Nyilt örökbefogadásnal van arra lehetőség, hogy az orokbeado rendszeres kapcsolatot tartson a gyerekkel?

Figyelt kérdés
2014. szept. 18. 11:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%

Örökbefogadás esetén az örökbefogadó szülő nevére kerül a gyerek, mintha sajátjuk lenne.

Nevelőszülők esetén akár tíz év múlva is gondolhat egyet az anya és ha megfelelő körülményeket biztosít a gyereknek, viheti... Sajnos ez megtörtént egy barátunkkal, belebetegedtek...

2014. szept. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tehat nem tudod?
2014. szept. 18. 11:26
 3/18 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Abban az esetben, ha ehhez az örökbefogadó hozzájárul.
2014. szept. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
nyílt örökbe adásnál az örökbe fogadó szülőkkel lehet megegyezni, hogy a szülőanyuka tarthasson kapcsolatot a gyermekkel... rendszeres, tehát heti-havi találkozásokat, kétlem, hogy bármilyen örökbe fogadó szülő engedné, ilyenkor inkább az szokott lenni, hogy félévente-évente egy képet küldenek a gyermekről egy levél kíséretében a szülőanyukának... de mint írtam az elején minden megegyezés kérdése, lehet hogy van olyan örökbe fogadó pár aki belemegy találkozásokba is...
2014. szept. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De torvény nincs ra? Vagy valahogy lehet ra kötelezni őket?
2014. szept. 18. 11:45
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
nem... nincs rá törvény... nem lehet erre kötelezni őket... aki örökbe adja a babáját ő lemond róla... tehát az, hogy egy örökbe fogadó pár megengedi, hogy tarthassa a gyermekkel a kapcsolatot az ő jó szívüknek köszönhető... senkit nem lehet erre kötelezni...
2014. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Esetleg lehet ilyen szerződést írni? Birosag elfogadná?
2014. szept. 18. 11:50
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Nyílt örökbefogadás esetén az örökbeadó és az örökbefogadó találkoznak, az örökbeadó választja ki, kinek a javára mond le a babáról, és vannak olyan párok, akik beleegyeznek, hogy mondjuk évente kétszer az alapítványon keresztül küldenek pár fotót a kicsiről az életadónak, meg néhány sort arról, mi van vele. Én tuti ilyen házaspárt keresnék, ha ebben a szituációban lennék. Ha az életadónak szerencséje van, ezt be is tartják, viszont erre semmilyen törvény vagy szabály nem kötelezi őket, bármikor felhagyhatnak vele. Mi például szoktunk és fogunk is néha küldeni képeket a gyerkőcünkről a vérszerinti szülőknek. Hallottam olyanról is, aki az elején küldte az infókat, aztán felhagyott vele. Olyanról, aki személyesen találkozgat az életadóval és viszi megmutatni a gyereket, Magyarországon nem ismerek. Elméletben lehet ilyet is kérni, de nem hiszem, hogy sokan belemennének. Esetleg, ha az ember maga keres egy olyan örökbefogadni szándékozó, ismerős házaspárt, akikkel amúgy is van valamilyen kapcsolata, őket talán rá lehet ilyesmire venni, de kötelezni őket sem lehet semmire, miután már övék a baba. Egy a lényeg; még az elején, az adoptáció előtt egyértelműen lefektetni a szabályokat, mi legyen a jövőben, hogy a szülők ne vádolhassák az életadót zaklatással.
2014. szept. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
gyámügy tud neked erre érdemben válaszolni... nálunk is nyílt örökbe adás volt én az örökbe fogadó szülő vagyok, bár nálunk nem volt ilyen kérés a szülőanyuka felől, de a gyámügynél kellett a papírokat közösen aláírnunk... hívd fel a területi gyámügyet és kérdezd meg tőlük, hogy ha belefoglaljátok az örökbe adási papírokba a kapcsolattartást is, akkor lehet-e a későbbiekben ha az örökbe fogadó szülők nem teljesítik érvényesíteni ...
2014. szept. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kerdezo, leirtak itt mindent. Kepzeld el te orokbe fogadnal egy kicsit es neveled mint a sajatodat, megis egy orult birosag kotelezne arra, hogy megoszd a gyermeked azzal, aki eldobta magatol - akarmilyen okbol. Szerinted ez jo egy kisgyermeknek? A kicsik ahoz ragaszkodnak akik torodnek veluk nap mint nap. Nekem tobb ismerosom is fogadott orokbe gyermeket. Mindegyik mas orszagbol ... igy mindenki vedve van.
2014. szept. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!