudd oldani. Nem szabad annyira sajnálom. Tudom, kegyetlenül hangzik, de nem lesz baja, ha nem eszik bent 6 órán át, és sír. Az enyém is ilyen volt. Jól bereggeliztettem, egész nap nem evett, majd itthon bekajált. Szép lassan hajlandó volt enni KENETLEN üres kenyeret, kb fél tenyérnyit.. Alakulni fognak a dolgok, egymit kell neki találni, ahol körülrajongják. Imádni fogja. Akár oldd meg Oszkárral az egészet, kérj rá intézménybe vivős támogatást a szakszolgálatnál(vanilyen!), vagy tessék felpattanni a volánra.


Segít az embernek átlendülni a nehéz helyzeteken, ha arra gondol, hogy az ő "vére" a gyerek, a saját vonásait, esetleg szerette vonásait látja benne. Te/ti különlegesek vagytok egymásnak.

2022. jan. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!