Miért érzem azt,hogy jobb lenne a gyerekemnek ha örökbe adnám?Viszont képtelen vagyok rá.

Figyelt kérdés
18 évesen lettem anyuka.Családi okok miatt nem tudtam befejezni az iskolát és a szüleim kivettek onnan. Összeköltöztem az akkori párommal és teherbe estem,de amikor megszületett a kicsi elhagyott minket( alkohol, drog, megcsalás) és kénytelen voltam hazaköltözni.A lányom már lassan 4 éves és értelmi sérült.Egy csodálatos kislány tele szeretettel,de úgy érzem nemtudom neki megadni azt a szeretetet törődést,amit megérdemelne.Az iskolát nemtudom befejezni,mivel akkor nem kapnék semmilyen támogatást anyagilag és a biztosításom is fizetnem kellene + nemtudom óvodába adni,mivel értelmi sérült és szeparációs szorongása van nemtud nélkülem meglenni 10 percnél tovább.Nem bírom már néha ezt az egészet idegileg és lelkileg kivagyok készülve.Szeretem őt,de úgy érzem jobbat érdemel.Viszont képtelen lennék örökbe adni nem élnèm túl nemtudom mit tegyek kérlek írjatok valami megoldást.

2022. jan. 17. 20:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
25%
Ilyen gyerekeket (idősebb, sérült) eddig csak a homokos/leszbikus párok fogadtak el, de most nekik megtiltották az örökbefogadást, úgyhogy maradna a gyerek a rendszerben 18 éves koráig, onnan meg valami otthonba küldenék.
2022. jan. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
49%
Sajnos őt ilyen idősen, és ilyen komoly sérüléssel én sem gondolom, hogy bármi esélye lenne. (Jó, lehet, hogy van valami egy a millióhoz, de arra nem lehet alapozni, az mondhatni tényleg nulla.) Szeresd őt nagyon, biztos nagyon jó anyuka vagy!
2022. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha csak enyhén értelmi sérült, az nem olyan vészes, pláne, ha a határon van.. Most láttam az SNIs csoportban facen, hogy egy értelmi sérültnek elkönyvelt srácnak(általánost így tanulta végig) most átlag feletti IQt mértek, és orvosira készül, nagyon szépen fogalmaz, egyedül annyi baja van, hogy diszes és elkalandozik a figyelme. Nem ő az egyetlen, akinél hallottam, hogy nagyon mellé mért egy kevésbé hozzáértő szakszolgálatos.. Aztán egy türelmesebb, jobb meglátásokkal rendelkező meg magasat mér. Szóval a kisgyermekkori értelmi sérülés nem olyan fix ám sok esetben, amilyennek látszik. 69es IQt mértek a fiúnak régebben és most 110 felettit mértek neki.
2022. jan. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!